Zerdeçal
26 Aralık 2018
Hidradenitis Suppurativa (HS) (köpek memesi) Belirtileri
29 Ocak 2019
Hepsini göster

Hidradenitis Suppurativa (HS) (Köpek Memesi) Nedir?

Hidradenitis Suppurativa (HS) (Köpek Memesi) Nedir?

Köpek Memesi Koltuk Altı

Hidradenitis Suppurativa  (köpek memesi) genelikle apokrin ter bezlerinin olduğu bölgelerde cilt üzerinde sivilce benzeri yumrular şeklinde başlayan ilk durumda fazla rahatsızlık yaratmayan bir hastalıktır. Yumru şeklindeki sivilceler normal gündelik oluşan sivilcelerin aksine farklı bölgelerde çıkarlar. Apokrin dediğimiz ter bezlerine yakın olan yani koltuk altı, kasık, kuyruk sokumu, ense, göğüs arası kemer  bölgesi meme altları, göbek deliği çevresi, popo yanakları şeklinde oluşumlar meydana getiriyorlar.

Köpek Memesi (HS) Hastalığı Belirtileri 

Çoğu insanlarda hastalık (HS)  cilt üzerinde benzer durumda meydana gelir;

  • Sivilceler, deride şiddetli kaşıntı ve yankılama
  • Derin akneye benzeyen kistler ve siyah noktalar oluşturmalar
  • Folikülit(kıl kökünde çıkan iltihap, kızarıklık ve ağrılar ve kabarmalar oluşturur)

Hastalığın belirtileri hakkında daha ayrıntılı bilgi için; Hidradenitis Suppurativa (HS) (köpek memesi) Belirtileri yazımı okuyabilirsiniz.

Hidradenitis Suppurativa resim

Hidradenitis Suppurativa (HS) Köpek Memesi

Köpek Memesi (HS) Hastalığı Tedavi Edilmezse Neler Olur?

Aksi durumda Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) önemsemeniz hastalık ilerler çok büyük sorunlar yaratarak yaşam tarzını kesinlikle olumuz etkiler.  HS ilerlerse sivilce ile başlayan küçük sorun giderek büyür, yumrular oluşturur. Derinin alt tabakalarına yerleşerek, tünel oluştururlar.  Oluşan bu tüneller ciddi şişme ağrı ve kokulu akıntıya sebep olurlar. Belli sürede cilt iyileşmeye başladığında skarlaşmaya neden olur ve kalın kıvrımlar oluşur, buda kol hareketini aksatır. Ayrıca oluşan lezyonlar fiziki olarak ta görüntü olarak kötü oluşumlar yaratır bu psikolojik olarak hastayı olumsuz etkiler.

Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) hastalığında belirtileri oluştuğunda Mutlaka iyi bit Dermotologa gidin, hastalığınız hakkında bilgi edinin ve derhal tedavinizi uygulayın.

 


Herbalist Erdoğan TEPELİ

Değerli okuyucularım,

Başarılı Bitkisel Destek  için Uzmanlara  Danışın 

Yüksek Rakımda (yaylarda) yetişen Kantaron otu
Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. ALLAH’ın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum.

Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri  paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

 

Köpek Memesi hastaları Lütfen Dikkat etsinler

Köpek memesi hastalığı ilk belirtileri olduğunda lütfen hemen Doktorunuza gidin.Doktorunuzun uyguladığı tedavinin yanında doktorunuzun bilgisi dahilinde bitkisel bazı destekler almak istediğinizde  bunlara dikkat ediniz. Kesinlikle koku giderici ve diğer temizleyici kozmetik ürünlerden uzak Durmalısınız. Sadece zeytin yağlı sabunla günde 2 defa yıkanması yeterlidir. Beslenmeye dikkat edilmeli özelikle bol yoğurt tüketilmelidir. Kızartma her türlü tatlı ve mayalı gıdalardan uzak durmaları kendilerinin  lehine olacaktır. Köpek memesi hastalığı olanlar diğer insanlara göre daha dikkatli ve seçici beslenmelidirler. Özelikle kızartma, her türlü tatlı, içinde koruyucu olan gıdalardan tamamen uzak durmalıdırlar.

ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

1 Comment

  1. […] Hidradenitis Suppurativa (HS) (Köpek Memesi) Nedir? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir