Beyin Kanseri Belirtileri
11 Mart 2012
Liken Planus
11 Mart 2012

HODGKİN LENFOMA NEDİR

 Hodgkin lenfoma hastalığı, Lenf nodlarında,lenfatik sistemi etkileyen bir hastalıktır. Her ne kadar bu hastalıktan olmasada Hodgkin lenfoma hastalığının tetiklediği bazı hastalıklardan önlem alınmazsa yaşamı tehdir edebilir. örneğin lösemi (Kan kanseri) veya  yapılan medikal tedavilerden sonra meme kanseri gibi bazı immün sistemin çökerten ve diğer hastalıklara zemin hazırlayan hastalıklarda olduğu gibi. Önlem alınmazsa çok azda olasa yaşamı tehdit eden , habis bir hastalıktır. Lenf düğümleri , dalak , karaciğer ve kemik iliğinde bulunan lenfoid dokunun kanser niteliği bulunma durumudur. Eğer Hodgkin lenfoma hastalığı bulguları varsa kesinlikle zaman geçrmeden bir uzman hekim tarafında tetkikler yapılmalıdır. Hodgkin lenfoma tedavi aşamasında doktorların bilgilendirilmesi ile  doğal ilaçları tercih edebilirsiniz. Çünkü hem zarasız hemde erken tedavilerde Hodgkin lenfoma hastalığında  bitki özleri oldukça faydalıdır. Şimdiye kadar erken tedavilerde uyguladığım bitkisel ürünler gerçekten olumlu sonuçlar verdiler. Kullandığım bitki özleri kesinle zarar vermez. Özelikle Hodgkin lenfoma hastalarına uyguladığım bu karışımlar tedavilerde büyük başarılar almamıza vesile oldular. Hodgkin lenfoma  hastalarına özel hazırladığım bitki özler ile hastalığı 2-4 ay gibi zamanlarda gerek doktor kontroleri gerek fiziki görünümde  mükemmel sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

Hodgkin Lenfoma Nedenleri, Görülme Sıklığı, Risk Faktörleri

Hodgkin lenfoma hastalığının nedeni henüz bilinemiyor. Hodgkin lenfoma  hastalığında lenf düğümlerinde büyüme olursa hastalığın oluşmas safasında olduğunu gösterir detaylı tetkik ve muaane sonucunda Hodgkin lenfoma hastalığın teşhişi konulur ve Gerekeli olan önlemler alınır. Hodgkin lenfoma hastalığı ilerleme durumunda  komşu lenf düğümlerine yayılır , beli bir zamandan sonra  kana karışarak lösemi (ANNL) hastalığının zeminin hazırlayabilir. Hodgkin lenfoma ,Ender bir hastalıktır. 100 bin kişiden 20 kişi ortalama  Hodgkin lenfoma  hastalığına yakalanıyor. hastalığı en fazla 20-40 yaş arası 40-70 yaş arsı insanlarda görülür.

Hodgkin Lenfoma Belirtileri

Hodgkin lenfoma hastalığı boyun , koltukaltı ve kasıktaki lenf düğümlerinde ağrısız büyüme ateş ve titreme gece terlemesi yorgunluk kilo kaybı iştahsızlık yaygın kaşıntı aşırı terleme boyun ağrısı saç dökülmesi ( kaybı ) deride kızarıklık dalak büyümesi böğür ağrısı el ve ayak parmaklarında çomaklaşma, ağruı gibi belirtileri Hodgkin lenfoma hastalığı nın belirtileridir. Boyundaki lenf bezlerinin ağrısız şişmesi ile ilk belirtiler başlayabilir. Hodgkin lenfoma zamanla öteki lenf bezlerinde de şişmeler görülür, Hodgkin lenfoma hastada ateş başlar. Giderek dalak ve karaciğer de şişerek karında rahatsızlık duygusu yaratabilir.Hodgkin lenfoma hastalığı genelikle erkek hasraları daha çok tercih ediyor..Hodgkin lenfoma hastalığı erkelerde görünmesinin nedeni ise henüz araştırma safasında olduğu için kesin bir bilgi yoktur.

Hodgkin Evreleri

Hodgkin lenfoma hastalığı Tedavi şemasını oluşturmak için evre değerlendirilmesi yapılmalıdır. evre 1 : bir lenf düğümü tutulumu evre 2 : diyaframın aynı tarafında iki lenf düğümü tutulumu evre 3: diyaframın her iki tarafındaki lenf düğümlerinin tutulumu evre 4: hastalığın kemik iliği veya karaciğere yayılımı tedavi hastalığın evresine göre değişir. evre 1 ve evre 2 de (sınırlı hastalık ) lokal radyoterapi uygulanır. evre 3 ve evre 4 ( yaygın hastalık ) kemoterapi ile tedavi edilir. herhangi bir dış kanamada basınç ve buz uygulanır. Hodgkin lenfoma  hastalığı  durumunda kişisel temizlik için yumuşak diş fırçası ve elektrikli traş makinesi kullanılmalıdır. Diyetteki protein ve karbonhidrat miktarının arttırılması kemoterapiye bağlı yan etkilerin azalmasında yardımcı olabilir. Dinlenme periyotları ve günlük aktivitelerin programlanması anemiye bağlı yorgunluğu önlemede faydalı olabilmektedir.Kemoterapi sonrasında hastanın bakımı çok önelidir. Hastalık bitti diye bakımı azaltmayacak.İmmün sistemini çökertecek gıdalardan kesinlikle  kaçınılmalıdır.

Bitkisel Destek için Sadece Uzmanlara Danışın

  Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


Saygılarımla

Herbalist

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

Erdoğan TEPELİ

10 Comments

 1. zeynep dedi ki:

  mrh bir arkadaşım bu hastalığa yakalandı.2001 yılında aynı hastalığa yine yakalnmıştı şuan 2 evrede bunun için önereceğiniz kür nedir ve maliyeti ne kadardır.bilgi verirseniz sevinirim

 2. MUSTAFA KÖKSAL dedi ki:

  HODJKIN LENFOMA 2.EVRE ICIN BITKISEL KURLEINIZIN MALIYETI HAKKINDA BILGILENDIRMENIZI ISTIRHAM EDIYORUM.

 3. MUSTAFA KÖKSAL dedi ki:

  19 YAŞINDAKI KIZIMDA HODGKIN LENFOMA CIKTI,2.EVRE,TEDAVISI ICIN BITKI KURLERINIZE NASIL ULAŞABILIRIZ VE MALIYETINI BILDIREN MAILINIZI ACILEN BEKLIYORUM.SELAM VE DUA ILE

 4. Yahya dedi ki:

  Öncelikle Size takdir ve selamlarımı yazarak başlamak istiyorum. Erdoğan Bey Allah sizin ne dileğiniz varsa kabul etmesini için çok Allaha dua ediyorum. Oğlum 2 yıl önce sizden Hodgkin lenfoma ile ilgili bazı bitki ve bitki özlerini kullanmıştı. Oğlum 3-4 ay boyunca sizin denetiminde Hodgkin lenfoma için kullanmış olduğu bitkisel ilaçlarda çok fayda gördü doktorlarında aynı zamanda Hodgkin lenfoma için doktor kontrolleri altındaydı ancak sizin ilaçlarınız başladıktan sonra Hodgkin lenfoma oldukça geriledi ve 6 ay sonra hiçbir şey kalmadı. Doktorlar şu an herhangi bir sıkıtının olmadığını ama yinede dikkatli olmasını tekmelediler. İnanın sizin aldığınız dualar her şeye bedeldi r. Maddi olarak bize çok yardımcı oldunuz. Ben emekliydim eşim vefat etmişti 2 kızım ve bir oğlum vardı onu da önce Allah sonra sizin yardımlarınızla Hodgkin lenfoma yenerek hayata döndürmeyi başardınız hep dua ederim sizin için. Allah sizi sevdiklerine bağışlasın işinizde de başarılar vesile etsin inşallah. Saygılarımla İzmir’e geldiğimde mutlak size uğramak isterim.

 5. Ayşegül NAS dedi ki:

  Kardeşimde hodgkin lenfoma teshisi konuldu. bu konuda bitkisel amaçlı kullanabileceğimiz ürünlerinizi tanıtabilirmisiniz teşekkürler

 6. ahmet yıldız dedi ki:

  erdoğan bey kardeşim 11 yaşında 2008 yılında hoçkin lenfoma hastalığı olduğunu öğrendik 1 yıl kemotorapi aldı bir yıl ara verildi 2011 de tekrar üreme yaptı 6 aydan beri kemotorapi alıyor ayriyeten yanında deltokortil ve stinatulan kullanıyor sizden de bitkisel yardım almak istiyoruz

 7. Nur Kozan dedi ki:

  Lutfen acil önerilerinizi bekliyorum. Hodgkin Lenfoma ama göğüs altı tutulumu ve Echinococcus multinüklearis.TEDAVİ- SÜRE-MALİYET? Tşk.

 8. Yasemin İÇLER dedi ki:

  Erdoğan bey kardeşim henüz 21 yaşında Giresunda oturuyoruz.Önceleri boyun ağrıları vardı doktora giitik doktor Hodgkin lenfoma belirtileri olduğunu koydu. Dahat detaylı araştıma için Ankaraya gata gittik ordada deataylı tetkikleri yapıldı maalesef Hodgkin lenfoma hastalığı çıktı.Biz şu an tıbbi tedavi alıyoruz ama daha önce bizim bir akrabamız mide kanseri ile ilgili bitkisel ilaçlar yaptırmıştı çok faydasını görmüştü .Kardeşim için hodgkin lenfoma hastalığına iyi gelecek ne varsa destek olarak sizden rica ediyorum. Lütfen çok genç durumu şu an iyi ama bazen ağrıları alır sonra ialçlarla düzeliyor ama direnci iyiken sizden de yardım almak istiyoruz .

 9. Sefa Doğan dedi ki:

  İyi günler ben 15 yaşında bir Hodgkin Lenfoma hasatasıyım.Bu hastalığım yani Hodgkin Lenfoma 4 yaşında yani 2000 yılında ortaya çıktı.Işın tedavisi,kemoterapi gibi şeyler yapıldı.Hodgkin Lenfoma Hastalığım tedavilere cevap verdi şu an kontrollere gidiyorum.Fakat Geçen hafta milimetrik büyümeler olduğunu söylediler ayrıca 1 grup kitleyemi ne rastlanılmış annem ile konuşurlarken duydum tedavi gerektirmediğini söylediler fakat ben çok korkuyorum. Sizlerin bana bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum yani bitkisel tedavi ile acaba bana neler önerebilirsiniz. Aileme bitkisel tedavi konusunu hiç açmadım fakat faydalı olabileceğini düşünüyorum. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden Allah Sizden Razı olsun.

 10. Vahap ULUCALI dedi ki:

  Karaciğerimde şişme sebebi ile doktora gitim yapılan tüm tetkiklere göre Hodgkin lenfoma kanseri olduğumu doktor yakınlarıma söyledi bende şimdi öğrenmiş bulunuyorum . Bana lütfen tam bu hastalın ne olduğunu Hodgkin lenfoma tedavisinin olup olmadığını bilgi verirseniz size dua ederim .Lütfen herkes bana farklı gözle bakıyor kimi kötü kimi iyi kimimside tedavisi yok diyorlar lütfen bana kesin bir bilgi Yani Hodgkin lenfoma hastalı tedavisi hakkında geniş bir bilgi verirmisiniz. Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir