Adet Düzensizliği
12 Mart 2012
Kalp Damar Tıkanıklığı
12 Mart 2012

Gut hastalığı vücut kendisinde uzaklaştırma istediği  toksik maddelerin , ürik aside dönüştürülerek atılır. Ürik asit vücuttan atılım sırasında vücuda bazı yıkımlar yapar, pürin denilen maddelerin yaptığı yıkımı ile gut hastalığı eklemlerde birikimi ile eklemlere zarar veriri. Özellikle protein yapısındaki maddelerin atım şekli olan ürik asidin, atılmasında bir sorun varsa ya da çok fazla üretiliyorsa bu madde vücutta birikir. Kanda bulunan ürik asit miktarı artar. Ürik asidin eklemlerde birikmesi sonucu burada iltihap oluşur. Bu soruna gut hastalığı denir.

Gut hastalığı, halk arasında veya doktorların romatizmal bir hastalık olarak bilmesi ve hastaları bu şekilde bilinçlendirilmesi çok doğru değil. Çünkü romatizmal hastalıkların çok çeşidi vardır. Her zaman olmaz  ara sıra çıkar. Özelikle en  büyük belirtisi ayak baş parmağında  hastalık belirtisini daha fazla göstermesi hastalığın yürümelerde ve ayakkabı giyimlerde ağrıya neden olmaktadır. Gut hastalığı  müzmin bir hastalıktır. Oto immun sistemi ile oldukça uyum içindedir.

Gut hastalığı erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülür. Gut hastalığı, en çok 40-65 yaş arasında ortaya çıkar. Kadınlarda genelde menopoz döneminden sonra görülür çünkü bu dönemde menopozun vermiş olduğu depresyon sıkıntı ve diğer komlikansyonların nedeni  ile immun sistemi düşer dolayısı ile gut hastalığı nüksetmesi daha etkili  olur. Gençlerde görülmesi çok düşük bir ihtimaldir.nedeni ise bağışıklık sistemi gençlerde daha iyi çalışıldığı içindir.

Damar duvarında sertleşme ve damarın tıkanması sonucu çeşitli organlarda kan akımının bozulmasına yol açan hastalık sürecidir.  Lipid birikimi ve hücrenin buna reaksiyonu, damarların daralmasına ve dolayısıyla hücrelere daha az oksijen ve besin gitmesine yol açar.

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese bol sağlık dileklerimle

 Saygılarımla

Herbalist

Erdoğan TEPELİ

05332349044

2 Comments

  1. MUSTAFA AĞTÜRK dedi ki:

    43 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır gut hastasıyım ataklar heryıl dahada sıklaşıyor şuan da ayda bire kadar düştü yıldabir oluyordu çok şiddetligeçiyor almanya da vakumlubasınç tedavisi ile sonu oluyormuş doğrumu tedavim içinne önerir siniz
    saygılarımla

  2. Serap Tepeli dedi ki:

    Slm Erdogan bey ben Sertip Tepelinin kiziyim berlinde yasiyoruz isminizi babamdan duymusdum. Sizden bilmek istedigim sey babamda da Gut hastaligi tespit edildi onun icin sifali bitki önerebilirmisin ve Almanyaya kargoyla gönderebiliryorumusuz. Tesekkürler saygilar
    Serap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir