Hidradenitis Suppurativa Hastalığı Görselleri
29 Ocak 2019
Korona virüsü Kovid -19
2 Nisan 2020
Hepsini göster

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) Nedenleri

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek Memesi) Hastalığı Nedenleri

 

Sağlıksız Beslenme

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) sağlıksız beslenenler,sigara, kozmetik ürün,kilo ve obez durumlar, Ottoimün ve pskoloji etkenler, Crohn hastalığı iltihaplanması ve bu hastalık tedavisinde kullanılan bazı medikal ilaçların tetiklenmesi ile alevlenen nedenler arasındadır.

 

 

 

 

  • Sağlıksız beslenenlerde
  • Aşırı sigara kullananlarda
  • Çok fazla kozmetik ürün kullananlarda
  • Aşırı kilo ve obez insanlarda
  • Ottoimün hastalarında
  • Kadınlarda (erkelere göre 4 kat fazla)
  • Pskolojik etkenler
  • Crohn hastalığına bağlanabilir. Crohn hastalığı, sindirim sisteminin iç kısmının iltihaplanmasına neden olan uzun vadeli bir durumdur.

 

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) hastalığı çok az genetik bağlantısı olsa da yukarıda saydığım nedenlerden dolayı ergenlik döneminde başlar. Genetik haricinde ortalama 18 li yaşlarda başlar. Bayanlarda Menopozdan sonra erkelerde ise 50’ li yaşlarda yeni çıkmalar pek nadir olur. Ancak eski hastalıkta tedavi olmazsa hastalık devam edebilir.

 

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (Köpek Memesi) Sebepleri

 HS tam olarak sebebi belli değil. Ancak bazı araştırmalar, sağlıksız beslenme alkol, sigara obezite, aşırı kozmetik ürün kullanımı gibi sebeplerden dolayı bağışıklık sistemini çökertip fırsat bekleyen bazı bakterilerin vücutta olağan üstü çoğalarak vücudumuzu ele geçirerek bu hastalığın ilerlemesine neden oluyorlar.

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) hastalığı özellikle  Staphylococcus aureus, Staphylococcus MRSA, Pseuodomonas aeruginosa,  Salmonella ve  diğer bakterilerinin, neden oldukları bir çok yayınlamış makalelerle kanıtlanmıştır. Hastalığın tedavisinde bu burum göz önünde bulundurarak başlanmalıdır.

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) hastalığı özelikle kıl köklerinde yani  Foliküllerinde günlük sivilce gibi HS de kıl köklerini bakteri ve diğer maddeleri tıkayarak  orada üreyerek çoğalırlar. Bunun sonucunda sivilceler büyür çıban haline gelir ciddi ağrıya neden olurlar. Bazen çıban olgunlaşıp patlamadığında gerçekten dayanılmaz ağrıya neden olur.

 

Hidradenitis Suppurativa Hastalarının Yaşam Tarzı Nasıl Olmalı

 

        Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi)hastaları kesinlikle sigara içmemeli, alkol kullanmamalı her türlü hazır gıdalardan özelikle tatlı, kızartma, asitli içecekler,(MAYALI) besinlerden uzak durmalı, bir an önce ideal kiloya gelerek onu korumalı, stres sıkıntıdan uzak durmalı, bunlar en azında hastalığın fazla ilerlemesini engeller. Ama tedaviyi sağlamaz.

 

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) hastalığı kesinlikle bulaşıcı değil, özelikle hasta yakınları pansuman veya temizlikte çekiniyorlar bulaşır diye kesinlikle söz konusu değil, ayrıca dışarıya koku olarak akan beyazımsı madde iltihap değil bakterilerin dışarıya attığı kıl köklerinde yağımsı maddeleridir. Kokulu olan akıntılar o anda dışarıya atılan kıl köklerindeki yağımsı madde ile yoğun bakterilerin akıntı ile dışarı atıldığını gösterir.

Köpek Memesi hastalığı resimlerine ulaşmak için tıklayın.

Hidradenitis Suppurativa (HS) (köpek memesi) Belirtileri

Hidradenitis Suppurativa (HS) (Köpek Memesi) Nedir?


Değerli okuyucularım,

Başarılı Bitkisel Destek  için Uzmanlara  Danışın

Yüksek Rakımda (yaylarda) yetişen Kantaron otu

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. ALLAH’ın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerede yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum.

Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri  paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

Köpek Memesi Hastaları Lütfen Dikkat etsinler

Köpek memesi hastalığı ilk belirtileri olduğunda lütfen hemen Doktorunuza gidin.Doktorunuzun uyguladığı tedavinin yanında doktorunuzun bilgisi dahilinde bitkisel bazı destekler almak istediğinizde  bunlara dikkat ediniz. Kesinlikle koku giderici ve diğer temizleyici kozmetik ürünlerden uzak Durmalısınız. Sadece zeytin yağlı sabunla günde 2 defa yıkanması yeterlidir. Beslenmeye dikkat edilmeli özelikle bol yoğurt tüketilmelidir. Kızartma her türlü tatlı ve mayalı gıdalardan uzak durmaları kendilerinin  lehine olacaktır. Köpek memesi hastalığı olanlar diğer insanlara göre daha dikkatli ve seçici beslenmelidirler. Özelikle kızartma, her türlü tatlı, içinde koruyucu olan gıdalardan tamamen uzak durmalıdırlar.

ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir