Lenf (Lenfoma) Kanseri
11 Mart 2012
Basur Hastalığı
11 Mart 2012

İltihaplı Romatizma (Romatoid arterit) Nedir ?

  İltihaplı romatizma  kadınları daha çok seven bir hastalıktır. Daha kolay anlaşılması için kendi aralarında iltihaplı romatizma diye adlandırmışlar bugüne kadar böyle telafüz edilyor. Aslında orijinal ismi romatoid artrit hastalığıdır. Normal şartlarda ihmacı görevini gören  “T” hücrelerrin mikrop ve virüslerin yok edilmesinde kullanılması gerekirken, beyin tarafından alınan yanlış sinyalden dolayı dokulara vermiş olduğu hasarlardır. Özelikle kansızlık durumlarda müthiş ağrı ve ateş yapmaktadır. Bu durumda bağışıklık sistemini eğer düşük olursa iltihaplı romatizma hastallığı daha aktif olur ağrı ve ateş daha fazla olur. Ancak immun sistemi iyise hasalık fazla etki etmez. Romatoid artrit yani iltihaplı romatizma hastalığında korunmak için en önemlisi kansızlığın olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca palyatif  yani önleyici olarak sürekli iri gövdeli ve büyük *ısırgandan kür yapılmalıdır. Bunun yanı sıra devamlı *sarıyoğurt otu ve *atkuyruğu bitkilerinden faydalanabilinir. Ama daha kalıcı ve iltihaplı romatizma tedavisi için lütfen benimle irtibata geçin sizin için uygun desteği  beraber bulalım.
İltihaplı romatizma hastaları alacağı bazı önlemlerle iltihaplı romaztizma hastalığından az ağrı ile ilaç kullanmalarına en aza indirerek yaşamlarını sürdürebilirler. Romatoid artrit (RA)  iltihaplı romatizma, bağışıklık sisteminin eklemlere saldırmasına yol açan kronik, enflamatuvar bir otoimmün bozukluk olarak tanımlanmıştır. Engelleyici ve ağrılı bir enflamatuvar durumdur, ağrı ve eklem aşınması sebebiyle önemli oranda hareket kaybına yol açabilir. İltihaplı romatizma  sıklıkla vücuttaki deri, kan damarları, kalp, akciğer ve kaslar gibi birçok eklem dışı dokuyu da etkilediği için sistemiktir. Her ne kadar da sebebi belli olmazsa da iltihaplı romatizma bağışıklık sisteminin iyi olması ile önlenebilir bir hastalıktır. Özelikle kış aylarında veya mevsim değişikliğinde kendini daha fazla hisetririr. Hastalıktan  korunmak için beslenmeden giyime kadar oldukça dikkatli olunmalıdır.  Lakin kısa sürede iltihaplı romatizma gibi immolojik hastaların hiçbirinde tedavi edilemez , dolayısı ile hastalık daha da kronikleşir ve şidetli ağrılara vesile olacaktır.

İltihaplı Romatizma Belirtileri nelerdir ?

Şikayetler, halsizlik, iştah ve kilo kaybı gibi genel belirtilerle başlar.
Midede şişkinlik olduğu zaman sırtında bir yük hisseder.
Deri altında bu hastalığa özgü olan nohut büyüklüğünde kitleler gelişebilir.
Bir süre sonra bu eklemlerde kalıcı şekil bozuklukları ortaya çıkar.

Bu şikayetler büyük eklemlere doğru ilerlemeye başlar.

Sabahleyin zor uyanır. Uyandığında dinlenememiş hissi vardır.
Aylar sonra sabah uyuşukluğu gibi şikayetler belirir.
Dizle ayak bileği arasındaki baldır bölgesinde, inceden inceye bir sızı başlar.
Bağırsakta gaz olur.
Yıllar süren kronik yorgunluk sendromları yaşanır.
Parmak eklemleri gibi küçük eklemlerde ve çoğunlukla el sırtında şişme, ağrı ve hareket azlığı olur.
Genellikle tek taraflı olmak üzere diz ve omuz eklemlerini tutarak buralarda şişme, ağrı ve hareket kısıtlığına yol açar.
Bunlar romatoid artrit öncesi ve ilermesi sonucu olaşan belirtilerdir.

İltihaplı romatizmada Beslenme nasıl olmalı?

 iltihaplı romatimada hastalığında,Hastalık her ne kadar beslenme ile ilgili görünmese de bana göre çok önemli ilgileri vardır. fazla gıdalarda ve iyi sindirim olmadığında öncelikle mide,bağırsak , karaciğer ve kalp gibi hayati önem taşıyan organlar etkilenir. Fazla tüketmek.iyi çiğneyerek yemekle beraber bol sıvı tüketmek bu hatalardan bir tanesi. mesela .Çok yemek yedik.düşünün mide yumruk büyüklüğünde ama 5 katı tüketildiğinde hele birde hızlı yiyorsa iyi çiğnemiyorsa işte bu durum çok vahim. midede sindirilmez bağırsaklara çürüyerek gelir budurum karaciğere fazla yük bindirir karaciğer yorulur kalbe temiz kan göndermez, derken böyle devam eder gider.Dolayısı ile az yiyen çok çiğneyen her zaman hastalıklardan uzaktır ve var olan hastalığınıda rahatça tedavi eder. Çünkü yüce Rabbimiz zaten bu uyarıları veriyor . Bakın çok hastalandığımızda neden iştahsız ve yiyemiyoruz. çünkü zorunlu bir terbiyedir!

İltihaplı Romatizma Tedavisi Nedir?

Romatoid artrit  yani iltihaplı romatizma hastalığı kesin olarak tedavisi yoktur.Doktorunuz tarafında kesin İltihaplı romaztizma tanısı konduysa kesinlikle doktorunuzun tavsiyesine uyun.Ancak hayatınızada yeni değişiklikler yaparsanız oldukça faydalı olur. Öncelikle yaşam tarzınızı değiştirin ,doktorun verdiği tedaviyi sabırla uygulayın doğal beslenin, Önce manavıları birer eczane olarak görün. Mevsimlik meyveler sebzeler tüketiniz.  İltihaplı romatizma hastaları  sıcak tutulmalı vucudun bağışıklık sistemini güçlü tutmalı en önemlisi kansızlık olmamaya özen gösterilmelidir.

Çok önemli bir konuyu sizenle paylaşmak isterim.

Hangi hastalık olaursa olsun kesinlikle doktora gidiniz. Doktorunuz gerekli muayane sonucunda sizde hangi hastalık olduğunu yani tanıyı size söyleyecektir. Doktor tarafında size uygun olan tedaviyi asla red etmeyin sabırla düzgün bir şekilde uygulayın. Herhangi bir yeriniz ağırdığına aktar ve benim gibi insanlara gidip “şuram ağırıyor ne yapmam gerekiyor” gibi bilinçsizce  bitkisel destek ve ilaç kullanmayın . Sadece bizler değil eczaneye sorulmamalı ,bu konuda tek uzman doktorlardır.Ancak bitkisel destek almak isdeğinizde kesinlikle konusunda deneyimli kişilerde destek alın hatta doktorunuzdanda bitkisel destek alabilirsiniz. Çünkü bunlar ilaç değil sadece tedaviyi daha etkin ve sağlıklı kılan doğal gıda takviyesidir.

Korunmadan amaç neydi ?

Vücudun bağışıklık sistemini, immün sistemini güçlendirmek. Doğal beslenerek veya doğal bitkisel destek alarak , vücuttaki denge sistemini koruyan en etkin tedavi metodudur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. bu amaçla Deli yani büyük boy ısırgan,meyan kökü,geven kökü,civanperçemi zeytin yaparığı,Ekinezya(bağışıklık durumu güçlü olanlar kullanmasın) gibi bitkilerden destek alabilirsiniz.

  İltihaplı Romatizma Bitkisel Destek için

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

İltihaplı Romatizma Destek için

Gerekli olanlar

Meyan kökü,Sarı kantaron,Ekinezya,Isırgan yaprağı ve kökü,Zencefil,Hahhaş bitkisi,Geven Kökü,Hindiba,

Kullanışı

Hepsinden 50 Şer gr toz haline getirilecek. Her defasında bir su bardağı kaynamış sıcak sıya 1 tatlı kaşığı atıp demlendirip içilecektir.

Rahatlatıcı krem:

250gr Bal mumu içine 50ml Kantaron,20’şer ml terebentin,karafil,nane,biberiye,defne yağlarında karıştırıp krem haline getirin Günde 2-3 defa ağrı olan bölgeyi önce nemlendirin ardında hazırladığınız kremden sürün.

NOT: Bal mumunu önce kısık ateşte bir tavada eritin sonra bitki yağlarını karıştırın.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik  sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese bol sağlık dileklerimle

Saygılarımla

Herbalist & Araştırmacı

Erdoğan TEPELİ

GSM:05332349044

“İlmin üzerinde unvan ve rütbe yoktur. Aslolan insanlığın hizmetinde olmak ve insanlığa faydalar sunabilmektir.Bir insana yapılabilecek en büyük iyilik ise, onu sağlığına kavuşturmaktır..”

54 Comments

 1. Yasemin ipek dedi ki:

  Merhaba, ben de bu hastalığı yaşadım. ‘yaşadım’ diyorum çünkü 12 yaşında bu hastalığa yakalandım okuduklarıma göre en kötü şekilde her gece 39.5 derecede ateşle geçirdim ayağa kalkamıodum bayılıodum yemek asla yiyemiodım bir şey tutamıodum araştırma hastanesine yatırıldım çünkü terhiş koyamadılar sürekli serumlu yattım beynimdeki damarlar gözüküodu en sonunda kortizon( sinirli ilaç) verdiler yemek yemeğe başladım biraz daha toparladım bu sefer de şiştim 3 ay sonunda her yerinde çatlaklar oluşmuştu doktor ilacı kesti ve kendimi dediğiniz ilaçları kullanarak toparladım bu anlattığım süre 17 yaşıma kadar sürdü 19 yaşımda kontrollerim bitmişti değerlerime baktılar ve bütün değerler normale dönmüştü bana bu hastalığını geçirmişin dediler ve şu ana kadar iyiyim inşallahhh tekrar nüksetmez. Çözüm soruosunuz çözüm dua sabır, beni bunlar kurtardı hastalığı allah verir siz çözümü bulacaksınız.

 2. zekeriya TÜTEN dedi ki:

  Değerli Hocam İltihaplı Romatizma Teşhisi Konalı 1 yıl Oldu.Geceleri Özellikle Kol Dirsek ve Ellerimde ve Ayak Altlarımda Aşırı Yanma Uyuşluk Oluyor.Uykularım Cehenneme çevrildi. Cerrahpaşada Tedavi Görüyorum 3 Ayda Bir Kontrolüm var. Tahliller Hep Normal Çıkıyor. Vitamin Eksikliği Gözüküyor. Kullandığım İlaçlar FOLBİOL(Sadece Pazar Günü 1)+METHOTREXATE TEVA 2.5 MG(sadece Cuma Günleri 6)+SALAZOPYRİN(Sabah+Akşam)+LAROXYL 25 MG(KULLANMIYORUM BENİ HALSİZ VE SERSEM YAPIYOR)Bazen Kollarımda Şişlik Oluyor. Buz Tedavisi Uygulayarak Gideriyorum.Uyuşukluk ve Ağrı Ellerde ve Ayaklarda Aşırı Yanma Hergün Yaşıyorum. Özellikle Geceleri İlaçlarım Fayda Mı Vermiyor. Ne Yapacağımı Şaşırdım Muhasebe Uzmanı Olarak Çalışıyorum.Gün Geçtikçe Dahada Şiddetleniyor.OZON TEDAVİSİDE Uyguladım Hiçbir Fayda Göremedim.SİZLERİN ÖNERİLERİ VE TAVSİYELERİNİ RİCA EDİYORUM VE UYGULAMAK İSTİYORUM. SAYGILARIMLA-ZEKERİYA TÜTEN

 3. zekeriya TÜTEN dedi ki:

  Değerli Hocam İltihaplı Romatizma Teşhisi Konalı 1 yıl Oldu.Geceleri Özellikle Kol Dirsek ve Ellerimde ve Ayak Altlarımda Aşırı Yanma Uyuşluk Oluyor.Uykularım C

 4. Gungor denızer dedi ki:

  Bende eklem romatızma hastasıyım hep yazılmıs bır kısıde cozumu şu bu olabılr dememıs yada sunu yaptım şu ılacı kullandım doktorunuza danısın kullanın dememış arkadaslar humırna dıye bır ıgne var kullanan varmı kullanan varsa bu nalet hastalıktan kurtulan varmı. Yada başka ilac o kür yapan doktorlar hepsını denedım kıraz sapı ısırgan otu kaynat iç bırseye yaramıyo 3 aydır içmedigim ot bıtkı kalmadı varsa cozumu olan bu naletın agrılar cok çunku lutfen allah razı olsun dıyelım

 5. habibe ozaman dedi ki:

  meraba spontilartridim.ama hic agrim yok aynizamanda talasemi minorum.metatraksat ve folbiol kullaniyorm.hic bur sekilde agrim yok.ama sagelim atada tanaminda sisiyor bazen iniyor.ne yspmaliyim

 6. tuncay delibas dedi ki:

  degerli hocam ben 28 yasındayım 10 yıldır romatizma intaplı var aynısı kardesimde var onda 3yıl oldu son kullandıgımız tedavi simpon igne kardesimde aynı tedaviyi kullanıyoruz ama yinede agrı oluyor ne yapmamız lazım

 7. ümit bolat dedi ki:

  Slm hocam annemin ayak bileginde yaklasik 2 yıldır intihap var ve gecmiyo doktorlar ameliyat diyor bunun bitkisel kesin bir çözümü varmı yardımcı olursanız Duacı oluruz

 8. sayın hocam benim eşimde halsizlik eklem yerlerinde ağrı midesinde şişlik sırt boyun ve belinde ayak bileklerinde ağrılar var sabah kalktığı zaman kollarında uyuşma oluyor.ayrıca kilo kaybıda gözlendi önerileriniz nelerdir sizden cevap bekliyoruz saygılarımızla
  01.08.2014

 9. Hasret Kartal dedi ki:

  Hocam iyi günler. kardeşim 5 senedir iltihaplı romatizma hastası şuanda 16 yaşında aynı zamanda bu süre zarfında doktordan yardım aldık fakat 5 yıldır olumlu yanıt vermedi tedaviler.önceleri el bileklerinde şişkinlikler ağrılar vardı bir kaç yıldır ise bacaklarında şişkinlikler ve aşırı ağrılar var yürümesinde de çok zorlanıyor.kardeşim psikolojik ve ağrılardan çok yıprandı .bize yardımcı olursanız çok seviniriz iyi günler

 10. mechure sahin dedi ki:

  Selam agrilarim var romatismadan eklem yerlerde parmaklarim eyildi ne ler yardim eder dokdor agri kesici veriyor selam saygilar

 11. ateşliveiltahaplıromatizma.geceyatagı.üstümeçekemiyorum.ateşe.düşüyorum.birsürüdoktorlar.iaçverdi.senelerdirkullandım.faydagöremedim.yaşım…60.banayardıcı.olursan.teşekkürederim.saygılarımla.

 12. yusuf arslan dedi ki:

  kızımda eklem romatizması var doktolardan bir sonuç alamadık bitkisel tedavi önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum tşkl.

 13. emel yel dedi ki:

  merhaba hocam ben 3 seneyı geçtı intaplı sırt romatızması var çok agrım oluyo intap düşmüyo.doktora gıdıyorum sureklı ilaç kullanıyorum ama genede agrım var artık agrılardan bıktım . sız ne onerirsiniz ..teşekur ederim…

 14. aslı öziç dedi ki:

  Bende iki yıldır İltihaplı romatizma hastasıyım.Doktorumun verdiği ilaçlar sadece eklemlerimin şişmesini önlüyor.Uzman bir herbalistten yardım aldım ve eklemlerime düzenli olarak altı aydır sülük koyduruyorum.Hastalığımın seyri hafifledi.Doktor kontrollerimide aksatmıyorum.Bitkisel tedavi yöntemleri ve sülük bu hastalığı durduruyor.

 15. kardeşimin uzun zamandır.ayak bileklerinde iltihaplı romatizması var.rizeden trabzona ordan istanbula kadar götürdük.her doktor ayrı ilaç verdi.ne ağrıları dindi.nede yürüye biliyor.en son gittiğimiz doktor 40 mg kortizon hap verdi.iyileşeceğine dahada iltihabı arttı.ne yapmamız gerekiyor.bize yardımcı olursanız sevinirim…SAYGILARIMLA…

 16. özgür kaya dedi ki:

  Merhabalar erdoğan bey ben 38 yaşında ve 12 yaşından beri üst solunum iltihabı sonucu kana karışıp ayaklarımın aşırı şişmesinden dolayı 5 gün hastanede yattım doktor un verdiği ilk önce penadur iğnesiydi şimdi ise deposilini düzenli olarak aylık kullanıyorum ama şu anda bir sonuç alamadım göğüs ağrılarım bel ve diz ağrılarım devam etmekte bu ilacı ne zamana kadar kullanacağım bilmiyorum yaklaşık 7 sene önce kalp spazmı geçirdim bana kalp kapakcıklarımın değişmesini söylediler fakat bunun için ise ne bir gün verdiler ne bir tedavi uygulanacağını söylediler acaba bu rahatsızlımı bitkisel yoldan tedavi edebilirmiyim en azından geri kalan ömrümü yardımızı ve yol gösterirmisiniz şimdiden teşekkür ederim saygılarla

 17. Emrah KAYA dedi ki:

  Hocam Annem 47 Yaşında 6 Senedir İltahaplı romatizma hastası. Eklemlerinde şişmeler oluyor. Onlarca ilaç kullanıyor. Ama bi fayda göremedik. El ve bacaklarda olmak üzere çok şiş meydana geliyor. Bağlı bulunduğumuz ilde romotoloji bölümünde tedavi görüyor. Düzenli kontrollerimize gidiyoruz. Dediğim gibi onlarca poşet poşet ilaç kullanıyoruz ama bir fayda göstermiyor. Ağrıları çekilmez hale geldiğinde acil servise götürüp iğne vuruyoruz.Ama geçici bir süre sonra bacaklarında diz kapaklarının olduğu bölümlerde aşırı şişlik meydana geliyor buda hareket etmesini yürümesini engelliyor. Sizden ricam ne yapmam gerektiğini yazmanız. Hangi ürününüzü kullanmamız gerektiği. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden Teşekkürler.

 18. sevcan eliş dedi ki:

  Değerli hocam benım belden yukarsında özellikle gögüslrimin oldugu kemiklerde şiddetli ağrılar oluyor öyleki sanki kemiklerimi testereyle tırtıklıyorlar.özellikle yağmur yağdıgında ve hafifte olsa serin havalarda hemen tutuyor ve sürekli mide bulantısı yapıyor zaten gastritte var birşeyler yesem çıkarıyorum yemesem olmuyor acayip zayfladım ağrım geçse dahi bulantılarım oluyor sıcak su tulumlarıyla ağrımı dindirmeye çalışıyorum daha 25 yaşında bir bayanım ve ağrılarım yüzünden dik bile yürüyemediğim zamanlarım oluyor(ağrım belden yukarsını özellikle mememin arkasındaki kemikleri yani gögüs kemiklerimden ve sırtımdan tutuyor yardımcı olun nolur ne yapmalıyım)ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

 19. aslı caglar dedi ki:

  hocam merhaba alanyadan yazıyorum benım agrılarım 4 yıl önce hamıleyken basladı ozamanlar sıkayetlerımı dınleyınce fızık tedavı doktoru eklem ayrısması dedı dogumdan sonra fızık tedavı gordum ama agrılarım gecmedı ara ara devem ettı bır ay once yogun agrılarım basladı agrım sol kalcam kasıgım dızımın arka kısmı baldırım ayaklarım yanı butun sol bacak sızlıyor agrıdan duramıyorum fızık tedavı doktoruna gıttık kalca emarı ıstedı sakro iliak kemıgınde deformasyon var dedı beyın cerrahı belımden bı ıgne vurdu kortızon oldugunu soyledı ama agrım gecmedı ardından agrım gecmeyınce bel emarı ıstedıler omurılık kanal darlıgı cıktı ıclerındede kucuk fıtıklarım oldugunu soyledı amelıyat dedıler baska doktorda arastıralım dedık oda sıntıgrafı ıstedı sıntıgrafı sonucunda legen kemıgınde dız ve ayak bıleklerındeıltıhaplı romatızma oldugunu soyledıler ılac tedavısıne baslanacak ne yapmamı onerırsınız kıme ınanacagımızı sasırdık ılac kullanmak ıstemıyorum agrım dınmıyor bana yardımcı olun lutfen

 20. özlem örnek dedi ki:

  Bendede romatizma var sabahları okadar yorgunum ki alarmı bile duymuyorum hiç enerjim yok hocam beynim bile yorgun düşünemiyorum halsizlik te var ne yapmalıyım öyle herşey içmiyorum bu limon ve sarımsaklı kürü deneyebilirmiyim ayrıca 12 parmak ülseri vardı daha önce ilaç kullanmıştım şuan ülser şikayetleri yok denecek kadar az bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 21. erdoğan dedi ki:

  10 adet limon suyu20 diş sarımsak bir kaşık elma sirkesi bir demet maydanoz rondoda karıştır. günde bir yemek kaşığı

 22. Sayın Erdogan hocam benim şikayetim 2012 yılının [7].ayında sol ayagımın tabanında ve baş parmaklarında kızarıklar meydana geldi.yürümeye kalkınca aksamalarım oluyor.üstüne basarken zorlanıyorum.basmakta sıkıntı cekiyorum.Gittiğin doktorlar iltihaplı eklem romtizması teşhisi koydular.İlac tedavisine başladık bu zamana kadar herhanği bir iyileşme göremedim.şugünlerde agrılarım biraz fazlalaştı.crp.25,2 sedi ise38 son tahlil sonuçları bu. önerinizi ve tavsiyelerinizi beklerim.

 23. mustafa kuzu dedi ki:

  iyi günler hocam ben bir yildirki intapli romatizma hastasiyim yurt dsinda yasiyorum gitmedigim dr kalmadi bana tam bir sonuc vermediler türkiyeye gittim orda romatizma dediler suan ilac kulaniyorum ama ilaclari alincada midemden cok rahatsizlaniyorum bana intapli romatizma icin ne yapmaliyim tavsiyelerinizi ve yardimlariizi bekliyorum saygilarimla mustafa kuzu

 24. Aslı yıldız dedi ki:

  Hocam iyi günler ben 22yaşındayım aşağı yukarı 1 senedir iltihaplı romatizma(R.A) hastasıyım burda hastalardan biri salazoprin kullanmış kalp kapakçığı ile ilgili sorunu olduğnu söylüyo bu hastalığa çözüm yok mu ağırılarım geçmedi bi türlü kiloluydum bahaneyle 60 kiloya düştüm 80kilodan napmam gerekio allah rızası için bişi deyin korkularım ağrılarım arttı. Şimdiden sağolun.

 25. sezer kurt dedi ki:

  merhaba erdoğan hocan öncelikle bizlere bu denli yardımcı oldugunuz ıcın herkes adına tesekkur ederım ben 19 yasındayım ve 2 yıldır ıltlhaplı romatızmayla mucadele edıyorum kullanmadıgım ılac kalmadı 5 tane doktora gıtcım hıc sonuc alamaım desem doğru olur sızden bana en yakın zamanda yardımcı olmanızı temennı edıyorum 2013 mayıs ayında askerım ınsallah vatanı gorevımı en layiki sekılde yapmak ıstıyorum sızden cevap beklıyorum sağlıcakla kalmanız dıleğıyle… sezer kurt

 26. said yıldırım dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam. yaşım 22 ve ıltıhaplı eklem romatızmasını 2 yıldır çekiorum.ılk sene zaten teşhiş.1 senede salazoprin denen ilacı kullandım 2×2 şeklide faydası oldu ama yetersiz.öğrencı oldugum ıcın sık sık doktoruma gıdemıorum dıger doktorlarda anlamıyor hastalıgı, bir nevi tanınmıyor.yukarıda ki yazıları harfiyyen okudum bit kisel tedavıden bahsettıgınızı gordum.bu bıtkılerın ne olduklarını nasıl kullanılacagını ızah edersenız cok sevınırım. saygılarımla said.

 27. benim annem 6-7 senedir bu hastalıgı çekiyo doktora da gitmemize ragmen çok bi iyileşme kaydedemedik sizden annem için yardım istiyorum

 28. suna ertonga dedi ki:

  hocam ben 39 yaşında bir bayanım bende iltihaplı romatizma var 4 yıldır tedavi görüyorum ama malesef bi sonuça varamadım. yardımlarınızı bekliyorum

 29. mustafa BEY dedi ki:

  ben 17 yaşındayım osmaniyede oturuyorum osmaniyede doktora gittim bir çağre bullamadım 2 geçtikten sonra ç.ü. balcalı hastenesine gittim daha geçmedi bu ağrıyı 1 senedir çekiyorum bu ağrı yüzüne çömelemitorum kollarımı yukarı kaldırınca 10 saniye sonra kollarım ağğrımaya başlıyor bunun için ne yapmalıyım. ve bundan öncede 5 yaşımdan berli sedef hasalığı yaşıyordum balcalı hastenesine gittim şükür kalmadı fazla ama bu romatizma geçmedi.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.kısa sürede bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla mustafa aşık

 30. Ayse Hanım dedi ki:

  Merhaba Erdogan bey, bendede yaklasik dokuz senedir iltihapli romatizma var benimki dogumdan üc ay sonra basladi yurt disinda kaliyorum burdaki doktorlar cok agir ilaclar ve igneler (adulimubap,enbrel)gibi sürekli kortizon bunlar sadece agrilari dindiriyor,ilerlemesini önlüyor ben artik bunlardan kurtulmak istiyorum cünkü bunlarin cok yan etkileri oldugunuda biliyorum bu ilaclar yüzünden tekrar hamilede kalamadim doktorlarda yasakladilar yasim ikinci cocuk icin gec olmasina ragmen bir tane daha istiyoruz,banada yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla!

 31. TUĞBA dedi ki:

  S.a Hayırlı günler hocam ben şuan 24 yaşındayım 2007de R.A teşhisi konuldu salazoprin deltakortil gibi ilaçlar kullandım 5 yıl.Bu zaman zarfı içinde romatizma kalbime vurdu sağkalp kapakçığım 1 my iken 3 yıl içinde 4 my oldu ameliyat için sadece nefesimin daralması bekleniyor. Geçen yaz iyi olduğum için doktorlar ilaçları bıraktırdı fakat şimdi sorunlarım tekrar başladı ilk teşhis konulduğunda şişmeler diz kapaklarımdaydı, şimdi el parmaklarımda ve ayak bileklerimde yanmalar ve ağrılar başladı.Ellerimin şu örnek resimdeki gibi olmasından çok korkuyorum aynı zamanda kalbimin ilerlemesinin tekrar başlamasındanda çok korkuyorum ne yapmam ne kullanmam gerekiyor lütfen bana yardımcı olun

 32. nuri gürbüz dedi ki:

  hocam daha önce bir firmanın %100 tedavi diye sattıkları üründen aldım hiç fayda görmedim.piyasda iyi tanınmış bir hoca, acaba sizin elinizde sihirli bir değnekmi var da garanti çözüm diyorsunuz.varsa bilelim o kadar insan acı çekiyor.onların üzerinden umut pazarlamak bence cinayete teşebbüstür.inşaallah ben yanılıyorumdur.

 33. mehmet girgin dedi ki:

  hocam esım 4 yıldıdır bu hastalıkla ugrasyoruz kablıcalar iyi gelirmi bize ne tur kablıcalara gıtmemızı tasvıye edrsınız

 34. habibe inan dedi ki:

  hocam bendede var iltihaplı romatizma denen bu hastalıktan benim geceleri şittetlenen baş ağrım oluyo egildiğim zaman beynm yerinden fırlıcak gibi oluyo sürekli halsizlik oluyo oruç tutarken rahaatsızlanıyorm.yüksek ateşim oluyo bende boyun fıtığı da var doktora da gittim bana ilaç yazdı ama içim rahat değil beni bilğilendirirseniz memnun olurm şimdiden teşekkürler

 35. cevriye demir dedi ki:

  benimde intaplı romatizma teşhizi koyuldu ve kemiklerde eyilmeler kaburlaşma başladı ilaçlar bir anlık agrılarımı kesiyor hocam sizle görüşmek isterim saygılar

 36. mehmet dedi ki:

  omurga ile kalça diz eklem ağrılar ıoturduğumda bir an hiçbir ağrı yokken bazen kitleme yapıyor dizde kapağında hem acıma hemde yanma yapıyor diz kapağının sol üstünde nosu şeklinde çıkıntı yapıyor ayak kalçamda şiş batmış gib iağrıma yapmaktadır ve belimin üzerinde dikelirken şiddetli bir ağrı yapmaktadır sanki üzerimde saaatlerce yük kalmış gibi bazen normal insan gibi yürüyorum ama bazen dikiliyor dün mr çektirdim doktor yırtıktanve hafif sıvı ve artışın olduğunu söyledi ama dr. beyde bilemedi benimle irtibata geçerseniz teşekkür ederim

 37. hocam şimdiden sizin yazılarınızı okuyunca iyileşmişim gibi oldum intaplı romatizmaya yakalandım bitkisel olarak tedav olmak istiyorum çünki kortizon kullanmak istemiyorum biliyorumki yapıcılıgının yanı sıra bir o kadar yıkıcı yönünüde biliyorum bana yardımcı olurmusunuz nasıl ve nerden ulaşabilirim size şimdiden tşk ler sizin gibi hocaları başımızdan allah eksik etmesin saygılarımla

 38. Mekmet KARAKUŞ dedi ki:

  İltihaplı romatizma tedavisi konusunda araştırma yaparken sizin sitenize rastladım.

  Eşim 2 yıldan beri Iltihapli Romatizma hastası. Ve şuan 5 aylık hamile.
  Hamileliğin ilk dönemlerinde hastalık sıkıntıları sizinde bildiğiniz gibi gebeliğe bağlı olarak çok azaldı.
  Fakat son 1 haftadan beri hastalığa bağlı olarak ağrıları arttı ve geceleri artık uyuyamaz hale geldi.
  Hamile olduğu için ilaç kullanamıyor. Dolayısı ile gece sabaha doğru olan ağrılarından dolayı cok sıkıntı çekiyor.

  Bu konuda önerebileceğiniz bir şey varmıdır?
  Bu hastalık ile ilgili tedavi konusunda ne yapabiliriz?
  Eşim için önerebilecğiniz bir kür varmıdır?

  Bu hastalık konusunda bize yardımcı olabilirmisiniz.

 39. Sedat KARA dedi ki:

  Merhaba Erdoğan Bey
  İltihaplı romatizma ilaçlarınızı kullandım. Çok şükür iyim. Ancak endişem bıraktıktan sonra eski durumuma gelebilir mi ? Sedim 82 iken 2 ay sonra 2,8 oldu. CRP 16 iken 1,12 doktorum iyi olduğumu söyledi. İltihaplı romatizma hastalığından kurtulursam size hep minnettar olurum.

 40. Ayhan KARDELCİ dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar ben henüz 26 yaşındayım doktor tahlil sonuçlarıma göre iltihaplı romatizma olduğumu söyledi antibiyotik ilaçlar verdi kullanıyorum bu defa aşırı ishal oluyorum acayip bir halsizlik oldu kullanmayı bıraktım sizin iltihaplı romatizma üzerinde nasıl .Bazen vucudumda her tarafta ateş ve yanma oluyor. İltihaplı romatizma bu tür şikayetler yaparmı bu konuda çalışmalarınız var bilgilendirirseniz çok sevinirim. saygılarımla

 41. Mehtap HÜNERLİ dedi ki:

  Hocam merhaba annem 47 yaşında müthis romatizma ağrıları var. En son Zonguldak romotoloji bölümüne gittik tahlil yapıldı kanında iltihap çıktı ve oldukça yüksek çıktı doktor iltihaplı romatizma olduğunu söyledi. Şimdi biz doğal zarasız bitkisel ilaç kullanmak istiyoruz enağzından zararı yok fakat bilinçli birisinden sizin gibi bilgili birisinden destek almak istiyoruz bize nasıl yardımcı olursunuz veya nasıl yönlendirirsiniz. Bu arada iltihaplı romatizma haricinden birde eklem aralarımda kireçlenmede var saygılarımızla

 42. ceyda KAZANLI dedi ki:

  merhaba erdoğan bey eklem iltihaplı romatizma olduğunu öğrendim.Yalnız kalp hastasıyım bana nasıl yardımcı olabilirsini.52 yaşındayım. Kalbimde pil var. İltihaplı romatizma tedavisi kalıcımı yoksa geçicimi

 43. Özlem DEMİR dedi ki:

  İyi Akşamlar.İltihaplı eklem romatizması hastasıyım.23 yaşındayım.Doktor antibiyotik ilaç tedavisi uyguluyor. Hastalığım henüz başlangıcındayım.
  Annen de yıllardır aynı hastalıktan muzdarip.Ancak tedaviyi kesmiş durumda.
  Tedavinizin süreci seyri ve sonuçları ile ilgili bilgi verebilir misiniz.

  İyi Çalışmalar.
  Özlem Demir

 44. Cengiz TOPTAL dedi ki:

  iltihaplı romatizma yaklaşık 6 senedir var.Sedim 50-70 arası dalgalanıyor.CRP 12,6 çıktı çok ağrım var. Daha fazla kotizon almak istemiyorum.Bitkisel tedavisi var mı.

 45. Mehtap HÜNERLİ dedi ki:

  Hocam merhaba annem 47 yaşında müthis romatizma ağrıları var. En son Zonguldak romotoloji bölümüne gittik tahlil yapıldı kanında iltihap çıktı ve oldukça yüksek çıktı doktor iltihaplı romatizma olduğunu söyledi. Şimdi biz doğal zarasız bitkisel ilaç kullanmak istiyoruz enağzından zararı yok fakat bilinçli birisinden sizin gibi bilgili birisinden destek almak istiyoruz bize nasıl yardımcı olursunuz veya nasıl yönlendirirsiniz. Bu arada iltihaplı romatizma haricinden birde eklem aralarımda kireçlenmede var saygılarımızla

 46. Ferhat Balcı dedi ki:

  Ferhat Bağcı
  hocam ön sayfanızda yazdıklarına göre eşim de iltihaplı romatizma hastalığı var ben 1.5 yıldır evliğim eşim şuanda 5 aylık hamile hamile olmadan önce bir sene boyunca hastane hastane dolaştım ağrılar için çapağa kadar hemen hemen 5 hastane 5.6 özel muyaneyerleri ne gittim kanda idrarda şunda bunda bir şey çıkmıyor çekap veya kas filmi felan filan çekilmedi ama teslerde bişey çıkmadı ve bişey yok denildi eşimin ağrıları çok şiddetli akşamları daha çok şiddetleniyor satlerce ağlıyor içim gid,yor çaresizim çok çarisizim bu çaresizlik beni maf ediyor bende hergün ondan daha çok üzülüyorum bende kah rediyorum eşimde her doktor bulcam geçecek halledecez yencez yan yattı çamura battı felandı filandı çartdı çurdu hangi doktora gittiysek ben bulcam bitircez diyo aradan aylar geçiyo hastallıkta hiç hafifleme olmayınca başka hastenelere yönlendiriyon başka doktarlara onca parayı aldıktan sonra hastalıkla biz yine baş başa klıyoz hiç ama hiç hastalığa bi faydası olmuyor yarım yamalak ortada kalıyor lafı evirip çevirmeye gerek yok şimdi size demem oki para için öyle yada böyle uğraşacak sak ben hemen para yı vereyim en azından zaman kaybetmeyiz çünkü bu dert hergün beni de eşimide bitiriyo çok acı çekiyor her sadise saniye dakkika sattler aleyhimize işliyor bu nedenle gerçekten bana yardımcı olacaksanız şayet bir yol gösterip bizie yardımcı olacaksanız ben size ömrümün sonuna kadar çalışıp borcumu ödemeye razıyım mal varlığım yok ailem köyde ben istanbulda gurbet hayatı yaşıyorum eşimle kirada istanbulda sadece ben çalışıyorum çok şükür ALLAHIMA aç değiliz açıkta değiliz tutunacak dalım da yok ama tetavi boyunca masrafları ödeeyecek kadar biraz birkmişim var ne olur bize yardım edin bir şekilde irtibada geçe bilimiyiz hocam

 47. Aynur Öz dedi ki:

  hocam merhaba 5 aydır süren iltihaplı romatizma rahatsızlığım var kemiğimden alınan biyopsi örneği ve kan tahlillerim sonucu iltihaplı romatizma olduğu belirtildi. salazopryin kullanıyorum 2 ay oldu fakat henüz sonuç alamadım. Konuyla ilgili nasıl bir yol gösterirsiniz. yardımlarınızı ve tedavi yöntemlerinizi bekliyorum

 48. Yaren dedi ki:

  hocam merhaba , annemin 9 ay önce sırt ve eklem yerlerindeki ağrılarla başlayan , ve 2 hafta gibi hızlı bir zaman içerisinde 2 kulağı birden duyma yeteneğini kaybetti , bursa fakülte hastenesine gittik 1 hafta orda yattı ve kulağına tüp takıldı iltahabı atması için , hiç bir gelişma yaşanmadı , sonra kanına baktılar iliğinden parça aldılar baktılar, ve şimdi başka bir doktoro gittik kanda İltihaplı romatizma olduğunu söyledi ve ilaç tedavisine başlandı 3 gün oldu , 8 aydır uyuyor çok sık aralıklarla ateş , kansızlık , var 2 ay önce 1 hafta içerisinde 5 ünite kan verildi ama iki ay içerisinde yine kansızlık nufus etti , ve dün 3 ünite kan verildi , sorum şu hocam annem kanındaki itihap işitmesinin sıfıra düşmesinde nedenmidir ? ve üşüme ateş var halsizlik var sizin zamanınızı aldım hocam çok uzun yazdım kusuruma bakmayın bizi yönlendirimisiniz ne yapmamız gerekiyor şuan kulak ve genel rahatsızlığı için ne yapabiliriz sizin yardımınızı bekliyorum teşekkür ediyorum saygılarımla

 49. Kerem dedi ki:

  Merhaba geçen hafta doktora gittim şikayetlerimi söyledim tahlil taptı. Sedim çok yüksek çıktı. İltihaplı romatizma hastalığı var dedi.bu hastalıkla ilgili bazı ilaçlar verdi ama midemi çok rahatsız etti. İnternete araştırırken sizin sitenize denk geldim .İlaçlarınızı kullananlar çok memenun kalmışlar. bende kullanmak istiyorum. Lütfen bana ne yamamam gerektiğini yazarsanız size dönerim. teşekürler

 50. Gönül TERCANLI dedi ki:

  İltihaplı romatizma uzun zamandır çekiyorum kışın kansızlıkta eklenince dayanılmaz ağrılar oluyor. Hemen her kış aynı hastalık yani iltihaplı romatizma tekrarlıyor. Bu sen bayağı ağrım fazlalaştı. Çok bitkisel ilaç denedim ama fayda sağlamadı eltim sizden geçen ay iltihaplı romatima için bitkisel ilaç getirtmiş kullanıyor çok memnun bende kullanmak istiyorum ama kalpte bypas oldum. Şekerim var zararı olurmu iyi akşamlar.

 51. canan SÜLÜKLÜ dedi ki:

  ltihaplı romatizma gerçekten çekilmez bir hastalık.Anne anem 67 yaşında hep romatizmadan yakınır. Anem doktora götürdü iltihaplı romatizma teşhisi koyuldu. İlaçlar kullanıyor hiç faydası yok bitkilerle tedaviyi denemek istiyoruz Ayrıca sayfanızda belirtiğiniz gibi çok iddlı olduğunuzu yazmışsınız İltihaplı romatizmayı tedavi edeciğiniz belirtmişsiniz Nasıl faydalanabiliriz lütfen bize yardımcı olun İyi akşamlar

 52. Cemile KASABACI dedi ki:

  Hocam Merhaba ban göndermiş olduğunuz İltihaplı romatizma ilaçlarımı kullanıyorum Çok şükür daha iyim Ama Bitki özleri çok acı başka nasıl içebilirim. İltihaplı romatizma romatizma için kullanmış olduğum doktor ilaçları var onları kullanmaya devam edelim mi saygılarımla…

 53. Rabiha GÖKNAR dedi ki:

  Hocam merhaba bir komşumuz sizden iltihaplı romatizma için 2 aydır bitkisel ilaçlar kullanıyor daha önce elleri ve yüzü şişiyordu. Birçok ilaç kullanmasına rağmen herhangi bir iyileşme görmemiş sizden bazı bitkisel ilaç kullanmış ve şimdi oldukça rahatlamış iltihaplı romatizma için hangi bitkiler ve başka ne kullanmamızı tavsiye edersiniz. İltihaplı romatizma için bitkisel ilaçlarınızdan faydalanmak istiyoruz ne yapmamın gerekiyor

 54. Mehmet Şahin TORSLAR dedi ki:

  İyi akşamlar değerli kardeşim aslında sizi uzun zamandır takip ediyorum sizin bilgileriniz gerçekten sizi öylesine etkileyici ve başarılarınız tescil ediyor ki sizi gerçekten tebrik ediyorum. Geçenlerden tesadüfen işyerimden birisinin sedef hastalığının geçmesine yardımcı olmuşsunuz inanın haftada en az 1-2 gün doktor iznini verirdim ama uzun süre izne çıkmayanınca sorudum durumu anlatı. Çok sevindim ve heyecanlandım. Babamda da iltihaplı romatizma ve eklem yerlerinde sıvı kaybı var sanırım bunun tedavisi var sizde iltihaplı romatizma tedavisi olduğunu okudum iltihaplı romatizma tedavisi zaman alır. Her doktora gittiğimizde babama iltihaplı romatizma nasıl geçer diye şikâyet eder. İltihaplı romatizma çok kişide olduğunu da biliyorum ama tedavisi için gerekli olan neyse lütfen bilgi verirseniz kısa sürede başlamak istiyorum babamın da iltihaplı romatizmadan tedavisine yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla Mehmet şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir