Ter Bezi İltihabı
11 Mart 2012
Domuz Gribi Nedir
11 Mart 2012

Kanser Nedir Nasıl Tedavi Edilebilir…

kanser-hucresiKanser hastalığı nerdeyse kontrol edilemeyen bir hatalık haline geldi. Bunun belli bir açıklaması vardır. Kanser nedenleri tam bilinmeyen vücuda girdiğinde kontrolsüz bölünen ve çoğalan hücrelerdir.  Kanser hastalığı vücuda girdiğinde kurtuluşu çok zor olan amansız lanet bir hastalıktır. Aslında hepimiz belli aralılarla kanser oluyoruz. Ancak bünyesi güçlü olanlar bu lanet hastalıktan kurtulabiliyor, lakin otoimmun sistemi güçlü olmayan bağışıklık sistemi düşükse kanser vücuda girer direnç sağlar ve artık kanser hücresi vücuda hakim olur, istediği gibi yönetebilir duruma gelir.
Kanser hastalığı hemen ortaya çıkan bir hastalık değildir.  Yapılan araştırmalar vücuda giren kanser hücreleri ortalama 2-3 yıl arasında olgunlaşır  “tıpkı bir meyve ağacı dikersiniz meyve vermesini beklersiniz”  ve zarar vermeye başlar. Olgunlaşması sonrasında zarar verir ve vücudu yıpratmaya başlar.

Kanser Tanısı Ne Zaman Konulur?

Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Hızla gelişen bu teknoloji dahil hiçbir doktor olgunlaşmayan kanserin tanısını koyamaz. Kanser hücreleri kontrolsüz bölünürler ve çoğalırlar. Bu çoğalmalar sonucunda “İki  ülke arasında savaş çıktığını düşünün askeri güçlü olan teknoloji yönünde yüksek silahlar kullanan ülke rahat bir biçimde savaşı kazanır” kanserde tıpkı buna benzer, kanser hücresi vücuda  girer kontrolsüz çoğalır ve vücudu işgal ederek  yönetmeye başlar. İşte o zaman her yapılan tetik ve diğer muayeneler sonucunda kanser hücreleri çoğaldığından dolayı tanısı konula bilir.

yeni-koy-1091Değerli okuyucularım,

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


Saygılarımla

Herbalist

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

Erdoğan TEPELİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir