Altın Çilek
11 Mart 2012
Hodgkin Lenfoma Nedir
11 Mart 2012

BEYİN KANSERİ NEDİR?

Beyin kanseri   dahil  olmak üzere tüm kanserler insan vücudunu oluşturan en küçük yapı taşına hücre ismi verilir. Sağlıklı hücreler vücut büyümesini aynı zamanda hasarlı hücrelerin tamirini yaparlar. Normal hücrelerin büyüme yeteneği sınırlıdır. Bazen büyümedeki bu sınırlama yeteneği kayıp olur ve sınırsız büyüyüp çoğalan hücreler topluluğu oluşur. Oluşan kontrolsüz bu hücreler topluluğuna TÜMÖR denir. Tümörler ikiye ayrılır.1) İyi huylu beyin kanseri olmayan tümörler; vücuda yayılmazlar, yaşamı nadiren tehdit ederler, ameliyatla beyin kanseri alındıkları zaman genelde tekrarlamazlar. Yavaş üreme hızına sahiptirler. Ayrıca beyin kanseri dokusundan kolaylıkla ayrılabilirler ve tümü veya tümüne yakın kısmı çıkarılabilir. Bu nedenle ameliyat sonrası sonuçları çok iyidir. Bazen iyi huylu tümörlerin hepsi çıkarılamadığı takdirde beyin bölgesel ışın tedavisi uygulanabilir.Ama tüm doktor tedavilerin yanında mutlaka doğal destek alalrak otoimmün sistemini güçlendirerek kanser hücresine karşı savaş ortamını hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bağışıklık sistemi güçlendiğinde iannıyorumki savaşı kazana taraf güçlü taraf olacaktır bu bağışıklık sistemidir. Beyin kanseri günümüzde beslenme ve teknolojinin aşırı gelişesi sonucu oldukça yaygın olamaya başlandı. Bunu en iyi önlem tarafı ise bu riskleri taşıyanlar mutlaka hayat ve yaşam koşullarını değiştirsinler.  Beyin Kanseri belirtileri olanlar mutlaka doktora gitmeliler ve dokturu ile  konuyu paylaşsınlar
2) Kötü huylu kanser hücreleri içeren beyin kanseri tümörler; tüm vücuda yayılma eğilimi gösterirler. Kötü huylu beyin kanseri hayatı tehdit eden bu tümörler de ölüm oranı yüksektir. Çok hızlı ürerler. Çamur kıvamındadırlar. Bu nedenle ameliyatla tamamen alınamazlar. Beyin kanserinde ameliyat sonrası belli bir zaman süresi içinde tekrar büyüyerek beyine baskı yapmaya devam ederler. Vücudumuzdaki organlara yayılabilirler. Kötü huylu beyin tümörleri sınıflara ayırmak mümkündür.

BEYİN KANSERİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Beyin kafatası denen kemik yapının içine yerleşmiştir. Beyin kanseri hücrelerinin kontrolsüz çoğalmasıyla oluşan beyin tümörleri, beyin hücrelerinden köken aldığı gibi, başka organlarda oluşan  beyin kanseri hücrelerinin yayılması ile de oluşabilir. Beyinde oluşan tümör nedeni ile beynin hacmi artar ve beyin genişleyemeyen kafatası içinde sıkışır, kafa içi basıncının artmasına sebep olur. Belirtiler genellikle buna bağlı oluşur. Hastada:
Baş ağrısı,
bulantı,kusma,
sara tipi bayılma,
kol ve bacaklarda his kaybı kuvvetsizlik gibi belirtiler oluşur. Nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bilim adamları çalışmalarına göre beyin kanseri ilesel yatkınlık, bazı virüs enfeksiyonları arıtma,lastik,boya…vs sanayiinde çalışmak risk faktörleri tetikleyerek kanser oluşumunu hızlandırmaktadır. Herhangi bir yaşta görülebilen beyin tümörleri, en çok 3-12  40-70 yaş grubunda görülür. Cinsiyet ayrımı yoktur.

BEYİN TÜMÖRLERİ NASIL TEŞHİS VE TEDAVİ EDİLİR?

Beyin kanserinde erken teşhis tedavide başarı şansını arttırır. Günümüzde gelişen teknoloji, beyin tümörlerini teşhis etmede,çapını ölçmede beyinde görülen bir dokunun tümör mü yoksa başka bir dokumu olduğunu anlamamızı sağlayan tanı araçları lasf etmiştir.  beyin kanseri gelişen tomografiler.MR’lar ,beyinde oluşan tümörleri en ince ayrıntısına kadar bize gösterir.


Doğal Destek İçin Sadece Uzmanlara Danışın

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


Saygılarımla

Herbalist

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

Erdoğan TEPELİ

8 Comments

 1. ESRA UZUN dedi ki:

  merhaba annemde portakal büyüklüğünde meningiom ile uyumlu bir kitle var ön tarafta acil ameliyat olmalı dediler fakat hastaneye ameliyat için yattığımızda yapılan tetkiklerde anestezi riskinin %100 olduğu söylendi , bu yuzden ameliyat olamadı ve şimdi genel durumu gözler yurume bozulmaya başladı ve yapılan hiçbi tedavimiz yok şuanda …..sizin bir öneriniz olabilirmi böyle bir duruma ?

 2. ERAY ŞAHİN dedi ki:

  iyi günler sitenizi takip ettim yorumları okudum…kendimde uzun zamandan beridir uyuyamama,denge bozukluğu,anlama ve algı sorunu çabuk yorulma durumları oluştu..doğrusu beyinle alakalı bi sorunum olduğunu düşünüyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.buna çok ihtiyacım var..

 3. İrfan ULU dedi ki:

  Beyin kanserinden çok çektik. Çektik diyorum çünkü ev herhangi birisi hasta odlumu tüm aile fertleri hastadır sayılr. Babam 6 yıl önce akciğer kanserine yakalandı. Doktora gittik tedavi oldu 2 yıl sonra bu deva kemik sonrada beyine atladı. Beyin kanseri Hastalığı tedavisi oldukça zor ve riskli bir hastalıktır. Beyin kanseri belirtileri olduğunda hastalık dadada farklı bir önem kazanır. Beyin kanseri doktorlar belli bir yere kadar tedavi ettiler sonra yapılacak bir şey yok dendi. İnterneti araştırırken herbalistler bitkiseler, tedaviler çok sayfa gördüm. Araştırdım en mantıklısı araştırmacı Herbalist Erdoğan TEPELİ beyde yardım almaya karar verdik. Raporlarla Kendisini ziyaret ettik.Beyin kanseri tedavisini başladık 1 ay içinde babanım psikolojik sandık durumu çok iyi 3 ay sonucunda beyindeki kanser Tümör 8 cm 2,6 ya inmiş mucize sayılan bir tedavi gerçekleşti sonunda çok şükür baban hastalığın tamamını atat masada durumu gayet normale döndü doktorlar dikkat ederse hiçbir şey olmaz şimdi Babam beyin kanserinde kurtulmuş durumu çok iyi Erdoğan Beyden Allah defalarca razı olsun. Başarılarının devamını dilerim.

 4. Bahar İPEKYOL dedi ki:

  Beyin kanseriÖncelikle Size takdir selamlarımı yazarak başlamak istiyorum. Erdoğan Bey Allah sizin ne dileğiniz varsa kabul etmesini için çok dua ediyorum. Oğlum 2 yıl önce sizden beyin kanseri ile ilgili bazı bitki ve bitki özlerini kullanmıştı. Oğlum 3-4 ay boyunca sizin denetiminde beyin kanseri için kullanmış olduğu bitkisel ilaçlarda çok fayda gördü doktorlarında aynı zamanda beyin kanseri için doktor kontrolleri altındaydı ancak sizin ilaçlarınız başladıktan sonra beyin kanseri oldukça geriledi ve 6 ay sonra hiçbir şey kalmadı. Doktorlar şu an herhangi bir sıkıtının olmadığını ama yinede dikkatli olmasını tekmelediler. İnanın sizin aldığınız dualar her şeye bedeldir. Maddi olarak bize çok yardımcı odlunuz Ben emekliydim eşim vefat etmişti 2 kızım ve bir oğlum vardı onu da önce Allah sonra sizin yardımlarınızla beyin kanserini yenerek hayata döndürmeyi başardınız hep dua ederim sizin için. Allah sizi sevdiklerine bağışlasın işinizde de başarılar vesile etsin inşallah. Saygılarımla İzmir’e geldiğimde mutlak size uğramak isterim.

 5. makbule yoğurtç dedi ki:

  Beyin kanseri olan bir komşumuz var hocam Allah rızası için ne yapmalıyız Beyin kanseri hastalığı gerçekten tedavisi varımıdır. 2 yıl kadar önce kızım sizden sedef hastalığı tedavisi olmuştu başarılarınız biliyorum Biiz komşular Genç kız maddi durumları çok kötü ama beyin kanseri hastası kendi aramızdan neyse ücreti toplar göndeririz önce Allah sonra Size güveniyorum Burada herkese sizi met ettim ne olur beni mahcup etmeyiniz. Beyinde kanser hücresi sürekli büyüyor doktor öyle diyor konuşması her gün gittikçe bozuluyor doktor beyin kanseri hücreleri yani ur sürekli büyüdüğünde kafatası içinde beyni sıkıştırır ve her gün kötü olur diyorlar doktor tedavi görüyor ama beyin kanseri hastalığına var mı bir öneriniz çoook acele cevap verirseniz sevinirim. Makbule YOĞURTÇU-AKSARAY

 6. Vahap TAHANLI dedi ki:

  Beyin kanseri gerçekten lanetli bir hastalıktır. Kanserler arasında en tehlikelisi diye biliyorum. Beyin kanseri ablamın kocasında var. İki defa beyinden ameliyat oldu. Ama beyin kanseri tekrara büyüdü. Bu defa Doktorlar artık beyin ameliyat şansı çok az dediler. Daha çok genç 53 yaşında hayat dolu bir insan. Sizden ricam ne olur beyin kanseri hastalığında bize yardımcı olun Beyin kanseri gerçekten tedavi edeyormusunuz bize detaylı bilgi .Şimdiden teşekürler. VAHAP TAHANLI

 7. AYHAN KOZALAK dedi ki:

  Bundan sanırım 3 yıl önceydi.Babam ve eniştem aydın çine ilçesinden izin yanınıza gelmişti. Büyük dayımda beyin kanseri teşhisi konulmuştu.Beyinde bayağı bir hasar olmuştu. Doktor tedavisi görüyordu. Ancak fazla bir ümit yoktu. Doktorlar belli bir yere kadar yardımcı olabiliriz demiştiler, Beyin kanseri için 3 aylık bir terkip göndermiştiniz. Gerçekten çok fazla ümitlendik. Ümidimiz boşa çıkmadı. Dayım 6 ay sonunda beyin kanseri hastalığında tamamen kurtulmuş şimdi çok rahat. Beyin kanseri çok tehlikeli bir hastalık beyin kanserihastalarına lütfen zamanında tedavi olun ancak alternatif destek alsınlar. Zamanında teşhisi konulursa beyin kanseri tedavisi olan bir hastalıktır. Saygılarımla -AYHAN KOZALAK

 8. Meral OKAY dedi ki:

  Beyin kanseri hastası olan yengem için çok defa bitkisel ilaç kullandık. Ancak yeterince beyin kanseri hastalığını iyi gelmedi. Beyin kanseri eğer zamanında tedavi edilmezse gerçekten çok kötü sonuçlar doğurur. Arkadaşımın yardımıyla Herbalist Erdoğan TEPELİden beyin kanseri için ilaç yardımından bulunduk. 2 aydır kullanıyor şu an eskisinden çok daha iyi. İnşallah Allahın yardımıyla yengem beyin Kanserini yenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir