Egzama
11 Mart 2012
Herpes Simplex Virüsü
11 Mart 2012

 

Hepatit b Nedir ?

hepa1Hepatit b  kana girmesi ile hafif bir hastalıktan başlar siroz ve karaciğer kanserine yol açabilen ve  ölümlere neden olan bir viral hastalıktır. Hepatit b virüsü hem dış etkenlerden bulaşır hemde vücudun kendi yapısı ile oluşan bir virüstür. Hepatit b virüsü  zamanla karaciğer iltihabına neden olmaktadır. Hepatit b virüsü kan, vücut sıvıları ve cinsel ilişki esnasında   çok kolay geçebilen bir virüstür.

(HBV) hepatit grupların arasında tehlike arz eden bir virüs çeşididir. Eğer zamanında önlem alınmaz sa sonraki dönemler geri dönüşümü oldukça zor olan süreçler başlar.

Hepatit b  hastalığına bulaşan kişi hafif baş ağrısı baş dönmesi gibi hafifi sıkıntılarla atlaltır. Ancak hepatit b virüsü- vücuda geçtikten sonra karaciğerden kana geçer ve orada kuluçkalaşır.  Hepatit b hastalığı   kandaki bilirubin hormonun düzeyinin artması sonucu deri, göz ve mukozaların sarı renk alması durumudur. Hepatit b hastalığı İlk başlarda hastatada immun sistemini güçlü olması nedeni ile fazla hasar vermez. Ancak sürekli kurulmuş bir bomba gibi vücutta bekler. Ne zamanki bir sıkıntı hastalık Stres, depresyon bağışıklık sistemi çökmeye hazır olduğunu anladığında hemen harekete geçer ve bomba patlar. Patladıktan sonra hızla karaciğere saldırır ve karaciğeri hırpalar. Karaciğerde özelikle iltihap yaparak çalışmasını engeller ve  bitirir. Bilindiği gibi karaciğer vücudun fabrikası görevini yapan en önemli organdır. Aldığımız gıdanın ince bağırsaktan sonra  sentezlenmesi karaciğerde olduğuna göre karaciğer eğer bu görevi görmezse başta kalp,göz,böbrek,beyin gibi yaşamın direkleri dediğimiz organlar yeterince temiz kan alamadığından vücut iflas eder. Ardından karaciğer kanseri siroz vs. gibi yaşamın bitmesine neden olur. Bunalara yakalanmamak  için eğer varsa mutlaka hepatit b tedavisi olunmalı hepatit b virüsünü kandan tamamen atılmalı. Hepatit b tedavi olunmazsa ilerki dönemlerde tekrar aktifleşir virüsün karaciğer hastalığına dönmesine neden olur. Hepatit b erken  tanılarda henüz akut durumdayken tedaviye başlanırsa daha kısa sürede tedavi olunabilir. Hepatit b tedavisinde kullanılan bitkisel ürünler çok önemle ve bilinçli kullanılması gerekir aksi durumda böbrek ve karaciğerinize daha fazla zarar verebilir. Bu konu da önceliğiniz kesinlikle uzman doktor olmalı. Ancak illede bitkisel destek almak istiyorsanız bu konuda gerçekten güçlü referansları olan uzman kişilerden detsek almanızı öneririm.

Hepatit b Hastalığı Belirtileri

Hepatit b hastalığı sarılık   kan geçtiğinde eğer bağışıklık sistemi güçlü ise fazla hissedilmez. Ancak direncin biraz düşmesi durumunda hafif baş ağrısı, Halsizlik, göz kararması. Yorgunluk, gibi şikayetlere neden olabilir. Karaciğer oluşan iltihap Karaciğer hücreleri şişirir ve safra yolları tıkar, sonra karaciğer yavaş yavaş bitmeye doğru gider

Hepatit B de en sık görülen belirtiler

• Ateş
• Halsizlik
• İştahsızlık
• Bulantı-kusma
• Karın ağrısı
• İdrar renginde koyulaşma
• Sarılık (göz ve ciltte sararma)
• Eklem ağrısı

 Hepatit b  Kana Nasıl Geçer

Hepatit b hastalığı  sarılık  yukarıda yazdığım gibi hepatit b sarılık  bazen başkasından aldığımız kan , tükürük vb sıvılardan. Bazen de Vücudumuzda safrasında oluşan atılamayan safra akımının   düzensiz çalışması sonucunda oluşan kolesterol taşlarının yapması ile oluşur. Buda kana geçer ve vahim durumum oluşturur. Hepatit b hastalığı  belirtileri beli olur olmaz hemen en kısa sürede uzman hekime gidilmeli ve tetkik yapılmalı tedavinin yanında mutlaka uzman bitki uzmanlarından destek alınması gerekiyor. Aksisi vahim sonuçları beraberinde getirir. Hepatit b teşhisi zamanda konulursa tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Mutlaka uzman doktora danışın.

Hepatit b Bitkisel Tedavisi

 

SADECE UZMANLARA DANIŞIN…

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. ALLAH’ın insanlara armağan ettiği, oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerede yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik  sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.


 

Saygılarımla…

Herbalist

Erdoğan TEPELİ

05332349044


32 Comments

 1. Ayhan DEMİRCİ dedi ki:

  Hocam ben hepatit-b tasıyıcısıyım.Bitkisel destek için yardımcı olursanız sevinirim.Bitkisel desteğin yanısıra neler yapmak gerekir.Bu hastalıktan kurtulabilirmiyim?

 2. Çağlar uysal dedi ki:

  Mrb hocam ben hepatit b taşıyıcısıyım bana yardımcı olurmusunuz bu konu hakkında

 3. nuriye gündüz dedi ki:

  merhaba ben 11yıldır hepatit b taşıyıcısıyım ve bu bende kalıcıymış nasıl atlatıcam acaba yeğenimde aynı ben gibiydi onun geçti 10yıldan sonra banada bilgi verirseniz sevinirim tşkrler

 4. Yunus ışık dedi ki:

  Hepatit b taşıyıcısı yım lütfen yardımcı olun bana

 5. Coskun dedi ki:

  Merhaba hocam ben 2 yıldır hepatit b taşıcısıyım bu hastalıktan kurtulmak istiyorum sizin bitkisel önerilerinizden faydalanmak istiyorum teşekkür ediyorum.

 6. Mehmet Santor dedi ki:

  Hepatit b taşıyıcısıyim ilacınızı kullanmak istiyorum ama öncelikle ilacınız hakkında detaylı bilgi öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum .

 7. barbaros bey dedi ki:

  Uzun zamandir hepatit hastasiyim kardesimle birlikte yardiminizi rica ediyorum.

 8. ayse bulut dedi ki:

  Kronik viral hebatit b hastaligim var ogrenele bir sene oldu ilaç kullaniyorum ve yan etkileri var..tedaviniz hakkında bilgi istiyorum

 9. ismail yiğit dedi ki:

  merhaba 2o yaşındaki oğlum hepatit b taşıyıcısı ne yapabiliriz vürisin vucutan aılma ihtimali varmı saygılar

 10. RASİM YALÇI dedi ki:

  S.A DR BEY BEY 57 YAŞINDA HEPATİT B TAŞIYICISIYIM BEN ÖĞRENELİ 5-6 YIL OLDU TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM BAN BİR RANDEVU VEREBİLİRMİSİNİZ TELEFONUM 0532 454 31 73 İSTANBUL DA YAŞIYORUM TEŞEKKÜR EDERİM

 11. Murat SÖKDÜ dedi ki:

  Erdoğan bey merhaba. Yaklaşık 15 yıldır hepatit b hastasıyım. Bu illetten kurtulam için araştırma yaparken sizi buldum. Bana nasıl yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler…

 12. Ayşcen koçayn dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar ben 10 yıldır hepatit b taşıyıcısıyim düzenli kan testleri yaptırıyorum kan degerlerim normal tedavi olmak istiyorum ama doktorum bu durumda tedavi olamayacamı söyluyor benim tedavi olmam gerekıyor sizin bu hastalıgı tedavi ettinizï duydum verdiginiz ilaçlar pahalımı kesin bir tedavi saglarmı hocam lütfen yardımcı olun allahrazı olsun diyorum cevabınızı beklıyorum hocam

 13. merhaba erdoğan bey;
  ben 3 yıldır hepatit b hastasıyım. tesadüfen bir kan tahlilinde öğrendin.doktorum kronik taşıyıcısın 6 ayda bir kan vermen gerekiyor dedi. 3yıldır kan veriyorum herhangi bir tıbbi tesavisi yok bulamadım yani ben.doğal bitkilerle bu tedavinin mümkün olduğunu duydum ve bu hastalığı vücuddan atmak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden çok teşekkür ederim. inşallah bende bu hastalığı atlatabilirim….

 14. betül balta dedi ki:

  Merhabalar Doktor Bey, ben 6 senedir hepatit b hastasıyım. her 6 ayda bir kan veriyorum. biyopside yaptırdım. fakat şuana kadar enzimlerim normal düzeyde olduğu için ilaç tedavisine başlanmadı. hepatit b hastalığına iyi geldiğini duyduğum için alaza taşı bile içtim. bu virüsü tamamen vücudumdan atabilmem için ne yapabilirim. yardımlarınızı bekliyoum.teşekkür ediyorum.

 15. bedestan dedi ki:

  iyi günler Erdoğan bey ben yaklaşık olarak iki yıdır hepatit b hastasıyım biopsi oldum degerlerın yarısı pozif yarısıda negatif çıktı yardım ederseniz çok sevinirim iyi günler.

 16. LEYLA YAVUZ dedi ki:

  ben 4 yıldır hepatit b taşıyıcısım ailemde herkeste var diyebilirim kan sonuçlarım hç yükselmedi hep düşük çıkıo doktorum bna yaşımdan dolayı atabileceğimi söledi bir tedaviye gerek duymuo ama tamamen nasıl atılır bu hastalık yardm ltfen ?

 17. asiye dündarcan dedi ki:

  mrb erdogan bey ben hepatit b hastasıyım taşıyıcı tahlillerim pozitif ve degerler yüksek çıktı 2nci gidişimde degerlerim düşüktü ama doktor biobsi istedi bizde yaptırmadık bize yardımcı olursanız sevinirim bu illetten kurtulmak istiyorum yaşımda 26 henüz geç degildir ne yapmamız gerektigini söylerseniz sevinirim

 18. özge öztürk dedi ki:

  iyi günler hepatit b den kurtulmak istiyorum ilacı warmı warsa nekadar nerden alabilirim. msj atarsanız sevinirm

 19. merhaba Rahatslz ettiysem ozur dilerim size Bakuden ulasmaya callslyorum insaallah Allahln izni ile bana yardlmlnlz dokunur
  Umarlm dogru adrese yazlyorum Bende hepatit B taslylclsl oldugumu 2006 ylllnda oyrendim hep kan verdim ,senin hic bir seyin yok’ dediler ama bu yllln nisan aylnda doktorum bana istersen 1 tedaviye baslayallm Cocuklarlm icin su pahall ilaca katlandlm Doktorum bana 3 ayllk tedavinin sonucunu bana Neqatif getirirsen sen bu hastallkdan tamamen kurtulacaksln dun ben labrotuar sonucunu aldlm maalesef Pozitif clktl Cok kotuyum cok acllar cektim dogdugumdan beri olmek hic umrumda bile diyildi Ama simdi 2 tane cok kucuk bebeyim var onlar icin yasamak istiyorum onlarln bana ihtiyacl var Lutfen Allah rlzasl icin bana yardlm edin oncelikle cok tesekkur ederim Allah yardlmclnlz olsun

 20. Kübra Hanım dedi ki:

  22 yaşındayım ve hepatit b taşıyıcısıyım.Bu yaptığınız işi son derece taktir ediyorum. Sizinle aynı iddalarda bulunan bir lokman hekimle tanıştım bana aynı sizin gibi tedavi ettiği hastaların kan tahlillerini gösterdi ve aynı hastalıktan çevremde birkaç insanın daha aynı yolla kurtulduğuna bizzat şahit oldum ve dün itibariyle bu bitkisel tedaviye başladım. Ben Allahın bu dünyada bizlere nimet olarak yolladığı her bitkiden doğru şekilde faydanıldığında kurtulunamayak bir hastalık olacağını sanmıyorum. Sadece bu bitkilerin neye yaradıklarını çok iyi bilmek gerekli. Siz ve sizin gibi bu bitkilere hayatını adayan insanlar sayesinde bizlerde bundan kurtulacağız inşallah. Allah sizlerden razı olsun. Tedavim yeni başladı ama çok ümitliyim açıkçası.

 21. ozan çoğan dedi ki:

  öncelikle herkese allahtan şifa diliyorum aslında ben bu otlara falan güvenmiyorum hepsi yalan dünyada bu hastalığa ilaç bulmak için çalışan bi sürü ilaç şirketleri var bu adamlar da iki otu bi araya getirip bu hastalığa çare olamıyorlar mi yani

 22. muhammet çelik dedi ki:

  aşşagı yukarı 10 senedır hepatıt b hastasıyım. cınsel veya kan yolu ıle bulastığına ınanıyorum.bana yardımcı olursanız sevınırım

 23. seher köse dedi ki:

  ben 10 yılı aşkındır hepatit b hastasıyım taşıyıcı olarak şuana kadar değerlerim normaldi fakat doktorum biyopsi yapılması gerektiğini söyledi bu mikrobu vücuttan tamamen atabilecek bir tedaviniz varsa faydalanmak isterim bilgi verirseniz sevinirim

 24. fatih bey dedi ki:

  iyi günler 11 senedir kronik hepatit b hastasıyım bu hastalıktan tamamen kurtulma ihtimalim varmı varsa nasıl bilgilendirirmisiniz teşekkürler

 25. yusuf yükler dedi ki:

  ben hepatit b taşıyıcısıyım tedavi olmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

 26. AYDEMİR KARAÇALI dedi ki:

  Hocan bende 8-9 yıldır bepatit b hastalığı var bzen karaciğer testlerimi yapıyorum iyi ama geçen hafta hepatit taraması vardı işyerimizde doktorum benden tekrar thepatit b tahlilini istedi durumum pek parlah değilmiş ne yapmalıyım bana yardımcı olun.Hepatit b tedavisi varmı nasıl tedavi yapılır neler yapmalıyım detaylı bilgi verirseniz iyi olur.iyi akşamalar

 27. Hüseyin KAYIK dedi ki:

  Hocam iyi günler yeğenim bir askeri mensubu kanında hepatit b virüsüne rastlanmış kısa sürede tedavi olması gerekiyor. Şu an izinde daha önce sizden hepatit b tedavisi görenler var . Bu hastamızın ne kadar kısa sürede hepatit b tedavisini yapabiliriz yada iyileştirebiliriz yoksa askeri uçuşlara gidemez. Saygılar

 28. MAHMUT KARAAĞAÇ dedi ki:

  iyi akşamlar. Bildigim 11 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım . Tahlilllerimi düzenli yaptırıyorum. Şükür iyiler şimdilik. Sizin sitenizi inceledim. Bu konuda nasıl sişpariş verebilirim ve fiyatı hakkındsa bilgilkendirirseniz sevinirim

 29. MAHMUT AĞAN dedi ki:

  HEPATİT B Ben yaklaşık 20 yıldır Hepatit B taşıyıcısıydın.Fakat 2007 yılında rahatsızlaştın biyopsi sonucu, interferobn tedavisi için 48 dozluk haftalık olmak üzere, 48 hafta Hepatit b tedavi gördüm. Hepatit b tedavi sonrası karaciyer fonksiyon değerlerim normale döndü. Fakat Hepatit B yi vucutttan atammadım. ne yapmalıyım. teşekkürler.

 30. yahya kaya dedi ki:

  Yurtdışında işçi olarak çalışıyordum Bir gün sağlık taraması yapıldı, Kanımda hepatit b virüsü olduğunu tespit ettiler. 3 Ay tedavi gördüm Hsbag çok yüksek çıktığında beni Türkiye’ye gönderdiler. Şuan Ege üniversitesinde İnterferon tedavisini görüyorum Daha önce 2000 yılında sizden bitkisel hepatit b hastalığı ilacı kullanan bir bey ile tanıştım 4 ay hepatit b hastalığı ilaçlarını kullanmış ve tahlil sonucunda hepatit b negatif çıkmış. Bende Hepatit b ilaçlarını kullanmak istiyorum ne yapmalıyım Hepatit b hastalığı önlemini alamazsa neler olacağını araştırdım ve tedaviye karar verdim Sizden haber bekliyorum.

 31. oya kahraman dedi ki:

  şte çalışırken bir anada arkadaşım kaza geçirdi. Beraber hastaneye gittik. Kan gerekiyordu. Benim kanım uygundu ama tahlilden sonra sen kan veremezsin dediler. Nedeni ise hepatit b virüsünün taşıyıcısıymışım. Araştırdım hepatit b hastalığı kanda olan bir virüs bana nasıl geçmiş nasıl olmuş bilmiyorum ama hepatit b mikrobunu atmak istiyordum. İnternette herbalist Erdoğan TEPELİ beye danıştım gerçekten hepatit b hastalarını daha önce iyileştirdiğini ve birkaç referans gözterdi .İkna oldum Bende hepatit b mikrobundan kurtulmak için gerekli bitkisel ilaçlarımı aldım 3 ay sonucunda Hbsag Tahlil ettiğimde POZİTİF olan NEGATİF olmuştu. Çok sevindim Allan Erdoğan TEPELi beyden razı olsun. Hekese Tavsiye ediyorum. Oya KAHRAMAN-İçel

 32. Mikail KAFDAR dedi ki:

  Erdoğan bey öncelikle Allah sizden razı olsun diyerek başlamak istiyorum 2007 de oğlum çiğli izmir hava üstünde pilot yüzbaşı olarak görev yapıyordu düzenli yapılan kan tahlillerin sonucunda kanında hepatit b virüsüne ratlandı sizi duydum ve eskişehirden yanınıza geldim hanımla beraber geldik mustafa yani oğlumla beraber geldik yanınıza siz bize bazı otlar ve özel hazırladığınız karışım verdiniz 45 gün sonra tekrar hepatit b ve karaciğer tahlil yaıldığında hepatit değerleri negatif çıktı ve tekrar uçuşlarına başladı onun için sizi her duyduğum kişilere tavsiyede bulunuyorum.Allah sizin bahtınız açık etsin tıp ne kadar gelişsede eski ilaçların gücü olduğuna kaanat getiriyorum hasta olan herkese allatn şifalar dilerim Emekli Öğretmen Kamil KAFDAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir