Behçet Hastalığı
11 Mart 2012
Siroz
11 Mart 2012

Herpes Zoster

  Zona hastalığı,(herpes zoster) virüslerinin sebep olduğu ciddi bir deri hasalığı nedenidir. Halk arasında gece yanığı olarak bilinen zona hastalığı diğer bir ismi de kuşak hastalığıdır. Zona hastalığı, travma, stres , Üzüntü Depresyon ve Bağışıklık sistemini düşüren faktörler zona geçirilmesine neden olabilir. Zona hastalığı virüsünü uyandırıp aktifleştiren neden bilinmemektedir. Vücudun enfeksiyonlarla baş etmesini sağlayan bağışıklık sistemindeki bir güçsüzlük virüsün çoğalmasına ve sinir boyunca deride yayılmasına neden olur. Çocuklar bile Zona geliştirebilmesine rağmen, genellikle 50-60 yaşın üzerinde insanlara zona hastalığı sıklıkla ratlanır.  Bu hastalığı, travma, stres gibi faktörler  geçirilmesine neden olabilir. Su çiçeği (Herpes Zoster) bu hastalığı geçiren hemen hemen herkes ve genellikle ergen yaş sonrasında (60-65) yaş üzeri insanlarda görülen bir hastalıktır. Zonahastalığı en fazla vücudun sırt, göğüs, boyun, bel, karın, yüz, kafa ve kalça bölgelerinde ortaya çıkan şiddetli ağrılara neden olan bir hastalıktır. Varicelle Zoster adıyla bilinen Zona hastalığı kısaca VZV kısaltma adıyla lanse edilen suçiçeği virüsüne benzeyen bir virüstür. Zona hastalığı virüsü, sinir hücrelerin köklerine yerleşerek yumurtlar ve bu yumurtlama döneminde şiddetli ağrı ve deride yanık benzeri kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına neden olur. Uzun bir süre bazı hastalarda bu virüs atılmayabilir. Kıl köklerinde kanla bu virüs zamanla tekrar aktifleşebilir aynı sıkıntıları tekrarlaya bilir. Kıl köklerindeki Zona hastalığı virüsü pasiflendiğinde kıl köklerinde pasif olarak kalır immun sistemi güçlü olduğu sürece aktif olmaz ancak bu virüs herhangi bir sıkıntı. Zona hastalığı Stres, depresyon yani bağışıklık sisteminin düştüğü sırada hemen aktifleşir kıl köklerinde sinirlerin dalarlarına yayılır sonra deriye kadar gelir, zonanın sıkıntılarını vermeye başlar. Zona hastalığı suçiçeğinin virüsünün yaptığı bir enfeksiyondur. Bağışıklık sisteminin bozulması ile zona hastalığı aktifleşir. Zona gece yanığı diğer bir ismi ismin dede belli olduğu gibi yanı yani sıcak havaya veya ortamda çok rahatsız edici duruma gelir.

Zona Hastalığı Nedenleri

•    Stres (Yogun Stres) •    Üzüntü •    Uykusuzluk •    Yorgunluk •    Beslenme bozukluğu ya da uzun ve sağlıksız diyetler •    Kanser ilaçları •    Işın tedavileri •    Kaza ve zehirlenme sonrası •    AIDS

Zona genellikle vücudun hangi bölgesinde görülür?

 

Zona genellikle gövdede ve kalçalarda görülür. Fakat yüz, kol ve bacaklarda da görülebilir. Zona hastalığı gözde kalıcı hasar bırakabildiği için göz de hastalık görüldüğünde dikkatli bir bakım gerekir. Burun ucunda su kabarcığı oluşmuşsa bu göz tutulumunun olduğunu gösterir. Bu durumda muhakkak Göz Hastalıkları uzmanı tarafından muayene yapılmalıdır.

 

Zonanın Belirtileri nelerdir?

 

Zona hastalığı dreri döküntüleri geriledikten sonra Zonaya ait ağrı kalabilir. Özellikle yaşlı hastalarda ağrı aylar ve yıllar boyu kalır. Zonanın erken evrelerinde tedaviye başlamak ağrı gelişimini engelleyebilir.

 

Zona hastalığında su kabarcıklarında bakteri enfeksiyonu gelişebilir ve bu yaraların iyileşmesini engeller. Zona hastalığında döküntüde ağrı ve kızarıklık artarsa muhakkak doktorunuza başvurun. Bu durumda antibiyotik tedavisi gerekebilir.

 

Diğer bir durum Zonanın tüm vücuda ve diğer organlara yayılmasıdır. Nadir olarak görülen bu durumda bağışıklık sistemi baskılanmıştır.

 

Zona nasıl tanınır?

 

Tanı su kabarcıklarının tipik görüntüsü ve döküntü başlamadan önce vücudun tek tarafında ağrı olması ile konulur. Gerekirse incelenmek üzere su kabarcıklarından örnek alınabilir. Su kabarcıklardan çıkan sonuca göre gerekli tedavi uygulamasına geçilir.

Zona bulaştırıcı mı  dır?

Zona daha evvelden suçiçeği geçirmemiş kişilere bulaşabilir, fakat bu kişilerde zona değil, suçiçeği gelişir. Zona, suçiçeğine göre daha az bulaştırıcıdır.   Zona Hastalığı su kabarcıkları patladığında bulaştırıcı hale gelir. Zona hastalığında Yeni doğanlar ve bağışıklık sisteminde yetmezlik olanlar zonalı kişilerden virüsü alarak suçiçeği geliştirmeye eğilimlidir. Zonalı hastalar nadiren hastaneye yatırılarak tedavi edilme ihtiyacı gösterir.

 

Hastalık deride iz bırakır mı?

Zona hastalığında hastalık bağışıklık sistemi bozuk olan kişilerde yaşlılarda ve ikincil olarak bakteri enfeksiyonu gelişenlerde iz kalır.

Zona Hastalığı Belirtileri nelerdir?

Zona hastalığının özelliği, vücudun bir bölgesinde yerleşmesidir. Çizgi (kuşak) şeklinde, yerleştiği sinirin derideki dağılımına uyarak kırmızılık ve üzerinde gruplar oluşturan veziküller (su dolu kabarcıklar) oluşturur. Bu belirtiler ortaya çıkmadan önce halsizlik, yorgunluk, ateş olabilir. Zona hastalığı sinir bölgesinde önce hafif yanma hissedilirken, ağrı şiddetlenir ve şimşek çakması şeklinde tarif edilir. Zona hastalığı bir hafta içinde derideki belirtiler ortaya çıkınca hastalığın teşhisi kesinleşir. Tek taraflı, çizgi şeklindeki ağrı, bulunduğu bölgedeki organların (kalp, mide, safra kesesi, böbrek vb.) ağrıları ile karışabilir. Derideki veziküller önceleri gerginken, zamanla ortalarında hafif çökme oluşur (göbeklenir) ve renkleri şeffafken mat, beyaz – sarımsı olur. Bir hafta sonra derideki kızarıklık kaybolur. Veziküller kabuklanır ve 2. haftanın sonunda kabuklar dökülmeye başlar.  Zona hastalığının İyileşiği  yerlerde bazen leke veya iz kalabilir. Derideki döküntüler 15 günde kaybolduğu halde sinir kökünün ve sinirin yaptığı ağrı(postherpetik nevralji), bazen 1 – 6 aya kadar uzayabilir. Yaşlılarda ve şeker hastalarında ağrı daha uzun sürmektedir.

 

En çok hangi yaşta görülür?

Zona hastalığı herhangi bir yaşta oluşabilse de en çok 60-65  yaş ve üzerindeki görülmektedir.

Oluşum nedenleri nelerdir?

Zona hastalığı hastalık direncin kırılması ile ortaya çıkmaktadır. Direnci kıran nedenler şöyle sıralanabilir: Stres, üzüntü, uykusuzluk, yorgunluk, beslenme bozukluğu (uzun, sağlıksız diyetler), kanser (lenfoma vb.), kanser tedavisinde kullanılan direnç baskılayıcı (immünosupresif) ilaçlar, ışın tedavileri, kaza ve zehirlenmelerden sonra, AIDS hastalığı

Zona hastalığı sırasında istirahat, beslenme önemlidir. Direnci çok düşük kişilerde hastalığın tüm vücuda yayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Zona vücutta en çok nerelerde görülür?

Zona hastalığı  vücudun en çok göğüs ve sırt bölgesinde görülür. Sonra sırayla boyun, yüz ve kafa bel ve karın, kalça ve kasıklara yerleşmektedir.

Zona Hastalığında Bitkisel Destek için uzmanlara Danışın ?

 

 Değerli okuyucularım, Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.Zona destek için Harici olarak ozon yağı ve kantaron yağınıın bileşimi oldukça fayda sağlar. Ancak propolis(sıvı olursa daha iyi olur) günde 2 defa bir çay vardağına 15 damla damlatıp içebilir. Karabaş otu ,kantaron ,zeytin yaprağı zencefil ve zerdeçal’den destek olarak faydalanabilirsiniz.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır. Herkese bol sağlık dileklerimle


 

  Saygılarımla Herbalist Erdoğan TEPELİ 05332349044

25 Comments

 1. burcak Midilli dedi ki:

  Dedem zona hastaligina yakalandi 83 yasinda cok dayanilmaz agrisi var nereye gittiysek ise yaramadi uyuyamiyor yatamiyor hic bize yardimci olursaniz acilen cok mutlu oluruz bu bitkisel ilac nasil aliriz ne kadar surede gecirir kesin ise yararmi teşekkürler

 2. bendede zona çıktı ama ilaç kullandım volterk buda bana ürtiker yaptı ama 21 gün kullanmam gerektiği söylendi kullanamadım şimdi ise vücudumda kızarıklıklar ürtiker şeklinde oldu vücudumda iğnelenme yani elektriklenme gibi şeyler oluyor ve vücudumdaki kızarıklıklar geçmedi ne önerebilirsiniz şu anda istirahat ediyorum ama ben egzersiz ve diyetisyen kontrolünde rejimde yaptım

 3. ahmet süral dedi ki:

  6 yaşındaki kızımın 3 yaşından bu yana yılda bir kez sol göz altında zona oluşuyor en son çıkan daha büyük ve ağrılı oldu.gözünde şişlik oluştu.acaba kalıcı ve kesin bir tedavisi olabilir mi…umutla cevabınızı bekliyorum.

 4. Ateş dedi ki:

  Merhabalar,
  67 yaşında olan babam zona hastalığına yakalandı. şuanda göğsünde ve sırtında 3-4 cm çapında 2 adet yara oluştu. Kendisi aynı zamanda kalp ve şeker hastası bunun yanı sıra beyine giden damarlarında tıkanıklık bulunmakta. bu hastalıklarına yan etkisi olmayacak ise bu bitkisel tedavi yöntemini denemek isteriz. İlginiz için şimdiden teşekkürler. saygılarımla,
  Sevinç Ateş

 5. fatma alev dedi ki:

  Merhaba Dotor Erdoğan,bugün acilde Zona hastalığı tehşişi konuldu; ağrı ilacından başka ilaç verilmedi; yarın doktora gideceğim. Bir şeyi anlamadım; su çiçeği geçirdiğimi hatırlamıyorum, zira genelde aşılanıyoruz
  Yaş 59u geçti. Şimdi sayfalarınızı okudum ve çok canım sıkıldı durum şu; Nisan 2012 de cerrahpaşada sonogram ve biopsi sonucu tiroid lerin bölgesinde biri sağda 2mmn odül, bening folikül epitel hücreleri, hurtle hücreleri ki bu korkutucu! az sayıda lenfoid eleman? diğeri solda 1.3, bening folikül epitel ve gine hurtle hüresi bulundu, doktor bir sene sonra sonogram ve biopsi yapıp bakarız dedi; bu konuyu bilmediğim için tamam dedim. Sonradan Hurtle hücreyi okuyunca bir telaş aldı, bilhassa bir cerrah ben hurtle hüreli bir nodülü vücudda birakmam deyince ve hurtle hücrenin kansere dönüştüğü takdirde kemoterapi /radyasyon tedaviye cevap vermiyeceğini okudukdan sonra! ve ciğer, omurga, vs ye atlıyabileceğini.. Yarı İstanbul yarı dışarıda yaşıyorum, şu an dışarıdayım, Nisan gibi bir kaç aylığına İstanbula geleceğim. zona genelde sağ ön göğüs, çok daha az üst sağ sırtta,sağ kulak altı,sağ boyun ve çok şiddetli baş ağrısı da sağda, tüm vücudum ağrısada başımın dışında en çok omurgam ağrıyor/acıyor, Zona Perşembe başladı bugün 5ci gün, aslında yazın bir kere daha çok daha hafif geçirdim gibi geliyor; sıkıntıdan kudeşen deyip üzerinde durmamıştım. iz bırakmadı, lütfen bana ilaç, merhem ve yapılması gereken testler için yardımcı olurmusunuz
  Saygılarımla

 6. nurşen alıcı dedi ki:

  merhaba annem 54yaşında ve 1 yıl önce (lenfoma)kanser teşisikoydular ve 7 kür aldıktan sonra vucudunda kabarcıklar oluştu ve doktorlar zona teisi koydular omiriligin kenarında ince şerit halinde mikrop oluştugunu söylediler.tedavisini uyguladılar fakat şu anda annemin bacakları tutmuyo ve ayaga kalkamıyo.yaklaşık 2 aydır bu şekilde bügünise doktorlar kalıcı oldugunu söylediler ama ben umudumu yitirmek istemiyorum.sizin sayfanızı görünce bana yardımcı olursunuz diye düşündüm.teşekkürler

 7. Betül Saka dedi ki:

  Merhaba; benim annem 60 yaşında yüksek tansiyon ve şeker hastası ağrıları 1 aydır devam ediyor hangi doktora gittiysek bir tanı koyulamadı, sayfanızı okuyunca zona hastalığı tarifi şu anda annemin yaşadıklarına kesinlikle uyuyor, fakat döküntü yok sadece kızarıklık var. Ne yapacağımızı şaşırdık 1 yıl önce babamı kaybettik ve annemde onun ağır getirileri oldu. öncelikle sormak istediğim zona kan tahlili ile ortaya çıkarmı çünkü 2 defa kan tahlilleri yapıldı birşey çıkmadığı söylendi. Yardımcı olursanız seviniriz..Saygılar

 8. Merhaba. Zona hastalığı burun deliğinin içinde olabilirmi. Benim burnumun içine çok sık uçuk çıkar. En önemli çokmadan önce şiddetli ağrılar oluyor. Doktora gittim,ancak tam kesin birşey şöylemediler. Şimdiden teşekkür ederim.

 9. semra kabut dedi ki:

  mrb benim kolumda aşırı derecede yanma batma kaşıntı oldu dr gittim zona dedi bi ilac verdi kullandım ama yanma batma kaşıntı biraz azaldı ama şimdi öbür kolumada atladı lütfen bana bişey önerin

 10. gökhan turan dedi ki:

  slmlar.. annem yaklaşık 2 yıldır zona hastalığı devam etmekte omiriliğe işlemiş ve 1 yıldır geceleri ağrıdan hiç uyyamıyor gitmediğimiz yer kalmadı şimdi sinir blokesinden bahsettiler omirilik olduğundan risk taşıdığını ve felç kalabiliceğini sölediler başka bir çözüm yolu varsa lütfen yardımcı olun email atarsanız sevinirim bu siteyi rastgele buldum

 11. esra çekirdek dedi ki:

  merhaba ben bu gün yeni zona hastası olduğumu öğrendim. Çok korkuyorum hocam lütfen bana da yardım edin ALLAH(c.c) rızası için

 12. handan akar dedi ki:

  zona hastalığı geçiren kişilere fizik tedai gören yada göremeyenlere glukozamin ve condrotin tavsiye ederim.sprey olarak türkiyede ilk bizde..
  http://www.saglik-market.com

 13. necati dedi ki:

  dedem 72 yaşında zona hastalığı var kalçasında ne yapmalıyız

  • Özgür dedi ki:

   Benimde kalcamda zona cikti.sol tarafi kipkirmizi oldu.sivi propolisle pansuman yaptim sonra 5 dk bekleyip banyoda o bolgeyi yikadim sabunla degil yalniz sadece ılık suyla. iyi geldi.kizarikliklarimngitmeye basladi.zostex diye bi ilac verdi doktor ama faydasi varmi bilemedim.sarumsak yesek bu hap yerine daha faydali olur diye dusunuyorum.çorek otu yagi veya hakiki zeytinyagi da o bolgeye surerseniz rahatlatir

 14. Ugur dedi ki:

  Hocam
  Babam zona geçirdi
  Sag kolunu kaldiramiyor
  Fizik tedavi oluyor ne yapmaliyiz tesekkurler

 15. SELAHATTİN ÇAPRAZ dedi ki:

  ANNEM 56 YAŞINDA VÜCUDUNUN SOL BALDIR TARAFINDA KAN TOPLAMA ŞEKLİNDE KIZARIKLIKLAR BAŞLADI DOKTORA GİTTİĞİMİZDE ZONA TEŞHİSİ KONULDU FAKAT AĞRILARI ÇOK FAZLA İLAÇLAR AĞRIYI KESMEYE YETMİYOR BUNA BİTKİSEL ÇÖZÜM OLARAK YAPMAMIZ GEREKEN NEDİR NASIL YARDIMCI OALABİLİRSİNİZ

 16. nilgun dilek akman dedi ki:

  mhb benim popomda zona olustu bundan 6 ay önce gene oldu ve cildiyeciye gittim ve ilac verdi gecdi ve gene tekrarladı ne yapa bilirim cok zor durumdayım saygılar

 17. Neval Selcuk dedi ki:

  Edoğan bey:Ben Hemşireyim.Zona Hastalığından dolayı kortizonu ilaç allerjilerim olduğu için kabul etmedim.2006 senesinde Marmara ünüv. yattım .Sonra beni çok sevdi ve hersene 1-2 aylığına geldi.Akşam üzerleri başlıyor vucudumu sarmaya ateşim 39 oluyor.Aspirin ve o menşeyli ilaçlarla düşürüyorum.Kaşıntım eskisigibi değil. Çıkarken yanma ve batma ile çıkıyor.Farrkettiğim yorgun ve çok sinirli olduğumda çıkması.Geliyor ama gitmiyor aylarca.Bana önerileriniz olabilirmi? İyigünler

 18. ummuhan sancar dedi ki:

  ÇOK ACİL zona hastalığı eşim 20 gun önce kürek kemiğinin orda kaşıntı olduğunu söyleyi 5 gün önceye kadar birşey yoktu şimdi kızarıklıklar oluştu. doktora gitti zona dediler ilaç merhem falan kullanıyor fakat kaşıntı o kadar fazla oluyorki artık dayanamıyor siteniz dikkatimi çekti bu kaşıntılardan nasıl kurtulabilir eşim bana yardımcı olur musunuz bir diğer bitkisel ilaçlarla ne kadar sürede faydasını görürüz ve maliyeti konusunda bilgi verirmisiniz lütfen çok acil cevap bekliyorum.

 19. semiha karpuzoğlu dedi ki:

  34 haftalık hamileyim ve iki aydır zonayla uğraşıyorum yaram kalmadı ama kaşıntılarım ve ağrılarım devam ediyor neolur biçare enkısa zamanda birşeyler söyleyin dayanamıyorum

 20. semiha karpuzoğlu dedi ki:

  31 haftalık hamileyim ve zona hastalığı geçirdim şimdi aşırı derecede kaşıntım var uyuyamıyorum yatamıyorum üstüme kıyafet bile giyemiyorum kaşıntıdan bana neolursunuz çabuk etki edicek bir tedavi yöntemi

 21. Ceren ARIKAN dedi ki:

  Iyi aksamlar.Anneme 2 3 hafta once zona hastalığı teshisi konuldu doktor merhem verdi yaralar iyilesiyor fakat annemin hala agrilari mevcut ne yapmamiz gerekiyor bize ne onerirsiniz bide annem tansiyon ve guatir hastasi ilac kullaniyo bize yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler en kisa zamanda geri donmeniz dilegiyle saglicakla kalon

 22. Cem ÜNALAN dedi ki:

  mrb.annem 65 yaşında 6 aydır zona hastalığı . her türlü tedavi denendi ama ağrılar geçmesine rağmen kaşıntı ve yanmalar geçmiyor.başında oluştu zona. doktor hasar kalmış olabileceğini söyledi.nasıl, geçermizona?ne yapmamız lazım? maliyeti ne olur? teşekkürler…

 23. cemile kaya dedi ki:

  Zona hastalığının en kötü tarafı yazanlarında başlaması soğu havalarda birazcık idare eder. Zona Hastalığı gerçekten yazın sıcak havalarda müthiş ağrı ve kaşıntı yapıyor. Doktor zona için devamlı kortizon ilaç verdi ama birazcık ağrıyı alıyordu. Herbalist Erdoğan TEPELİ beyi internete okudum. Zona hastalığını tedavi ettiğini okudum. Referans anlarına baktım. Gerçekten inanılmaz güzel sonuçlar almış. Bende kargo ile zona hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlarımı istetim. Ay kullandım çok şükür hiçbir zona hastalığı ile ilgili rahatsızlığı kalmadı. Her gördüğüm zona hastalığı insanlara da Herbalist Erdoğan beyi tavsiye ediyorum. Önce Allaha Sonra Zona hastalığımın tedavisinde katkısı olan Herbalist Erdoğan bey’e çok teşekür ederim.

 24. Murat DİŞBUDAK dedi ki:

  Zona hastalığına yakalanan büyük abim yaz ayında ağrı ve kaşıntı içinde resmen ızdırap içindeydi. Doktora gittik bir kaç tane zona ile ilgili mehlem sprey verdiler birazcık rahatlattı. Zona hastalığı ancak ağrı ve kaşıntı yaz havanın sıcak olsa gerek oldukça fazlaydı. Zona hastalığı ile ilgili İnternette sizin sayfanızı okudum daha önce yal ovada Zona hastalığını tedavi ettiğiniz bir bayanın bana adresini verdiniz görüştüm ikna oldum bende abim için bitkisel ilaçlarınız aldık. 3 ay kullandı gerçekten mucize gibi süper bir sonuçla abim zona hastalığından tamamen tedavi oldu. İnşallah bir daha zona hastalığı tekrarlamaz. Çok teşekkür erim saygılarımla -Murat DİŞBUDAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir