Hidradenitis Suppurativa  (HS) (köpek memesi) Nedenleri
7 Şubat 2019
Hepsini göster

Korona virüsü Kovid -19

Korona virüsü Kovid -19 Nedir ?

 

Koronavirüs hastalığı (COVID-19) yeni bir virüsten kaynaklanan bulaşıcı bir hastalıktır.

Belirtileri

Hastalık kuru öksürük, ateş ve daha ciddi vakalarda nefes almada zorluk gibi semptomlarla birlikte solunum yolu sorununa (grip gibi) yol açar. Ellerinizi sık sık yıkayarak, yüzünüze dokunmaktan kaçınarak ve kendisini iyi hissetmeyen kişilerle yakın temasta (1 metre) bulunmayarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Nasıl Bulaşır ?

Koronavirüs hastalığı en çok, hastalığa yakalanmış kişilerle öksürdükleri veya hapşırdıkları sırada temasla bulaşır. Ayrıca kişilerin, üzerinde virüs bulunan bir yüzeye veya nesneye dokunup daha sonra kendi gözlerine, burunlarına veya ağızlarına dokunmaları yoluyla da bulaşır.

İnsan tarihine bakıldığında yani insan varoluşundan günümüz bir çok ağır vakklar oldu ve bazılarında büyük can kaybı ile sonuçlanmıştır. Ancak günümüzde benzer ancak tedavi aşamasında aciz kalınan hastalıklar vardır. Korona virüsü bunlardan bir tanesidir.

Her ne kadar teknoloji gelişti destek te ne yazı ki hastalıklar tedavi konusunda medikal (kimyasal) sentetik ilaçlar gerek tedavi gerekse önleyici vazifesini göremiyorlar.

Bana göre hepimiz doğaya verdiğimiz Zararlarla bugün kendi sonumuzu getirdik.Düşünün dünyada gerek ekonomi gerek silah  ve diğer etkileri güçlü olan ülkeler ortak bir düşman tespit edilmiş ve sürekli zayiat veriyor. Bu düşman (korona KOVİD-19) üstünlük sağlayamıyor.

Hastalık yayılmadan önlem almalıyız. Yayıldıktan sonra ne yazı ki çabalar çok da fayda sağlamaz. Bu sadece güncel korona virüsü ile bağlantılı değil, Vücudumuza giren tüm düşman virüs, bakteri,mantar gibi mikroorganizmalar için geçerli.

İyi bir savunma yaparsak,güçlü direnç oluştursak isteyen gelsin güçlü savunma hepsini bertaraf edecektir. Çünkü yüce ALLAH canlılara böyle bir yetenek ve geliştirmiş bir sitemin içinde yaşam vermiştir. Yeter ki  kötü beslenerek,stres sıkıntı  vücudumuza gereksiz nedenlerle  ihanet etmeyelim.

Fazla anlatmama gerek yok inanıyorum ki bu süreçte farklı mecralarda söylemler farklı olsa genel kanat aynı virüsler nedir ? Nasıl yayılır? Hangi önlemler alalım gibi paylaşımlar vardır. 30 yıldır araştırdığım ve genel anlamda gerek otimmun hastalıkları,gerek kanser , gerekse bu tür viral hastalıklarda edindiğim tercubelerimi sizinle paylaşmak istedim. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bitkilerdir.

 

Bitkisel Tedavisi Nedir?

 

İsimlerini sayacağım bu bitkileri eşit miktarda karıştırın. çay gibi demleyin günde (sabah-Akşam)  2 defa aç iken birer su bardağı  aç karna için

Ekinezya

Pelitn otu

Geven kökü

Laden gülü

Mürver Çiçeği

Değerli okuyucularım,

Herbalist Erdoğan TEPELİAmacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde  yazılmaması gereken bazı terimleri   silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Halk arasında bilenen ve yüzyıllardır devam eden, hatta “koca karı” ilaçları diye bilenen ancak  herkesin bildiği ve halkın yarısından fazlası kullandığ ;örneğin kantaron bitkisinde çıkan yağın  yanık ve yaralara, ravent kökünün şekere, çoban çökertenin damar tıkanıklığına zeytin yaprağının şekere ve damar hastalıklarına iyi geldiğini her kes biliyor ve uyguluyor benimde yaptığım aynıdır. Sadece  daha fazla endemik bitkileri araştırarak bilgilerimi insanlarla paylaşıyorum.

 Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı  ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Yaptığım  iş bunda farklı değil, zaten kullandığımız ya da tavsiyede bulunduğun bitkiler hayvansal gıdalar Tarım bakanlığının kullanımlarında herhangi bir sorun olmadığı ürünlerden oluşuyor. Ayrıca hiç kimseye zorla al kullan veya şunu yapmak zorundasın diye bir baskı ve mecburiyete yok. İsteyen faydalanır istemeyen ilgi duymaz. Benimle görüşme yapan insanlar inanırlarsa yaptığım çalışmalarda ikna olurlarsa uyarlar inanmadığı durumda tavsiyelerime uymazlar hayatlarına deva ederler.Hiç bir zaman inter net üzerinde herhangi bir ürün satışım olmamıştır ve olmayacaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese bol sağlık dileklerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir