Web Siteme Hoş Geldiniz
20 Nisan 2012
Kasık Mantarı
22 Nisan 2012

MİDE KANSERİ 

Herbalist Erdoğan TEPELİ

Mide kanseri genetik özelikleri olan bir hastalıktır. Mide kanseri hastalığı genellikle 60-70 yaşlarında sık görebilen bir hastalıktır. Erkekler kadınlara göre daha dengesiz ve hızlı yemek yeme, çok sıcak yemek tüketme ve fazla tuz kullandıkları için erkeklerde daha fazla mide kanseri görülebilir. Bu hastalık kanser sıralamasında 4. sırada yer almakta ve yaklaşık % 25 ölümle sonuçlanabilen bir hastalıktır. Mide kanseri coğrafi konumu çok önemlidir.  Coğrafi konum hastalığın oluşmasında ve tetiklemesinde çok önemli derecede rol oynar. Örneğin Japonya, çin Finlandiya`da, İzlanda’da ve Şili`de bazı kuzey Avrupa ülkeleri güney Amerika gibi ülkeler mide kanseri hastalığına çok yakalanırlar. Türkiye’de ise başta Karadeniz (Trabzon, Atrvin, Sinop) gibi yerleşim yerlerde daha çok rastlanır ama Doğu Anadolu ve Marmara’da Akdeniz dede vardır. Bu saydıklarımız en başta olan yerlerdir. Mide kanseri günümüzde çok daha hızlı oluşan kanser çeşidi haline gelmiştir. Mide kanseri hastalığı zemini hazırlayan bazı etkenler vardır bunlara yaşam boyu çok dikkat etmek lazım. Bunların başında fazla tuz,çok sıcak yemek yeme,Hızlı  yani iyi çiğnemeden yemek yeme gibi durumları kesinlikle gözarde etmemek gerekiyor.

MİDE KANSERİ NEDENLERİ?

Mide kanseri beslenme alışkanlığı hep ön planda karşımıza çıkar peki şu soruyu da sorabiliriz hastalık “artık küçük yaş gruplarında da oluşmaya başladı o zaman farklı nedenlerde daha fazla araştırmak gerekir.” Mide kanseri sadece yeme bozukluğu değildir.  Çünkü bir insan devamlı aynı grup yemeği tercih ederse örneğin kızartma örnek verelim sırasıyla bir gün patates kızartması, bir gün biber, kızartması bir gün patlıcan kızartması yesin ama 3 gün üst üste değişik ama sonuçta kızartma tüketiğini düşünürsek  kızartmanın ne kadar zararlı olduğunu bilerek bu şekilde beslenirse kanser hastalığını gelişmesine zemin hazırlar. Ayrıca  sürekli tükettiğimiz tuzlara da çok dikkatli olmamız gerekiyor özelikle Nitrat ve nitrit tuzları midede kanserojen maddeye dönüşümü çok kolay olur. Kırmızı et iyi pişirilmeli Kırmızı eti çok tuzlayıp mangalda yakarak yemek mide kanseri için çok riskli veya çiği kırmız et tüketmek bir o kadar tehlikeli bir neden. Mide kanserinin diğer nedenleri midede oluşan H.pylori bakterisi çok tehlikeli bir virüstür. Derhal tedavisi olunmalı aksi durumda mide kanserine neden olur. Sigara  ve alkol şimdiye kadar saydığımız tüm nedenlerden daha tehlikeli nedenlerdir. Aşırı kansızlık, süreğen mide ülseri gibi hastalıklardır kanseri tetikletmesinde çok rol oynar ve kanserin yaklaşık 8-10 kat daha hızlandırmasını sağlar. yani kısacası hergün bozulan gıda sektöründen kim korunursa,doğal beslenirse, hazır gıdalardan kaçarsa daha şanslı olur. Mide kanserine yakalnması daha az olur. Benim yaptığım araştırmalarıma göre gelir düzeyi düşük olan yani sofrasında kırmız eti, alkol,uzun süreli dayanılsın diye işlenmiş gıdalrı ve v.b lüks dediğimiz besinleri alamaylar kanser riskine özelikle Mide kanserine daha az yakalanıyorlar. Geçmişe baktığımızda eski köy yaşamıda bu tezi destekliyor. Çünkü köylüler yedikleri gıda iyi pişmiş tandır ekmeği,soğan. her halilyle doğal peynir, yoğurt, ayran ve bakliyatlardır. Zaten  şimdi moda oldu köy yaşantısını bir kaç gün olsa da  yaşamak isteyenler vardır, ancak ne yazık ki köylülerde uyandı. Daha fazla gelir sağlamak için Domates’e gübre,Tavuk fazla yumurta yapsın diye katkılı yem kullanarak durumdan istifade ediyorlar. Belkide haklılar şartlar  zorluyordur.

RİSK FAKTÖRLERİ

*Düşük sosyo-ekonomik düzey

*Çevre şartları

*Diyet (Nitratlar, dumanlı yiyecekler, yüksek derecede tuzlu gıdalar)

*Birinci derece akrabalarında mide kanseri hikayesi olanlar.

*Atrofik gastriti olanlar

*Helicobacterpylori enfeksiyonu olanlar

*Billroth-2 ameliyatı olanlar (Mide ülserlerinde uygulanan bir ameliyattır)

*Adenomatöz mide polipi hastalığı olanlar

*Menetrier hastalığı olanlar

*A kan grubu taşıcı alrı  mide kanseri riskini taşıyorlar.

MİDE KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Mide kanseri özelikle erken yaşlarda pek belli olmaz. Ailesel bir risk faktörü yoksa kanserin 2.3. evresinde belirtileri daha belirgin olur.Mide kanseri  belirtileri üç kategoride toplanır. Bunlardan birincisi ur’un sebep olduğu belirtiler olup, hafif rahatsızlıklardan, ülsere benzeyen belirgin ağrılara kadar değişen sindirim bozukluklarıdır. Mide kapısında ya da mide kapısına yakın yerlerdeki ur’lar mide çıkışını tıkadıkları için kusmaya, mide ağzında beliren ur’lar ise yutma güçlüklerine sebep olurlar, ikinci gruba giren belirtiler bünyesel olup bunların başlıcalar kansızlık, kilo kaybı, iştahsızlıktır. Üçüncü gruptaki belirtiler de karaciğerde ya da başka bir yerde toplanan ikincil birikimlerin oluşturduğu belirtilerdir. Bu belirtiler muayene İle anlaşılmayabilir. Buna karşılık bazı durumlarda ur`ya da urun ikincil birikimleri karın bölgesine dokunulduğunda hemen hissedilebilir.

Karın üzerinde mide bölgesi ve onun etrafındaki bölgede rahatsızlık hissi ağrı ve ağırlık hissi…

Kısa sürede kilo kaybı (Bunu aylarla ifade etmemiz sanırım doğru olacaktır). Kanserli hastalar genellikle kısa sürede yüksek kilo kaybına uğrarlar.

Bulantı ve kusma

Kaşeksi (Şiddetli zayıflama)

Yemeklerden sonra rahatsızlık hissi

Sindirim sisteminde kanama veya gizli kanama

Erken doyma hissi

Hastaların 2/3`ünde demir eksikliği anemisi

MİDE KANSERİ BİTKİSEL DESTEK

 

Sadece Uzmanlara Danışın

 

Değerli okuyucularım,

Sarı Yoğurt Otu Biçerken

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

Tedaviye Ek olarak Doktorunuzun Bilgisi Dahilinde şunlardan Faydalanabilirsiniz.

Gerekli Olanlan Bitkisel Droglar :

Kara hindiba,Ravent kökü,Zerdeçal,Geven kökü,Fesleğen,Kuşkonmaz Zencefil,Tarçın,Civanperçemi,Peryavşan, Çörek otu,Isırgan tohumu

Kullanışı: İster hepsinden 50′ şer gram öğütrek toz haline getirip Günde 2-3 defa kaynamış sıcak suya bir tatlı kaşığı atıp 2-3 dakika bekledikten sonra süzüp  yudum yudum içilsin, İster Un haline getirip bal’ katın günde 2 tatlı kaşığı  karışımı yemeklerle beraber çiğneyerek yutunuz.Tercih Sizin

Ayrıca Mide kanseri hastaları bu bitkilerin daha güçlü ekstrelerinden faydalanabilirler. Ancak bu ürünleri  iyi tespit edip kullanılması gerekir aksi durumsa sorunlar yaşayabilirsiniz. Özelikle piyasada satılan kapsül ,tablet ve Gliserol karışımlı ürünlerden kesinlikle kaçının çünkü bunlar içinde sağlığa zararlı bazı kıvam artırıcı ve bozulmayı engeleyen kimyasal maddeler vardır. Dolayısı ile amacığımız doğal zararsız ve güçlü eksratlar kullanmaktır.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


Saygılarımla

Herbalist

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

Erdoğan TEPELİ

Erdoğan Tepeli Logo

17 Comments

  1. yeliz aygun dedi ki:

    Annem 6 ay once mide kanserinden amiliyat oldu ve ameliyat sirasinda yemek borusunada sicramis ve ucte birini aldilar mideyide komple aldilar 1 ay agir isin tedavisi gordu 4 aydan bellide kemoterapi goruyordu ve karinda sivi toplandigini ogrendik tedaviler cevap vermemis dedi doktorumuz su an doktorumuz hic birsey yapilamaz dedi ve eve getirdik annem cok halsiz cok az yiyor ilacta kullaniyor zorla yutuyor haplari ve annem iglestigini zannediyor habersizce iyi olacagina inaniyor cok azimli lutfen annemin iglesmesine yardimci olacak bitki veya baska bisey varsa yardimci olun cevabinizi cok acil bekliyorum tesekurler

  2. zeynep Yıldırım dedi ki:

    Karın boşluğundaki sıvı kanser hücresi bulundu ve hiçbir organa sıçramamış hastalığın risk oranı nedir

  3. serdar atala dedi ki:

    sayın Erdoğan bey iyi günler..maalesef diğer yazanlar gibi benim Babam da mide kanseri..Doktoru ilk olarak midede yara var 2 cm onu almamız lazım dedi..Tamam dedik ameiyata girdi fakat doktor sadece açtık-kapattık dedi..parça aldık patalojiye gönderdik sonucunu bekliyoruz dedi..henüz sonuç gelmedi ama daha önce alınan parça zaten kanser olduğunu gösteriyor pek temiz çıkacağını zannetmiyorum dedi..şu anda sadece kusuyor oda kanlı bir şekilde.k.te ve ışın tedavisi uygulancak diyor ama doktorumuz bizim yakınımız olduğu için maalesef biz ailesine hiç umut vermiyor..doktorumuzda büyük bir hastanenin başkemi iyi bir cerrah ve doçenttir..o bile umut veremiyor elimizden gelenj bu kadar diyor..bende diğer yazanları gibi internette bu konuda araştırma yaparken sitenizi gördüm..bir umut yazmak istedim..fikrinize desteğinize ihtiyacımız var.çıkmayan candan umut kesilmez..sygılar..

  4. Gamze kavak dedi ki:

    Merhaba anneme bir hafta önce mide kanseri teşhisi kondu önce ameliyat olacaktı ama biyopsi sonucları pek iç açıcı öıkmadı yemek borusunada sıçramış ve cinsi kotu taş yüzük kanseri yarın 3 seans kemoterapiye başlanıyır 61 gün sınra duruma bakılacak belki ameliyat olucak belki olmayacak size gelen yazıları pkudum biz daha yolun başındayız bundan sonra yaşam bizim için zor belki bize de yardımınız olur umarım sizden bir cevap alabilirim çünkü annem bu hastalığa göre genç daha 48 yaşında……

  5. mihri doganay dedi ki:

    iyi gunler saskinliktan internete bakarken size rasladim babam ikisene once mide kanserinden amaliyatla midesi alindi simdi karninda cok kotu sancilari var karin zarinda sivi varmis yemek yiyemiyor karnim sisiyor agrim cok diye hemen cevap verirseni sevinirim

  6. erhan özlü dedi ki:

    karın boşlugunda kanser hücresi görüldü ama hiçbiryere geçmemiş ne yapabiliriz

  7. Erdhan Bey dedi ki:

    merhaba babam 52 yaşında ve mide kanseri özel bi hastanede amaliyat ettirdik ve mideyi tamamen aldılar kemoterapi ve radyoterapi aldı.ışın aldı çok iyiydi ama karın boşluğunda kanserli hücre görüldü karında şişme vesutoplaması oldu fazla rahatsız edince 2defa karından su aldırdık ve çözüm aradık sıcak kemoterapi kullandılar şu ankarın şişligi kayboldu yemeside iyi ama aşırı halsizlik ve uyku problemi var nasıl yardımcı olabilirsiniz

  8. Abdurahman dedi ki:

    Mide kanseri olan bir yakınım var. Doktor tedavi uygulanmasını bıraktı. 6 yaşında şimdilik evde Sizde mide kanseri tedavisi için ne işlem yaptığınızı bildirebilirmisiniz.

  9. Srecettin TEK dedi ki:

    Merhaba Sayın TPEPELİ 4 sene önce midem de kan geldi. Ondan öncesi sürekli ağrı ve kanamalar oluyordu. Sonra doktor cihazla baktı yaralar çok büyük ve H.Bakteri olduğunu söyledi. Kullandığım ilaçlar fazla iyi gelmiyor. Mide kanseri olacağım diye büyük bir endişe içindeyim. Önleyici ve saydığım sorunlar için bana bir şeyler yapabilirimisiniz. Teşekürler.

  10. Şevket OPAR dedi ki:

    Öncelikle saygılarımı sunarak başlamak istiyorum. Hikâyem mide kanseri. Yaklaşık 3 sene önce Hatay’da doktora gittim. Yemek borusunda yanma ve ağzımda su akıntı oldu ve sürekli hızlanarak devam etti. İlk önceleri bende ağrılara dayanamayarak mide kanseri olacağımdan koruktum. Doktor ilk muayeneden sonra Helobakteri olduğunu tedavi verdi.2 ay devam ettim. Sonra Ağrılarım hiç dinmedi. Tekrar doktora gittim buda benden “mideye hortum sallayacağız” dedi. Hortum saldı kamera ile baktı. Parça aldı ve patolojiye gönderdi. Hafta sonra mide kanseri tanısı konuldu. Kemoterapi ve ışın tedavisi uyguladı. Ardından gittikçe durumum kötü olmaya başladı. Yakınlarım gayreti ile bitkisel destek olmak için araştırma yaptık. İnternete Herbalist Erdoğan TEPELİ sitesine girdim. Yaptığı tedavi sonuçlarını gördüm çok etkilendim. Bende bitkisel destek almaya karar verdim. İlaçlarımı ilk kullandığım birinci haftadan sonra rahatlamaya başladım ay kullandım özelikle perhize çok uydum. Tekrar doktora gittim. Durumumu inceledi değerlerim çok iyi çıktığını söyledi Bende “bir biticiden bitkisel destek alıyorum” dedim. Doktor ayağa kalktı “madem sen bana güvenmiyorsan neden bana gelip sonra bitkisel destek alıyor ursun” diyerek tersledi ve “artık sana bakmayacağım kendine başka bir doktor bul” dedi. Benden biraz bağırarak oradan ayrıldım özel bir doktora gittim bu defa bitkisel destek aldığımı söyleyemedim. Durumun çok iyi değil ama tedavi çok iyi gittiğini söyledi. Aynı ilaçlara 6 ay devam ettim çok şükür 3 yıldır hiç mide kanseri şikâyetim yok. Evet, bende kabul ediyorum. Bilinçsizce tedavi çoğu zaman hayata mal olabilir ama bilinçli biriden destek alınırsa tedaviye destek verebilir. Ama gönül isterdi ki insanlarımız ilaç firmaların tekeline girmesin bitkisel konuda dünyada olduğu gibi Türk doktorlarda eğim görerek bu konuda uzmanlaşın ve insanlara yardımcı olsun. Siz siz olun mutlaka uzman doktora gidin. Ama lütfen iyi araştırma yapan başarını kanıtlayan bir bitki uzmanından destek almanızı tavsiye ediyorum.

  11. Kamerşahin YOLDAŞ dedi ki:

    Babam 63 yaşında tanısı mide kanseri ve 3 aydır şok durumundayız. Erdoğan Bey sizi internete araştırırken buldum. Gün önce 3 kür kemoterapi uygulandı. Mideyi şimdilik almadılar 4 küt k.t kullandıktan sonra duruma göre mideyi alabilirler. Şimdi biz size göre bitkisel mide kanseri tedavisinin neresindeyiz. Doktor tedavi ile bitkisel tedaviyi bir arada yürüte bilirmiyiz. Benim daha önce ki araştırmalarım genellikle kanser hastalıkları daha doğrusu K.T R.T gibi anti kanser tedavileri ile bitkisel maddeleri bir arada kullanılması gerektiğini ama doğrusunu siz daha iyi biliyorsunuz. Gerçekten mide kanseri tedavisinde başarılarınız nasıl size geldiğimizde doktor tedavisini keseceğiz ama sizdeki sonuç ne olur yaklaşık başarı oranlarınızı bana gönderirseniz böyle bir risk almamız gerekiyor mu onu inceleyeceği. Amcamın oğlu uzman hekim bu tür tedavileri ret etmiyor ama tıbbi tedavi bir yerde bittiğinde alternatif tedaviyi denem istiyoruz. Mide kanseri babamda henüz metastaz yapmamış durumda bu yönde çok iyi ama özelikle K.T bittiğinde çok yorgun saçları ve kaşları dökülüyor psikolojik olarak bayağı etkileniyor. Hocam sizden detaylı bilgi bekliyoruz. Allaha Emanet olsun

  12. Teze GÜL dedi ki:

    Merhaba Erdoğan Bey Eşim 2008 yılında Ankara Gata hastanesinde mide kanseri tanısı koyuldu.3 defa kemoterapi ve radyo terapi gördü. Ama durumu pek iç açıcı değil. Sizi bir komunun tavsiyesi ile araştırdım gayet güzel tedaviler yapmışsınız bizim durmumuz ortada mide kanseri için ne yapabiliriz. İsterseniz yanınıza geliriz tedavi için ne gerekiyorsa yapalım Bir umut doğdu.İnşallah bu umut boşa çıkmaz.iyi geceler

  13. Merhaba erdoğan bey Seni Almanyadan interneten gördük gayet güzel başarıların var gerçeği yanlış anlamayın ama ben hala tıbbın daha etkili olduğuna inanalardanım ama abeyimin eşi 2 yıldır mide kanseri hastası çok yerlere götürdük doktorlar arama taram yapıyor veriyorlar ilacı ama son iki aydırgittikçe kötü oluyor ister istemez farklı rayışlara bakmak zorunda kaldık sizin daha doğal ve bilinçli bir şekilde yaklaştığınız okudurm Nedense içimde sanki önce tabiki alla sonra sizden fayda görebileceğimi kannat getirdim. Raporlarını size mail olarak atacağım sizden gerçekten yapabilecek ne varsa mide kanserinin 2-3 evrem arasın olduğunu söyledi doktor bu konuda bize nasıl yardımcı olabilrsiniz. İlaçlarımızı nasıl temin edebiliriz lütfen dönerseniz büyük sevab olur saygılarımla iyi akşamşar -Seyfettin

  14. Rıza AKALIN dedi ki:

    Babam 3 yıl önce ist Cerah paşa has. midede ur var dediler hemen ameliyata aldılar ama sonrasında k.t r.t verdilr onkoloji bölümü bizimle özel olarak ilgilendiler mide kanseri hastanız belli bir süre yaşar dedilersürekli kötü haber babam beni eve götürün diye bizden son istek gibi bir istekte bulundu. Annem onay verince eve götürdük .sağda solda araşatıma yaparken bir dostumuz herbalisr erdoğan diye biri var bitkilerle çok güzel tedavilerde destek veriyor dedi hemen sizi aradık allah o dostumuzdan razı olsun babam aldığı ilaçlarla çok hızlı olmazsada gayet iyi bir duruma geldi.Mide kanseri halen devam ediyor ama doktorlaın belirlediği süre üzerinde 9 ay geçti babam halen bizimle beraber çok mutluyuz tedavimiz devam ediyor şimdiden çok teşekür ederiz Erdoğan bey gerçekten bu işin hakkını veriyorsunuz Bir kez daha şükaranlarımı sunar işiinizde başarılar dilerim.Rıza AKALIN -KOCAELİ

  15. Ramazan ŞIPSEVDİ dedi ki:

    7 yıl önce babamı mide kanserinde kayettim .Genç yaşta babsız kalmanın acısını atamadan bu defa aynı hastalık yani mide kanseri şimdi ablamdada tespit edildi .Babamın mide tedavisi sırasında çok güçlükler çektik.Mide kanseri tedavi sırasında kemoterapi radyoterapi ve ışın tedavisini sırasıyla uyguladılar her sean sonrası sanki 100 kişiden dayak yemiş gibi oluyordu 3 hafta arayla yapılıyordu babam tam kendine gelemeye başalrdı diğer tedavi başlardı yani anlayacağınız K.T. R.T. I.T gibi tedaviler her aman uygulanması doğru değil en son çare şimdi ablam için aynı hataya düşmek istemiyoruz Sizin çalışmalarınız internete bayağı inceledim gerçekten çok güzel sonuçlar edlde etmişsiniz .Sizinle en kısa sürede irtibat kurmak isterim Mide kanseri galiba irsi bir hastalık olup bizde nasıl korunmamaız gereceke sizden yardım almak iserim saygılarımla

  16. Başar KAYALIK dedi ki:

    3 sene önce midemin bir kısmını ameliyatla mide kankaeri nedeni ile alındı. Şimdi mide kanseri korkusu tekrar başladı. Stres sıkıntı başladı. Mide kanseri için lütfen yardım edin. Babam babanem ve genç bir kardeşim mide kanserinden öldüler şimdi bende çok korkmaya başladım ameliyat oldum ama doktor dediki herşey bitti denilmez bana nasıl bitkisel tedavi desteği verebilirsiniz.moralim çok bozuk doktor ilaçlarıyla beraber kullanabilirmiyim Şimdiden teşekür ederim.

  17. celal UNAKAPANI dedi ki:

    Sayın tepeli iyi günler mide kanseri hastası bir komşumuz vardır sizi tavsiye ettim.Belki beni şu an hatırlamayabilirsiniz ama ben sizi gayet iyi tanıyorum 2002 yılında büyük kriz ile beraber bizde mahlesef kriz payımız aldık büyük bir iş kolumuz kaybettik tabii stres sıkın ardında vucudumda kaşıntı ve yaralar oluştu doktorala gittim olmadı önce Allah sonra sizn yardımımızla sağlığıma kavuştum sedef hastalığına yakalanmıştım Şimdi bu hastalıklara veya benzeri durumlarda ilk siz aklıma geliyorsunuz .Komşum henüz 37 yaşında iki çocuk babsı maddi olarak bayağı çökük sizden gelecek olan habere göre biz komşular dostlar maddi olarak yardımda bulunmak isteriz mide kanseri yüzük taşı cinsinde olduğunu söylemişler doktorlar lütfen bize yol gösterin sizden çok umutluyum çok büyük sevaplar kazanmışsınız bir tane daha ekleseniz fenamı olur sizden acele cevap bekliyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir