Herpes Simplex Virüsü
11 Mart 2012
Adet Düzensizliği
12 Mart 2012

Rahim kisti  o kadar çoğaldıki artık yaş ve zamanlamayı birbirine ayır edemiyor. Rahim kisti Aslında 35-60 yaş arası kadınlarda sıklıkla görülen bir hastalık olmasına rağmen günümüzde hastalık 10 yaşına kadar inmiştir. Üzülerek belirtmek istiyorum ki rahim kisti tedavisi aşamasında doktorlar çok ağır ilaçlar kullanarak farklı hastalıklarada davetiye çıkarıyorlar. Bir çok hastayı kistlerin normal ilaç tedavisi gerektiğinde bile hemen operasyonla rahim kisti ameliyatı yapılmaktadır. Bu çok yanlış. Rahim kisti rahimde oluşan kistler kadınların endişelerini artırır. Psikolojik olarak sıkıntıya girmelerine neden olmaktadırlar. Kistlerin genelde rahim içinde rahim dışında ve rahim duvarında oluşan kalıntıların birikimiyle oluşur. Rahim kistleri zamanla büyür ve hastalık yaratmaya başlar. Rahim ağzı ağzında oluşan bakterilerin kistleri tetikleyerek ağrı ve kanamaların yoğun ağrı yamalarına neden olmaktadır. Bu ağrı ve edişelerin sonucunda daha genç yaşlarda bilinçsizce veya bazı çıkarlarını ön plana koyan doktorlar acımasız bayanları ameliyat altına alarak rahimlerini alınmasına neden olmuşlar. Aslında rahim ağzı kistleri zamanında teşhisi konulursa hasta bilinçlenirse korkulacak bir hastalık değildir.  Çünkü rahim ağzı  kistleri çok az oranlar ilerlerde rahim kanserine neden olurlar. Rahim kisti bayanların hemen hemen her yaşta rahatsızlılık göstermesine neden olur. Rahim ağzı kisti ancak genelde menopoz dönemlerine yakın zamanda daha da belirgin ve büyüyerek ağrı yama ve kanamalarına sebep olmaktadır. Her kist tehlikeli değildir. Ancak eğer zarasız bir tedavisi varsa tedavi olunmalıdır.Çünkü zamanla rahim kistleri kanserleşmeye sebep olabilir. Bu hastalığı yaşamak istemiyorsanız düzenli doktor kontrollerini aksatmadan yaptırın. Rahim kisti tedavi edilmezse ileri yaşamınızda oldukça risk oluşturur.

Rahim Kisti Nedenleri

Rahim kisti asıl nedeni  hormonal düzensizliklerdir.  Peki hormon boğukluğuna neden olan sebepler nelerdir diye düşündüğümüzde zamanında ve mevsiminde alınmayan ve aşırı  hormonla yetiştirilen besinlerdir. Yapılan son çalışmalar özelikle domates, salatalık çilek karpuz gibi kana hızlı işleyen besinler oldukça fazla hormon içerdiğinden bayanlarda ki hormonsal değişikliğe neden olurlar.

Rahimde ortaya çıkan ve nohut büyüklüğünde olan gri renkli küçük yumruları alıp diyoruz. Sebebi muhtelif olmakla birlikte, genelde rahimim iç yüzünü örten zarın iltihaplanmasından sonra ortaya çıkmaktadır. Rahimdeki polipler, kadınların aybaşı kanamalarının şiddetli olmasına, düzensiz rahim akıntısına ve zaman zaman gelen karın ağrılarına sebep olur. Rahim kistlerinde düzensiz dönemlerde mutlaka rahim ve bölgesini temiz tutulmalıdır. Aksine rahim daha fazla bakteri üretir.Hastalığın uzamasına neden olur.

Normalde her adet döneminde overler içinde yumurta hücresini taşıyan ve boyutları 3 cm’ye kadar ulaşabilen folekül adını verdiğimiz bir kist oluşur. Sonra bunun çatlaması ile yumurta açığa çıkar. Kadın gebe kalmaz ise bu dönemden 14 gün sonra kadın adet görür. Ancak hormonal düzensizliklerde bu yumurta taşıyan kistler ya çatlamaz, ya sabit kalır ya da büyümeye devam ederek bizim basit kist veya folekül kisti dediğimiz kistleri oluştururlar. Geçirilmiş over iltihapları, çok fazla radyasyona maruz kalma da over kistine sebep olabilir. Rahim kisti hemen her yaşta ve her dönmede bayanların hayatında görülebilir.

Rahim Kisti Kimlerde Görülür

•    Over kisti özellikle adet gören kadınlarda görülür.
•     Adet dönemi başlamayan genç kızlarda veya menopozdaki kadınlarda nadir görülür.
•     Ailesinde over (yumurtalık) kanseri, rahim kanseri bulunan kadınlar da riskli gruba girer.

Rahim Kisti Belirtileri ?

Yumurtalık kistlerini kabaca habis ve selim başlıkları altında incelenebilir. En sık görülen iyi huylu over kistlerdir. Yumurtalık diğer organlara göre belirti verme açısından daha fakirdir. Çoğu kez bir şikayet yaratmazlar ve rutin kontroller esnasında fark edilirler. En sık verdikleri belirtiler

-Adet düzensizliği
-Karında şişkinlik
-Karın ağrısı
-Sindirim sistem, bozuklukları
-İdrar yolu şikayetleri
Over kisti dışında pek çok durum da benzeri şikayetler yarattığından, bu tür yakınmaları olan kişiler genelde durumlarını önemsemezler. Çok fazla büyümeyen bir over kisti karın boşluğu içerisinde kendine rahatlıkla yer bulabileceği için şişlik yapmaz. Benzer şekilde hormon salgısı yapmayan kistler de adet düzensizliği yaratmaz.

Çikolata Kisti

Çikolata kisti kısırlığın en çok etkilen bir hastalıktır. Çikolata kisti çocuk özlemini çekenlerin büyük bir bölümü çikolata kistinden dolayı kaynaklanan kısırlığı yaşıyor. Peki ya kadınların doğal yollardan çocuk sahibi olma ihtimalini zorlaştıran, halk arasında çikolata kisti olarak bilinenen dometriozis hastalığı nedir. Endometriyozis, kadın üreme sisteminin sık görülen ve genellikle ağrılı bir hastalığıdır. Bu hastalıkta, normal olarak rahim içini çevreleyen özelleşmiş bir doku tipinin (endometriyum) rahim dışına, çoğunlukla da tüplere, yumurtalıklarınıza ya da leğen kemiğini çevreleyen dokunun üstüne yayılmasıdır. Çikolata kistileri nadiren endometriyal doku leğen kemiği alanının dışına da yayılır. Çikolata kisti a det döngünüz süresince hormonlar olası bir hamileliğe hazırlanmak amacıyla rahmi çevreleyen dokunun kalınlaşması için işaret verirler. Çikolata kisti hastalığında eğer hamilelik gerçekleşmezse, hormon seviyeleriniz rahminizin kalınlaşan iç yüzeyinin parçalanmasına neden olarak düşer. Bu da vajina aracılığıyla vücudunuzdan dışarıya çıkan kanamaya (aylık adet süreciniz) neden olur. Endometriyal doku vücudunuzun başka taraflarına da yerleştiğinde, normal biçimde davranmaya devam eder. Hormon seviyeleriniz artıp azaldıkça her ay kalınlaşmaya, parçalanmaya ve kanamaya devam eder. Yine de, bu yanlış yerde bulunan dokudan gelen kanın vücudunuzdan çıkabileceği bir yer olmadığı için, bu kan içerde sıkışır kalır ve etrafında bulunan dokuyu da tahriş edebilir. Sıkışan kan yumurtalıkta kistlerin büyümesine neden olur. Kistler de, yara dokusuna ve yapışıklıklara -organları birbirine bağlayan normal olmayan doku- neden olabilirler. Bu süreç yanlış yerleşen dokunun bulunduğu alanda, genellikle leğen kemiğinde ve özellikle de adet dönemi süresinde ağrıya neden olmasına yol açar. Endometriyozis aynı zamanda gebeliğe zararlı maddeler salgılayarak kısırlık sorunlarına da neden olmaktadır. Aslında yumurtalıklar ve fallop tüplerindeki yaralar ve yapışıklıklar hamileliği önleyebilir. Çikolata kisti genelde rahim ağzı kistlerine göre daha çok adet dönemlerinde şişme ve ağrı ve kanamaya neden olur. Genelde üreme olamayan yani gebe kalmayan kısır bayanlarda daha şiddetli ağrıya neden olur.

Rahim Kisti Bitkisel Destek için Danışın

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlarda veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

Rahim kisti tedavisinde, Doktor tedavisine ek olarak Doktorunuzun görüş dahilinde Şunları kullanabilirsiniz.

Gerekli olanlar:

Hayıt (yaprak tohum karışık) ,Aslan pençesi, Adaçayı , civanperçemi, sarı yoğurt otu  bitkilerinden

Kullanışları:

Adaçayıncandan 20 gr , hayıt bitkisinden 200 gr diğerlerinden 50 şer gr toz haline getirin .Günde 3 defa 150 ml (bir su bardağı)kaynatılmış sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı  3 dakika demlendirip  yemekle beraber içebilirsiniz. Günde 2 bardak içilebilir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik  Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese bol sağlık dileklerimle

 Herbalist

Erdoğan TEPELİ

Bitki ve Bitki Özleri Uzmanı

44 Comments

 1. Selma Akman dedi ki:

  54 yaş menapoz da değilim 2017 rahimde poli görüldü parca alındı temiz çıktı şimdi 1.5 cm olmuş en iyisi rahmi almak dedi doktor b u bitkiler poliptede işe yarar mı acaba

  • Erdogan Tepeli dedi ki:

   merhaba
   civanperçemi,zerdeçal,aynısefa,hodan,hayıt bitkisi,ısırıgan,geven kökü Arslan pençesi,bitkilerinde destek alırsanız daha iyi sonuç alırsınız.

 2. Ayte ozdemir dedi ki:

  Killanma nedeniyle doktara gttim kuck kuck kistlerin var onlardan olabilir killanman dedi nasl kistler dedim herkes olan kistler onemli degil dedi bende sorduguma gore herkeste yok hocm bn bunu ogrenmek istiyorum herkeste kist varmi

 3. Ayten kaya dedi ki:

  Hocam kist herkeste olurmu doktr bna herkste var deyince sasrdm asiri killanmadn gttim hormon testi yptim bisey cikmadi acba bu neden oluyr killanma hamile kaldigim andan itibaren killanma oldu bnde halda devam ediyor

 4. Ayten kaya dedi ki:

  Mrba hocam ben asiri killanmadan kadin doguma gittim rahime bakti sonra bisey varmi dedim kucuk kuck kistler var ondan olablir killanma dedi nasl kistler dedi senin anliycagin bir kist degil herkeste olan kistler dediler ben test yptim hormonda bisey cikmadi ama asiri killanma olmus bende ve herkeste olurmu o kistler baska doktorami gitsem yardimci olurmusunz tsk

 5. Merve ebren dedi ki:

  Merhaba hocam ben 23 yasindayim ve bekarim rahimde 19×12 cm buyuklugunde bir kitle var ve doktor rahmin icini kapladigini soyluyor ameliyat diyor yardimci olur musunuz

 6. güray gözay dedi ki:

  çikolata kistinden dolayı gebelik olmuyor.hayıt,cavşır,maca önerdiler.faydası olurmu.ne kadar süre kullanmak gerek.farklı bir öneriniz var mı? teşk.

 7. SELAM HOCAM ben 13 yasımdan beri düzensiz adet goruyorum 18 yasında evlendım 8 sene sonra normal yollardan kızım oldu.kızımdan 2 sene sonra oglum oldu .şimdi önce sağ yumurtalıkta çatlayan yumurtalar 7 tane ve 8cm boyunda dediler ve adet söktürücü ile geçti 2 ay sonra sol yumurtalaıkta aynısı görüldü fakat 8 tane ve 9cm büyüklüğündeymiş doktorumun değimiyle.yine adet söktürücü kullandım hiç bir değişiklik yok rahim sol yumurtalıktan daha büyük şu an 1 haftadır doktor kontrolündeyim ve ağrım var ayakta ve yürürken daha çok. ağrı kesici olmadan gidişata bakıyorlar eğer daha çok büyürse ameliyata alacaklarmış sizin tavsiyenizi bekliyorum ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim

 8. Ezgi GÜVEN dedi ki:

  bu kist benim gibi küçük birinde de çıkıyor. napıcam şimdi bi sürü yazı var hep saçma.
  http://www.insansagligi.net/?p=7
  bu sitede de cerrahi müdahale şarttır. asla yumurtalıklara zarar verilmemeli ve alınmamalıdır diyor

 9. Sol overde 30*27*31 mm boyutlu solit hipoekoik lezyon izlenmektedir. Emara girdim iyi huylu çıktı iki aylık korunma hapı kullanmama rağmen kistler kaybolmadı. Ameliyat önerdiler. Ameliyat taraftarı değilim söylediğinize göre iyi geliyorsa bitkisel ilacı öğrenmek istiyorum. Cevap bekliyorum, saygılarımla…

 10. gönül hüsran dedi ki:

  22 milimlik kist var denildi rahim duvarında kalınlaşma 14 cm yaşım 37 çocuk sahibi olmama engelmi? tedavisi nedir?

 11. tanriverdi dedi ki:

  selam aleyküm
  hocamkistin kötü huylusu oluyormu 20 cm büyüklüğünde bir kist rahimde yer alırmı kişinin anneolamama riski varmı kistlerdekanserlk bir durum oluyor mu saygılarımla

 12. sade dedi ki:

  SLM hocam esimin hakkinda sorum olacak size esim 2 senedir unv intehapli romatizma tedavisi goruyo son bi senedirde kis oldugunu ogrendik hergun kanama oluyo doktor fitil ve hap verdi faydasi olmadi bize nasil bi tedavi yolu gosterebilirsiniz iyi gunler hocam

 13. ayşe yılmaz dedi ki:

  benim 15 yaşında liseye giden kız kardeşime kist var denildi 4 ve 7 cm miş.bi kaç tane doktora gittik ameliyat denildi yumurtalıkları da alınacakmış ameliyat olursa bizde yaşı küçük olduğu için ameliyat istemiyoruz şimdi doğum kontrol hapı kullanıyor bunu doğal yoldan çözme ihtimalimiz varmı yardımcı olur musunuz

 14. Banunur dedi ki:

  4.5 yillik evliyim. 1.5 senedir bebek istiyoruz. Doktora gittigimde 7 cm lik kist ve cikolata kistim oldugunu soyledi. Dogum kontrol hapi kullandim ve ikinci gidisimde cikolata kistim yokolmustu. Diger kistim icin dogal yol varmi bebek cok istiyoruz yasim 34

 15. elagül dedi ki:

  rahımımde 5cm lik kist var 8 cm olursa alck doktor dedı ltfn yardımcı olurmusnz ilac tedavısı bıle vermedı cok sancılanıyorum ltfn yardımlarınızı bek

 16. semra hanım dedi ki:

  slm bende de rahim kisti görüldü adet de olmuyorum ne yapmam lazım bundan kurtulmam için bana yardımcı olursanız sevinirim bitki olarak ne önerirsiniz

 17. deniz uzel dedi ki:

  merhaba 28 yasındayım 1 yıllık evliyim adetim düzenli 28 günde bir olurum hıc sorun yok ama doktor bana ıdrar torbamın devamında 8 cm çapında büyük bir kistim oldugunu söyledi ve cocuk düşünüyosan engel teskil eder dedı yardımcı olurmusunuz ıyı aksamlar

 18. elif demir dedi ki:

  mrb rahinde 2 tane çok küçük 1 tane biraz büyük kist çıktı doktor fitil ve antibiyotik verdi 1 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı kistler geçmezse yakarız dedi. ben 4 yıllık evliyim hiç korunmadım bebek yapmayı düşünmediğim için denemedim doktor hamile kalma ihtimalin biraz düşük dedi.

 19. k.gül sağlam dedi ki:

  slm benim rahmimde 5 santimlik kist oldugu söyledi amaliyat dendi yumurtalık kisti overde bende olmak istemedi lütfen yardım ediniz.

 20. aysun tunccan dedi ki:

  merhaba hocam ben aslında over kistınden 2 ay önce amelıyat oldun sadece kist oluşumu alındığını söyledi doktorum.ama henüz amelıyat bölgemin sık sık ağrılar oluşmasından dolayı endişeliyim bu ağrıların asıl nedenı ne olabilir birde bu durum çoçuk sahibi olmam konusunda sıkıntı yaratırmı henüz 23 yaşındayım ve evli değilim.cevap yazarsanız cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım

 21. sevilay dedi ki:

  slm benim arkadasimdada doktor 5 santimlik rahimde kist oldugu nu soylemis, kardesim, kuzu kulagi kaynatip icmis, ayrica bi bitki daha icmis ve ben ismini simdi hatirliyamiyorum doktora tekrar gittiginde kistin kayboldugunu soylemis.

 22. dilek dedi ki:

  merhaba; 19yaşında ve 2senelik evliyim. Adet düzensizliği var ve yumurtalıklarıma yapışmış bikaç tane kist olduğunu öğrendim ilaç kullanmama rağmen hiç bi etki etmiyor. Yaklaşık 8aydır korunmadan ilişkiye giriyoruz ve çocuk sahibi olmak istiyoruz. Bunun için ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz? Şimdiden teşekkürler..

 23. özlem salim dedi ki:

  mrb hocam ben bı arkadasım ıcın rahatsz edıyorum çünkü arkadaşım rahımde kıst yüzünden amelıyat oldu ve dikişleri kapanmıyo bılıyorum bu duruma söyleyecek bıseyınız olmaya bılır ama arkadasım ıcın endıselenıyrm ve üzülüyorum sizce neden dikişler kapanmıyo olabılır artı su durumdan snra ne yapmalı lütfen cvp yazın beklıyorm

 24. hacer hanım dedi ki:

  MRH REHİM KİSTİ VE MİYOM VER 3X2BÜYÜKLÜYUNDE KİST VERİLAÇ TEDAVİSI ALDIM VAYDA GÖRMEDİM BİTKİSEL TTEDAVİSİ İÇİN NE ÖNERİSINİZ HOCAM SAGILARIMLA

 25. Elem Bas dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben 2 ay önce doktora giddim ve bana dedi ki sende basit kist var 27mm + 30 mm büyük mis.bana hic birsey vermedi bana lütfen yardimci olabilirmisinis basit kist icin ne iyi gelir ve ben 2 sene evliyim ve simdiye kadarda cocugmus olmadi.sizden cevap bekliyorum. tessekkürler

 26. melike Hanım dedi ki:

  hocam benim yumurtalığımda 3cm kist var 2 senelik ewliyim ama çocuğum yok çocuk sahibi olmak istiyorum lütfen yardımcı olun

 27. Arzu Hanım dedi ki:

  merhabalar. geçen hafta 3 doktora gittim 2 dr. rahimde kist var dedi. 1i ise kist var ve 1.5 aylıkda hamilesiniz dedi. dün ise kistlerimden biri patlamış. rahmimi alma durumları varmı acaba.bebeğime bişi olurmu. yaşım 39.

 28. Arzu Hanım dedi ki:

  mrhb şikayetim adet düzensizligi bugün doktora gittim 2 tane kist oldugunu ögrendimtam tam anlamıyla daha tedaviye başlamadık tahlil sonucunu bekliyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz tşkrlr

 29. Aliye Hanım dedi ki:

  MeraBa Benim rahimin içinde sislik var büyüyo zaman zaman bazen kayboluyo bazen buyuyo içimde h issdeyrm akıntı ve koku çok var doktorlara gittm bana sadece mantar enfk. dediler ve içimeki sislqi goremedler verdikleri ilaç ii gelmıyo bende ne var bilmiyorum kımse bişey demiyor .

 30. şükran Hanım dedi ki:

  hocam ben 24 yasındaym 1,5 yıllık evliyim ve cocuk sahibi olmak istediğim için doktora gittim ve sol yumurtalıkta over kist oldugunu söylediler tedavi olarak herhangi bişey söylemediler ve cok aşırı sancı yapıyor gerekirse bende sizin söylediğiniz yöntemi kullanmak isterim bunun için ne yapmam yada ne kullanmam gerekirse yaparım

 31. funda yiğit dedi ki:

  43 mm kist görüldü ama tedavi olarark hiçbir yol söylenmedi sürakli ilaç kullanıyorum işe yaramıyor buna bir çözüm var mıdır

 32. gül demir dedi ki:

  slm hocam ben 38 yaşındayım ve adet kanamam iki üç aydır durmuyor yapılan muayenede rahim duvarı kalınlaşması ve basit 22 mm kist belirlendi bana progestoron hormonu önerildi veya hormonlu ria fakat 3 yıl öncede derin ven n trombozu geçirdim ve coraspirin kullanıyorum sürekli kanama aşırı olduğumdan beri bıraktım ne yapmalıyım hormonu kalp damardcı doktorm önermiyor fakat ozaman rahim alalım diyorlar beni aydınlatırsanız sevinirim çok çaresizim bu yaşta aldırmakta istemiyorum rahmimi vereceğiniz cevaba şimdiden tşkrlr

 33. ZAHİDE ÖGET dedi ki:

  hocam ablam beş aydir evli ama rahminde kis var ilaçla geçmiyor doktorlar diyo ameliyat olsa çocuk sahibi olamaz ne yapacağimizi bilmiyoruz rahim kisti için bize yardimci olsanız çok seviniriz

 34. Yasemin Hanım dedi ki:

  benim kardeşimde rahim kisti çıktı bu hastalık kendisi daha 19 yaşında doktor ameliyat olman gerekiyor demiş ancak vücudu yaptığı için ileride tekrar olabilirmiş bitkisel olarak bunun tedavisi bize ne kadara mal olur bunu öğrenebilirmiyim 4 cmden büyük rahim kisti yardımcı olursanız çok sevinirim

 35. emine mert dedi ki:

  meraba adetimden on gün sonra tekrar kanamam geldi.bu şikayetle doktora gittim 5 cm rahim kistim olduğunu söyledi kanımın temiz olduğunu söyledi ve diğer arkadaşlar gibi banada doğum kontrol hapı verdi.bu ilacın işe yarayıp yaramıycağıda belli değil.yaramazsa ameliyat olcaksın dedi.ayrıca ilacın yan etkilerini görüyorum ve beni cok etkiliyo.eğer başka bi yöntem varsa lütfen bana yardımcı olun ben bu ilacı kullanmak istemiyorum.şimdiden cok teşekkür ederim..

 36. Meral GÜVEÇ dedi ki:

  Rahim kisti yaklaşık 3 önce doktor ultrason sonucunu bana söylediğinde sol tarafta 28-29mm olduğunu söyledi geçen 2 gün önceağrılarım oldu tekrar doktora gittiğimde baktı bunlar bayağı büyüdüğünü söyledi. Rahim kisti şikayeti olan iş arkaşaım sizden bitkisel ilaç kullanmış 15 günde tamamen geçmiş. Banada rahim kisti tedavisi için gerekli birkileri önerebilirmisiniz. SaygılarımlaBu arada Artvinden yadım orayamı gelmeliyim kargo ile gönderebilirimisiniz .

 37. Cennet TARHAN dedi ki:

  Merhaba burddurdan size yazıyorum izmir ayrancılarda kuzenim sizden rahim kisti için otlar kullanmış hem sağ hemse sol yumurtalıktıkta varmış 25 günde hepsi geçtiğini söyledi.Lütfen ben çok müzdaribim banada yardımcı olun.İzmire mi gelmeliyim iyi geceler.Rahim kisti için hangi bitkiler iyi gelirse almaya hazırım.

 38. Makbule YERSİZ dedi ki:

  Erdoğan bey merhaba bu mesajı atarken çok düşündüm. 46 yaşındayım 6 defa rahim kistinden ameliyat oldum . Rahim kisti yüzünden 2 evlilik yaptım ve şu an evli değilim Şunu söylemek istiyorum bu hastalaık aslında çok bayanda vardır nerden biliyorum deseniz çok hastane gezdim ve çok bayanla tanıştım rahim kisiti yüzündende çok bayanın evliliği salantıda. İlk eşim inanın çok sevgiyle aşkla evlendik sadece bu yüzden ilişkiler ister istemez duraklama dönemine giriyor ancak bu yüzdende ağrı ve sancıyla olmayacağına göre evliliği bitrmrk durumunda kaldık .İkinci eşinlede 1,5 sene akalbildik malum aynı durum. Şimdi çok şükür rahim kisti çok ufak tefek bir kaçtane rahim kisti vardır sizin metinizi duydum alanlar çok mmenun bende faydalanmak ve tedavi olmak isterim yardımcı olurdsanız büyük sevap kazanırsınız. Saygılarımla başarılarınızın devamını dilerim.

 39. Canan KAYA dedi ki:

  Merhaba erdğan bey doktor sol over kanalda 4 cm büyüklüğünde kitle lezyonu olduğunu söyledi.Rahim kisti daha önce vardı sizin yardımlarınızla yok etik ama şimdi de bu çıktı ne yamam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz.teşekürler

 40. Cemile KUŞAN dedi ki:

  Hocam merhaba bir komşumuz sizden rahim kisti için 2 aydır bitkisel ilaçlar kullanıyor ban söylediğine göre rahim kistin büyüklü 8,6 imim bir ay sonra kontrole gitmiş 3,4 inmiş . Çok sevinçli çünkü ameliyat olması gerekiyormuş. Ancak bu bitkileri kullandığı için ameliyat gerek kalmamış. Rahim kisti oldukça ufalmış Bende de aynı sorun yani rahim kisti var,fakat 4 ay önce doktora gittim 4 cm yakın demişti benim yaşım 48 bende doktora gidip son testi yaparak rahim kisti için şifalı bitki kürünüzden faydalanmak istiyorum: ayrıca sayfanızda görmüş olduğum rahim kistinde tedavi olan referanslarınızda gerçekten güven verici. Başarılarınızın devamını dilerim.

 41. Hilal Çerkez dedi ki:

  Rahim kisti genelde bizde ailesel olarak hemen hemen tüm bayanlarda vardır. Hele adet dönemine gediğimizde müthiş ağrı oluyor. Rahim kisti için doktor hepimize aynı tedavi uyguluyor. Rahim kistini doğum kontrol hapını vererek tedavi etmeye çalışıyor. Ama fayda etmiyor. Hocam. Sizin bitkilerinizden rahim kisti hastalığından tamamen tedavi olan bir işyeri arkadaşım anlattı bende sizin sitenize girdim gerçekten kendinize özgün araştırmacı bir yönteminizle en fazla iki ayda rahim kistini yeneceğini söylemişsiniz. Ama ben 2 değil 4 ay kullanırım yeter ki kurtulayım. 3 yaşında kızım var ondan da çok endişeleniyorum ne olur bize yardımcı olurumsunuz. İyi geceler.

 42. ARİFE TÜRKEŞ dedi ki:

  26 yaşında 4 yıllık evliyim yaklaşık 5 aydır korunmadan ilişkide bulunuyoruz çocuk sahibi olmayı istiyoruz doktora gittiğimde 4,68 cm çapında bir rahim kistim olduğunu söyledi doğum kontrol hapı başlayacak ama ben o ilacı kullanmak istemiyorum bunun başka bir yöntemi varsa satın almak istiyorum

 43. Zelal DEĞİRMEN dedi ki:

  Merhaba Kasıklarımda ağrı ve adet dönemlerimde şiddetli ağrılarım oluyordu. Kadın doğum uzmanına gittim ultrasona girdim 5×8 mm rahim kisti olduğunu söyledi İlaç kullandım rahim kisti az ufaldı. Bitkisel olarak tedavisi varmı diye araştırdım daha önce Herbalist Erdoğan Tepeli Beyden Bitkisel karışımlı bir kür kullanan arkadaşım bana telefonunu verdi aradım rahim kistini en fazla 1 ayda tedavi edeceğini söyledi kargı ile ilaçlarımı aldım birkaç bitki ve Bitki özleri kullandım gerçekten 33 gün sonra doktora gittim tekrar ultrasona gidim 1×2 mm inmis rahim kistim için bir aylık daha kulandım çok şükür şimdi daha rahtım. Rahim kisti önemli bir hastalıktır. Rahim kisti zamanında tedavi edilmezse birçok kadın hastalığına neden olur. Saygılarımla.ZELAL DEĞİRMEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir