Yumurtalık Over Kanseri
11 Mart 2012
Bağırsak Kanseri
11 Mart 2012

girtlakGırtlak kanseri ust solunum hastalıklarında yani kulak burun boğaz hekimliğinde önemli bir yer almaktadır. Hastalık ufakta olsa belirtileri varsa mutlaka uzman bir hekime gidin tanı konulduktan sonra tedaviye uygun durumdaysanız gecikmeden hekim kontrolünde tedaviye başlanmalıdır. Destek alınması gerekiyorsa bitkisel tedaviyi almak için uzman bir herbalistle irtibat kurarak doğal destek tedavisini alabilirsiniz. Çünkü bitkisel tedavi herzaman olmuştur. Dünyada oldukça yaygındır. Ancak ne yazık ki ülkemizde ilaç firmaları oldukça baskın bir rejim uygulamaktadır. Şimdiye kadar gelmiş geçmiş tüm hükümetler devlet olarak buna karşı çıkamamıştır. Ülkemizde çok başarılı doktorlar vardır ama unutlmamalıdır ki doktor teşhis ve tanı koyar,elbette tedavi uygular ama tedavinin ana temeli önce zarasız önlem alarak beslenme koşullarını düzeterek başlanmalıdır,sonra doğal bitkisel ,ardında iyi sonuç alamadıysa medikal yani kimyasal,sentetik ilaçları tavsiye edilmeli, en son gerekiyorsa ameliyat uygulanması gerekiyor. Ancak günümüzde üzülerek belirtmek isterim ki bunların en son yapılması gerek en önce yapılıyor.inanıyorum ki zamanla bizimde doktorlarımz bu konuda daha bilinçli olur daha bilimsel ortamda herkes doğal zarasız ve kalıcı tedaviye rahatça ulaşır ve  faydalanır.

Gırtlak (Larenks)  Kanserinin Nedenleri

Ne yazık ki, diğer birçok kanser türünde olduğu gibi gırtlak kanserinin de hastalığa özgü bir belirtisi yoktur. Ancak uzun süre sigara ve alkol kullanımı hastalığa yakalanma riskini artırıyor. Ses telerin düzgün çalışmamsı lenf nodülerin düzensi olmasıda daha sonra gelen nedenler arasındadır.

Gırtlak (Larenks)  Kanserinin Belirtileri

girtlaksigaraGırtlak kanserinin belirtileri daha çok organ içindeki yerleşimi ve büyüklüğü ile ilgilidir.Tümör ses telleri üzerine yerleşmiş veya bu bölgeye ilerlemişse ses kısıklığı ve ses kalitesinde değişiklikler genellikle ilk ortaya çıkan belirtilerdir. Bu nedenle uzun süren ses kısıklıkları ihmal edilmemeli ve mutlaka bir K.B.B Hastalıkları uzmanına başvurulmalıdır.Gırtlak kanserinin diğer belirtileri; boğazda takılma hissi, boğazda ağrı, kulaklara yansıyan ağrı şeklinde de olabilir. Bu belirtilerin herhangi bir boğaz rahatsızlığından (örneğin : farenjit) da kaynaklanabileceğine dikkat ediniz. Bu nedenle uzayan her türlü yakınmanız için doktorunuza başvurunuz. Büyük tümörler ise; nefes darlığı, yutma güçlüğü, yutma sırasında ağrı, kanlı balgam gibi belirtiler verirler. Hastada genel düşkünlük hali, kilo kaybı olabilir. Ancak bu belirtiler ortaya çıktığında hastalık oldukça ilerlemiştir. Kanser boyuna yayılmışsa, boynun yan tarafında şişlik ortaya çıkar.

Gırtlak (Larenks)  Kanserinin Bitkisel Destek için Doktor ve Uzmanlara Danışın

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik  sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


Saygılarımla

Herbalist

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

Erdoğan TEPELİ

Erdoğan Tepeli Logo

1 Comment

  1. mustafa ince dedi ki:

    sayın hocam benim bir sorum olacak babam 2006 da ameliyat oldu ve 45 ışin tedavisi sürdü babamın hiç konuşma şansı yok dendi ancak kıtlata konuşur dendi oda cıhazka olu dediler ama olmadı acaba başka bir imkan olumu konuşmasına yeni bir cıhaz mümkünmü bu hastalıga yakalanma sebebi yur dışinda çalıştıgı faprıkada kaz patlamasi sebebi de kaynakladı alman yada diş tedavi yamişlar ama sonuç almadı sonra 19mayıs fakütede ameliya oldu gılak delik var ama iyi rahat bir şekil yaşiyor tek sorun konuşammak SAYGILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir