KOLON KANSERİ
19 Nisan 2012
Mide Kanseri
20 Nisan 2012

Hoş Geldiniz

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de doğal ve sağlıklı beslenerek yarınlara daha  sağlıklı ve pırıl pırl nesiler bırakmak hepimizin görevi. Bunu yaparken de asla doğaya zarar vermeden doğadan  bilinçli faydalarak sonraki nesilerin yaşam şartlarını kısıtlamadan faydalanmayı bilmeliyiz. Öncelikle  palyatif (önleyici) ve aynı zamanda koordineli olarak uygulanan bitkisel, hayvansal ve doğal ürünlerle ilgili dünyada olduğu gibi ülkemizde de  ilgi ve  alaka oldukça yaygın. Bence de gereklidir.

Özelikle uzak doğuda olduğu gibi  Örneğin çin, Kore, Japonya, Amerika Avrupa’da çoğalan nüfusun daha sağlıklı ve ekonomilerine katkı sağlayarak büyük ölçüde doğadan yararlanıyorlar.  Çünkü bu ülkelere sağlık giderleri sosyal devlet anlayışı nedeni ile oldukça fazla ,devletler giderleri düşürmek ve tedavilerde destek olarak doktor kontrolünde almalarına müsaade ediliyor. Ayrıca buralarda doktorlar doğal destek konularda oldukça araştırmalar yapıyorlar doğal tedavilere destek veriyorlar. Bizim ülkemizde ise durum çok farklı.

Peki Ülkemizde Durum Nasıldır.

Üzülerek belirtmeliyim ki ülkemizde durum çok farklı. İnsanlarımız araştırma zafiyeti olduğunda bu durum bir çok kişinin ticari iştahını artırarak tamamen ticariye dönüştürülüyor. Bun çok yanlış olduğunu devlet kontrolleri daha da artırarak daha güvenli ve bilimsel olarak insanlara aktarmasında büyük yarar vardır.

Herbalist Erdoğan TEPELİ olarak;

Öncelikle doktor olmadığımı asla doktor sıfatına girip tüketicileri yanlış yola sapmalarına neden olmadığımı belirtmek istiyorum. Yaklaşık 19 yıldır Bitkilerle doğayla, hayvansal ürünlerle araştırma yaparak sağlık konusunda tamamlayıcı ürünler araştırarak edindiğim bilgilerimim  insanlara faydalı olarak aktarmaya  çalışıyorum.  Sağlık açısında bulunan ve bunları tıbba destek olarak ne zaman nerde ve hangi koşullarda kullanılmasını araştırarak bilgi sahibi oluyorum. Hemen hemen tüm sitede ve makalelerde yazdığım gibi  Doktor, Eczacı, Kimyager,  Mühendis,  v.b tıbbi veya ilgili eğitim almadım. Dolayısı ile  böyle bir eğitim almış gibi insanlara lanse ederek ekonomik fırsatçılık yapmıyorum.  Bu tür bir çalışmak yapmak şimdiye kadar hedeflerim arasında olmadı ve olmayacak. Sadece doğadaki gizemi araştırarak bilgi toplayarak ve bu bilgileri paylaşmak benim en arzuladığım hedefimdir ben böyle  düşünüyorum. Bu çalışmaları  yapmak için  ilede eğitim almak önemli ancak  şart değil.

Örneğin Kuduz aşını daha ilk okul öğrenciyken bulan  Louis Pasteur (Lui Pastör)  ve hepimizin kullandığı  Ampulun icadında rol oynayan Thomas Edison gibi bir çok örnek verebiliriz.  Bende kendi çabalarımla özelikle eski koca -karı denilen yöntemle değilde daha bilinçli ve kullanılı hale getirdiğim desteklerdir.  Asla tıbbı red etmiyorum ancak doğanın bizim için vazgeçilmez olduğunuda inananlaradım. Ayrıca hiç bir zaman bir icadın peşinde değilim ancak şunu çok iyi biliyorum. Türkiye’de endemik bitkiler o kadar fazla ki bunları araştırmak beslenme niteğiliğnde   insanlarla buluşturmak arzusunu taşıyorum. Hiç bir zaman ilaç yapma razusunu taşımadım. Çünkü benim işim değil.

Tıpkı Tıbbın Babas Hipokrat’ın  dediği gibi

“Aldığın besin ilacın olsun, Aldığın ilaç besinin olsun.”

Tedaviye Destek Tavsiyelerim

Tedaviye gelince modern tıbbı asla red etmeyerek tüm hastalıklarda gerek tetkik, gerekse tedavi yöntemlerini öncelikle doktorunuza danışın.  Doktorunuz gerekli durumlarada zaten size tedavi uygulayacaktır. Doktorunuzun tedavi durumuna göre sizin ve doktorunuzun isteğiyle, almak istediğiniz doğal destek  bilinçli birisi tarafında uygulayabilirsiniz. Bu durumda destek almak istediğiniz kişi ve kurumları lütfen iyi araştırın başarı kanıtları isteyin gerekirse arşivlerinde yerinden görün ondan sonra karar verin. Aksi durumda sağlığınıza geri dönüşümü olmayan hatalar yapabilirsiniz.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Saygılarımla

Herbalist& Araştırmacı

Erdoğan TEPELİ

 05332349044

Erdoğan Tepeli Logo

1 Comment

  1. müslüm ilter dedi ki:

    erdoğan abi akrabalarıma tavsviye ettigin bitkisel ilaçlardan memnun kaldılar.Allahta sizden memnun kalsın halkımızı inşallah daima sizin gibi dürüst herbalist lerle karşılaştırsın selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir