Prostat Kanseri
11 Mart 2012
Sağlıklı Bitkisel Zayıflama!…
11 Mart 2012

Beyin Tümörü (Ur) Nedir?

Beyin tümörleri bazı sebeplerle ilişkilendirilmiş ancak tam olarak yanıtı bulunamamıştır. Örneğin kafatası travması geçiren bir insanda beyin zarında gelişen tümörler zamanla büyür ve hastalık haline gelir. Nedenlerinin en önemlileri günümüzde cep telefonlarının fazla kullanılması ile beyin tümörü artışı fazla olduğunda cep telefonların ile ilişkilendirilmiştir. Beyin tümörükafatasının içinde hücresel olarak büyürler. Kafatasında beyin tümörlerinin büyümesi ile beyine baskı yapar. Beyin tümörüne bağlı hücreler şişer kafatasında basıncın artmasına neden olur. Beyin tümörleri iyi ve kötü olarak iki grupta değerlendirebiliriz. Beyin tümörleri kanser hücrelerin denetimsiz, konrtolsuz ve düzensiz olarak büyürler. Zamanla beyin tümörü büyüyerek kontrol edilemez duruma gelir.  Beyin tümörleri bazen kendi içerinde alsak kistler oluşturur. Bu kistler sinir dokularına dayanarak oluşan kistlerdir.Beyin tümörleri oluşmadan önce mutlaka bazı belirtileri vardır. Bunlar görme ,konuşma bozukluklar baş ağrısı baş dönmesi yürüme bozukluluğu gibi belirtiler olduğunda mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.

Beyin Tümörleri Çeşitleri

İyi Huylu Beyin Tümörü

İyi huylu beyin tümörü adı üzerinde olduğu gibi iyi huyludur. İyi huylu tümörler çoğu zaman zararsız olurlar. Bazen beyin bunu küçük olduğu sürece tümörü misafir olarak kabul edebilir. Eğer tümör beyine basınç yapmazsa beyin bunu iyi misafir olarak kabul eder. Uzun süren bu misafiri klik beyini rahatsız edecek duruma geldiğinde beyin hacmini kısıtladığı için istenmeyen misafir olarak algılar vücuda zara vermeye başlar. Her ne kadar zararsız olsa beyinin hacmini yani hareket alanını kısıtladığında bu da ortalama 150 -200 cc civarı demek o zaman tedavi gerektirir.

Kötü Huylu Beyin Tümörü

Kötü huylu tümörler dağınık düzensiz ve kontrolsüz olarak çok hızlı büyürler. Bazen kısa sürede ameliyatla alınmasına rağmen tekrar hücreleri büyür ve beyine hacmini kısıtlayarak zarar verir.  Kötü huylu tümörün genellikle metastaz yapısı oldukça yüksektir. En çok ve en tehlikelisi ise akciğer tümörün beyine hızlı olarak metastaz olmasıdır. Her iki side iyi veya kötü huylu tümörlerde tedavisi cerrahi olarak uygulanması daha sonra doğal olarak destek almakta fayda vardır.

Beyin Tümörlerin Nedenleri ve Belirtileri

Beyin tümörleri herşekli ile oluşabilen bir hastalıktır. Stres, sıkıntı, Depresyon, travma anlık olarak gelişen olumsuzluklarla alakalı olsada bilim bunun başka nedenleri odlunu halen çözememiştir. Bazen bu etkenlerde tetikleyebilir veya beyin tümörleri bazen kafatasının içinde yapıdan veya veya doğumsal olarakta oluşabilir. Beyin tümörleri genellikle ileriki yaşlarda daha sık görülen bir hastalıktır.

Başağrısı, Kusma nabız düşüklüğü, bulantı, baş dönmesi, zihinsel yorgunluk, travma  gib belirtileri vardır.

SADECE UZMANLARA DANIŞIN

 

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


 

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


 

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

 Doktor tedavisine Destek olarak

Geven kökü,Zerdeçal ,Zeytin yaprağı,Tarçın,Biberiye,Ravent kökü,Ginseng,Yeşil çay,Zencefil,Mavi Kantaron,Kuşkonmaz, gibi bitkilerden çay şeklinde  faydalanabilirsiniz.


 

ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Saygılarımla

Herbalist

Erdoğan TEPELİ

05332349044

23 Comments

 1. Yasemin yılmaz dedi ki:

  Mrb hocam.Babam akciğer kanseri 4.evre.beyine metaztas yaptı.radyoterapi aldı.daha 1 ay olmadan tekrar beyine çok sayıda metaztas yaptı.doktorlar umudu kesti.şu an yoğun bakımda.önereceğiniz bişey varmı

 2. Yasemin yılmaz dedi ki:

  Sayın hocam mrb babam akcığer kanseri.4.evre.beyin metaztası oldu.radyoterapi aldı ama fayda etmedi.küçük küçük çok sayıda beyinde varmış.doktorlar umudu kesti.bunun çaresi varmı

 3. Anda Sakin dedi ki:

  Annem 4. evre glioblastoma tanısıyla ameliyat oldu. Tümör yüzeyde olduğu için tamamen temizlendi. Şu anda Işın tedavisine başladı. 3 seans aldı henüz. Uykusuzluk problemi var. Psikiyatrist desteği aldığımız halde kullandığı sakinleştiriciler işe yaramadı. Aksine verilen ilaç uykusunu getirdiği halde uyumamak için direnç gösterdiğinden dolayı uyur gezer gibi davranmakta. Derin uykuya dalamadığı için de dinlenmiş olarak kalkamıyo ve farkındalığı yok gibi bi şey.Pek çok sorun yaşıyoruz. Uyuduğu zaman tekrar uyanamama korkusu varmış. Uyuması için verilen ilaçlar öfke krizine sebep oluyo. Karanlıktan ve sessizlikten de içinin sıkıldığını söylüyo. Gece sabaha kadar televizyon ve ışık açık olursa uyumasa bile sakin bi gece geçiriyoruz. Ama çok zor durumdayım. Annemin bu durumunu değiştirmek için ne önerirsiniz? 20 gündür onunla birlikte benim de uyku durumum bozuldu. Sosyal ve özel hayatım sıfırlandı. Sadece temel ihtiyaçlarımı karşılayabilecek zamana sahibim. Yaşam kalitem düştükçe dayanma gücü bulmak için beslendiğim kaynaklara ulaşmam güçleşti.Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler…

 4. zeki ayan dedi ki:

  Sayın tepeli, Beyin ödemi ile ilgili bir mesaj göndermiştim. Cevabınızı bekliyorum.Hastamızın durumu çok kötüleşti. Tıptan hiç bir yardım alamıyoruz.hastahanelerde kabul etmiyor, acil değil diye oysa her an beyin kanaması riski var

 5. zeki ayan dedi ki:

  değerli kardeşim, gerçekten yazdığın gibiysen Allah senden razı olsun. ışın tedavisi sonucu beyinde oluşan ödemden nasıl kurtulacak bizim hastamız yardım edebilirseniz çok sevinirim Allah yardımcımız olsun hepimizin

 6. Merhaba hocam.Annem de küçük hücreli akciğer kanseri var.Beyinde üç bölgeye metastaz yaptı.Tüm beyin radyoterapi ve gamma knife sonrası 2 si yok edildi, üçüncü ise küçüldü.Fakat sonra 2 bölgede milimetrik düzeyde tekrar rastlandı.Hocam bize önerileriniz nelerdir? Ne yapabiliriz?

 7. bekir yilmaz dedi ki:

  İyi geceler hocam babam mesane bolgesinden yayilan ve su an beyinde bulunan ve 4. Evreyi bulan ödem veya tümör bulundugunu söyleyen onkoloji bölümünde yatmaktadır ancak doktorlar ameliyat dediler ama biz karsiyiz hocam Yardimci olabilimisiniz

 8. bihter uğurtaş dedi ki:

  mrb hastalığım benign interakranial hipertansiyon(beyinde ödem var) 7 ay oldu tedavi görüyorum ve gözümü tehdit ediyo ödem baskı yapıyor diazomid kullanıyorum fakat iyileşen bi sonuç yok.Yardımcı olursanız sevinirim… iyi çalışmalar.

 9. Serap Kaya dedi ki:

  Babamın beyninde sol temporal kitle lezyonu saptandı03.02.2014 tarihinde ameliyat oldu, tümörün tamamı çıkarıldı, fakat Dr.lar kötü huylu olabileceğini söylediler,henüz pataloji sonucunu almadık,radyoterapi veya kemoterapi görmedi,bununla ilgili ne yapabiliz,bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

 10. SAYIN HOCAM,BEN 49 YAŞINDA İZMİRDE İKAMET EDEN AKCİĞER KANSERİ (KÜÇÜK HÜCRELİ)YİM.BEYNİME METASDAS YAPAN 4 ADET 10 MM . 11MM 12 MM. VE 11 MM. LEZYON VE 2 ADET ÖDEM MEVCUTTUR.BU KONUDA SİZDEN YARDIM RİCA EDİYORUM.

 11. SIBEL SEREF dedi ki:

  Hocam merhaba 29 bayanim ve 2008 yılında oligodendroglioma tanısı konulan tumor cok iyi bir operasyonla temizlendi.2yıldan beri ilac(hap) tedavisi uygulanmakta ve surekli nobet gecirmekyim.Hafya ışın tedavisi uugulanacak.Ö nerbileceginiz beslenme sekli yada şifalı bitkiler var mıdır? Teşekkürler

 12. Abdullah Bey dedi ki:

  s.a hocam ben 27 yaşındayım tomoğrafi ve emar çektirdim tümör varmış şok oldum bende hiç bi gariplik yok ne bas ağrısı ne bişe sadece arada bi 5-10 saniyeliğine dikkatim dagılıor doktor %100 ameliyat olman gerekli dedi iyi huylu dedi ne yapacagım bilemedim korkuyorum da ameliyat dışında yapacağım bişeyim yok mu

 13. meral dedi ki:

  merhaba
  3 gün önce babamın unutkanlığı nedeniyle doktora gittik.çekilen MR da tümör görüldü.
  ertesi gün renkli MR çekildi.kötü huylu tümör olduğu söylendi.4.evre dendi.şuan acil ameliyata almamız gerekiyor diyorlar.
  kısa zaman sonra hafızasını yitireceğini, kör olacağını ve ameliyat sonrasında felç geçireceğini söylediler.en iyi ihtimal 1 yıl yaşar dediler.birçok doktorla görüştük.aynı cevabı aldık.bütün bu gidişatı mutlaka her hasta yaşarmı ? ömür genelde max. 1 yılmıdır ?

 14. havva dumanoglu dedi ki:

  bizim sorunumuz beyine baglı baş dönmesi ve tedavisi olmadıgı gittigim doktarlarca ifade edildi sizin bana bu konuyla ilgili yardımcı olabileceginizi düşündüm şimdiden teşekkür ederim..

 15. Perihan Bilge dedi ki:

  Merhaba, benim kuzenim de kötü huylu tümör bulundu. Bir kez ameliyat oldu ve başarılı geçti çok şükür. Yıllardır doktoru migren diyip yollamış. Tümörün malesef en kötü huylu, yani dördüncü tür tümör.. Kendisi 40 yaşında. ( konuşmama, körlük yada felç olma ihtimali var) bu pazartesi kemoterapiye başlanılacak.. Hocam acaba yardımcı olabilirmisiniz?? Ailecek çok üzgünüz..

 16. hesenova alide dedi ki:

  merhaba ben azeriyim benim amcamin beyin tumoru var iranda ameliyyat oldu 2 ay isin ve radyoterapi almadi simdi cerrah diyo ki radyo terapide gec kalmissiniz simdi yapilacak sizce yasama sansi varmi

 17. Sultan Salur dedi ki:

  Selam hocam, Babam 72 yaşında sesinde oluşan pelteklik yüzünden doktora başvurduk Beyninde 11.10.2011 tarihinde kötü huylu tümör belirlendi Alınabilecek bir yerde olduğu söylendi ve 17.10.2011 tarihinde ameliyat oldu Şimdi eve getirdik ancak sağ tarafında güç kaybı var Elini kaldırabiliyor ama bir şey tutamıyor Ayakta durabiliyor ama yürüyemiyor Seside tamamen gitti ancak tek tek söylerse bazen anlaşılıyor Henüz bir rapor almadık Babamın tansyonu şekeri kolastrolü vb hiçbir hastalığı yok Sadece gözünden katarak ameliyatı oldu ve kalça kemiğinden dolayı yürümesi kötüydü Yaşama sevinci olan biri hiçbir hastanede bu yaşına kadar bir dosyası olmadı Ne yapmamızı tavsiye edersiniz Acil cevap verirseniz sevinirim Sultan Salur

 18. gökhan kutu dedi ki:

  hocam annem şuan hastanede yatıyo 1 hafta önce sağ tarafına inme indi beyninde kist tümör var dediler 5.5cm miş ayrca konuşması bozularak başlamıştı allah rızası için aradım aradım en sonunda sizi buldum annem ankara onkolojide ışın tedavisi aldı yanan kafası yanına kar kaldı:( hocam yardım edebilirseniz yanınızada geliriz sorun değil yeterki şu illetden kurtulalım perişan olduk acl cwp yazarsanız çok sewinirim hocam:( annem 45 yaşında

 19. mr. Ülkü Aksit dedi ki:

  Ben bu maili size Hollandanan gondeririyorum. Internet sayfaniza baktim. Benim Pariste yasayan amcam var. Kendisi yaklasik iki ay once beyin tümöründen ameliyat oldu. Ameliyattan sonra 1 hafta kemoterapi görmüş ve şu an radyoterapi ve kortizon tedavisi görüyor ve halen hastanede. Bugun hastanedeki doktoru ile görüştüm ve bana beyin tümörünün en kötü huylusundan oldugunu söyledi ve yasama şansinin 6-12 ay arasi oldugunu söyledi. Böyle bi hastayi bitkisel tedavi uygulanabilirmi? Uygulanabilirse yasama sansini etkilermi? En kisa zamanda cevabinizi bekliyorum. Saygilarimla mr. Ülkü Aksit

 20. kadriye gönül dedi ki:

  Sayın hocam size öncelikle hürmetlerimi sunarım. Siz gerçekten çok değerli bir bilim adamısınız. Sizi medyadan yakından takip ediyorum. Gerçekten siz imrenilecek bir insansınız. Bilgilinizle bize ışık saçıyorsunuz. Doğal olarak yaptığınız araştırmalar ışığında yorumlar yaparak bilminizi geliştiriyor ufkumuzu genişletiyorsunuz. Ben sizin kadar inançlı ve bilgi sahibi aydın birini görmedim. çok değerlisiniz. keşke sizin yardımcınız olsam bana da bişeyler öğretseniz. Ama sizi tanıdığım inanın çok mutluyum.. sevgi ve saygılarımla kadriye gönül

 21. salih UYAR dedi ki:

  Sayın TEPELİ Hocam verdiğiniz bilgiler ve mütevaziliğiniz muhteşem…Tamamen toplum yararı için paylaştığınız onca şey ne kadar büyük bir aydın olduğunuz göstergesi..Türkiye de sizin gibi ileri görüşlü insanların olduğunu görmek,bizim gibi gençleri umutlarını daha da güçlendiriyor.İyi ki varsınız. Salih Uyar- Seydişehir

 22. ERHAN GÜMÜŞ dedi ki:

  Bunda yıllar önce bir gazete küpürü buldum. İnşaatta çalışıyordum. Babam gırtlak kanseridi . Aradım sayın Erdoğan Tpeli ile görüştüm. Babama yapılan birkisel tedavi çok kısa sürede değişikliklere neden oldu. İnançla kullandık. Alahıma binşüküri Babam çok iyi. Hep Tavsiye ediyorum. Allah razı olsun sizin gibi insannlara her zaman ihtiyaç vardır. saygılarımla ERHAN GÜMÜŞ-Edirne -İpsala

 23. serdar DAĞ dedi ki:

  Merhaba Erdoğan hocam tedaviye başlarken gerçekten araştırma yapmak zorunda kaldım.Ancak sizi internete buldum. Aslında önce güvenemedim.Araştırmaya devam ettim. yakındostlarımın desteği ile size başvuruda bulunmaya karar verdim. Dostlarımın desteğil ile , size güvenebileceğimi gösterdi. büyük ağabeyimin serdarın beyin tümörü 2 kez ameliyat olmuş fakat tıbben ne gerekiyorsa yapmamıza rağmen bir türlü iyileşemişti, her ameliyattan sonra nüksediyordu. Siz Erdoğan TEPELİ tarafından kargo ile gönderilen üç aylık kürü harfiyen uyguladık ve tam 3 ay sonra çekilen mr sonucunda Allah’ıma şükürler olsun ki beyin tümörüden ve ödemden eser kalmadığını gördük. Siz sayın Erdoğan bey ile yaptığımız görüşmede sonsuz teşekkürlerimizi sunduk. Halen size minnattarlığımız heryerde dile getiriyoruz.Siz, diğer başvurduğumuz ve sonuç alamadığımız diğer herbalist ve aktarlar gibi, gözünü para hırsı bürümemiş, insanların umutlarıyla oynamayan, umut tacirliği yapmayan değerli bir insansanız. Size bir kez daha tüm internet kullanıcılarının önünde teşekkür ediyorum. Tekrar Allah Razı Olsun İnşallah Başarılarınız devam Eder. SERDAR DAĞ -ISPARTA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir