Panik Atak
11 Mart 2012
Hepatit c
11 Mart 2012

     Vitiligo hastalığı , deride pigment (deriye rengini veren madde) kaybı nedeniyle, düzensiz beyaz lekeler ile sonuçlanan  hastalıktır.  Vitiligo hastalığı her yaşta ortaya çıkabilir. Bazı ailelerde görülme sıklığı daha fazladır, bu da genetik bir geçiş olasılığını düşündürmektedir. Deride oluşan renk farklılığı nedeniyle vitiligo, koyu deri rengi olan kişilerde daha belirgindir. Vitiligo`nun nedeni hala bilinmemekle beraber, etkilenen deri bölgesinde, derinin kendisi veya başka dokular hasar görmeden, sadece melanositler (pigment`i üreten hücreler) ortadan kalktığı için, otoimmünüte`nin (vücudun, kendi hücrelerine zarar verecek bir savunma mekanizması geliştirmesi) hastalığın oluşmasında etken olabileceği düşünülmektedir. Vitiligo hastalığında savunma sisteminin önemi oldukça fazladır. Tedavi süresinde özelikle Burada “T” hücresinin önemi çok fazladır. “T” hüçresi bazen beyin aldığı yanlış komut sinyalinde kendine ve vücuda zarar verir vitiligo da bunlardan bir tanesidir. Pigmentlerin kendini yenilenmesi hasas  yani epitel dokularda (göz kapakları, dudak kenarları ,Penis, genital bölgeler) daha hızlı tedavi olmaktadır. Nedeni se “dokulara kan basıncı daha kolay ve hüre yenilenmesi  daha hızlı olması” dır.  Ancak diğer bölgelerde “ellerde, ayaklarda, bacaklarda” ve diğer bölgelerde tedavi daha yavaş ve geç yanıt vermektedir. Vitiligo hastalığı uzun ve sabırlı olunursa gerçekten sonuç alınabilen bir hastalıktır.

VİTİLİGO HATALIĞI NEDENLERİ?

 Vitiligo her yüz kişiden 1-2 sini etkiler. Etkilenen kişilerin yarısı 20 yaşın altındadır ve etkilenen beş hastadan birinin ailesinde bu hastalık tablosu vardır. Vitiligo hastalığı otoimmün (vücudun PUVA tedavisine antikor oluşturduğu) bir hastalıktır. Vitiligosu bulunan hastaların çoğu sağlıklı olmasına rağmen bazı hastalarda guatr hastalığı gibi otoimmün hastalıklar vardır. Ancak vitiligo immün sistemi için oldukça önemli bir durumdur. Yani vitiligo hastalığında bağışıklık sistemi iyi olmak durumdadır.

VİTİLİGO HASTALIĞI  BELİRTİLERİ?

Vitiligo  hastalığında derideki melanosit denen hücrelerden üretilen melanin adlı madde derimizin rengini(açık veya koyu renkli) oluşunu belirler. Melanosit denen bu hücreler ölür veya melanin salgılayamazlarsa derinin rengi giderek açılır ve sonunda tamamıyla beyazlaşır.

VİTİLİGO NASIL GELİŞİR?

Vücudumuzda görülen her beyaz  hastalık vitiligo değildir. Vitiligo olduğu düşünülen rahatsızlıkta vitiligo olmayabilir! Vitiligo özellikle sıkıntılı stresli bir süreçten geçmek,aşırı sevinç heyecan,vitaminsizlik gerekli gıdanın alınamaması Antibiyotik ilaç tedavileri ağrılı , ateşli hastalıklar uyku bozukluğu psikolojik bunalım gibi etkenler vitiligo hastalığını tetiklemektedir . Tipik olarak vitiligolu deri bölgesi süt beyazı renktedir. Bununla birlikte pigment kaybının derecesine göre renk değişebilir. Lekelerin içinde farklı renk tonları bulunabilir ve etrafı daha koyu bir sınırla çevrili olabilir. Vitiligo genellikle hızlı bir pigment kaybı ile başlar. Bu süreç bilinmeyen bir nedenle pigment kaybının durmasına kadar sürer.Vitiligo Hastalığın seyri ve şiddeti kişiden kişiye değişir. Açık tenli kişilerde vitiligo hastalığı genellikle yazın deri bronzlaşınca ortaya çıkar. Esmerlerde ise hastalık daha belirgindir. Bazı hastalarda vitiligo derinin tamamı beyazlaşır. Vitiligo hastalığı şiddetli olgularda pigment kaybı tüm vücudu kaplar. Vitiligo  hastalığı pigment kaybının ne kadar olacağını belirleyen bir bulgu yoktur. Vücudumuzda görülen her beyaz  hastalık vitiligo değildir. Vitiligo olduğu düşünülen rahatsızlıkta vitiligo olmayabilir! Vitiligo özellikle sıkıntılı stresli bir süreçten geçmek,aşırı sevinç heyecan,vitaminsizlik gerekli gıdanın alınamaması Antibiyotik ilaç tedavileri ağrılı , ateşli hastalıklar uyku bozukluğu psikolojik bunalım gibi etkenler vitiligo hastalığını tetiklemektedir . Vitiligo hastalığı Zaman otoimmun sisteminin  zayıflaması ile tüm vücudu etkileyebilir.

VİTİLİGO NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Bazen en iyi tedavi hastaya herhangi bir tedavi uygulamamaktır. Özellikle açık tenli olan kişilerin sadece güneşten koruyucu kremleri kullanması bile yeterli olabilir. Derinin hastalıklı alanları güneş ışınlarına karşı korumasızdır. Bu alanlarda kolaylıkla güneş yanığı gelişebilir. Vitiligo  hastalığında koruma amacıyla en az 30 faktörlü güneşten koruyucular kullanılmalıdır. Bu yöntem sadece güneşzararlı ışınlarından korunmak amacıyla uygulanan bir korunma sistemidir. Sadece güneş ışınlarından korunmasını sağlar. Kesinlikle vitiligo tedavisi şeklinde algılanmamak gerekr. Vitiligo lekeleri çeşitli makyaj malzemeleri, kendiliğinden bronzlaşma sağlayan kremler ile kamufle edilebilir. Bu yöntemlerle hastalık tedavi edilmez, fakat lekelerin görünümü düzeltilir. Küçük alanlara iğnelerle deri rengini verecek maddeler enjekte edilebilir. Bu yöntem özellikle küçük alanlarda etkili bir yöntemdir. Eğer güneşten koruyucular ve kamuflaj yöntemleri etkisiz kalırsa diğer tedavi yöntemleri uygulanabilir. Vitiligo  hastalığı tedavisinde yeniden normal bir pigmentasyon sağlanması amaçlanır. Bu yöntemlerin hiç birisi kalıcı çözüm vermez.Vitiligo hastalığı  en sağlam ve kalıcı çözüm için bilinçli ve bitkisel kombinelerle ,sabırla,inançla kesinlikle vitiligo hastalığının tedavisinde başarı alnabilir.

DİĞER TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Diğer vitiligo tedavi şekilleri arasında, bağışıklık sistemini düzenleyen maddeler içeren kremlerin kullanımı vardır. Vitiligo tedavisi doğal ve zarasız olduğundan güvenli olduğundan çocuklara ve göz kapağına da uygulanabilir. Excimer laser de tedavi de denenebilir. Ancak bunların hiç biri kalıcı vitiligo hastalığını tedavi etmez. Gerçek vitiligo tedavi doğal zararsız ve bitkisel ilaçlarla garantili tedavi uygulamasını seçmektir.Yan etkisiz zararsız doğal tedavi vitiligo hastalığını 3-9 ayda tamamen ortadan kaldırmaktadır. Renk kaybına neden olan etkenlerin düzeltilmesi ile gerekli olan melamin hücresinin olması ile vitiligo hastalığı kalıcı olarak tedavi edilmektedir.

HERBALİST ERDOĞAN TEPELİ`YE VİTİLİGO   BİTKİSEL DESTEK  DANIŞIN

Değerli okuyucularım,

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allahın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese bol sağlık dileklerimle

 Saygılarımla

Herbalist

Erdoğan TEPELİ

05332349044

27 Comments

 1. Gurhan dedi ki:

  Merhaba bende ilacinizdan almak istiyorum mail adresim: gurhan.salman1@gmail.com

 2. seher avcı dedi ki:

  merhaba hocam babamdada bu hastalıktan var ve zaman zaman hızla cogalıyor .bazen cogalması duruyor. bazı bitkisel tedaviler denedık. doktorada gitti ama bir çözüm getirmedi n eyapabiliriz

 3. gülser cengiz dedi ki:

  merhaba,
  10yaşındaki oğlumda 6yaşından beri vitiligo var. Sürekli artıyor ve dönem dönem artışı hızlanıyor.nasıl bir yol izlemeliyim

 4. Ramazan Güzel dedi ki:

  34 yaşında bir erkeğim. Rahatsızlığım vitiligo yaklaşık 3 yıldır sadece el parmaklarım uclarında dogru olmak üzere ve penis başında ve vitiligo mevcut. herhangi bir artma veya azalma yok. Vitiligo tedavisi için bahsi gecen ilaçtan almak istiyorum. ne kadar almalı ne kadar kullanmalıyım ve ücreti nedir. bilgilendirirseniz sevinirim. daha önce kullandığım ALLAH cc sizden ve sizin gibi gerçek bilim adamalrından razı olsun…(mail adresime cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum hocam.

 5. zeynur üzülmez dedi ki:

  10 yıldır vitiligo hastasıyım başlarda pek önemsememiştim ama her geçen gün dahada arttı hızla yayılmakta dizimde,dirseklerimde,yüzümde,koltuk altımda da çıktı ne olur bana yardım edin size nasıl ulaşabilirim.

 6. adalet bakan dedi ki:

  merhaba ben 35 yaşındayım bende 10 seneden beri var ama son bir yıldan beri yüzüme ve ayaklarıma çıktı ayrıca hızlandı acaba gerçekten söylediğiniz ilaçlar etkili mi yardımcı olursanız sevinirim lütfen cevap verin acil olarak teşekkürler…

 7. ali tahsilli dedi ki:

  slm geçmiş olsun öncelikle arkadaşlar bana ulaşın yardımvı olcam 0545 359 35 32

 8. Serkan çimen dedi ki:

  32yasindayim 20senedir vitiligom var.nasil bir tedavi uyguladığınızı ve maliyetini ogrenebilirmiyim

 9. meraba hocam ben 20 yil oldy vitiligo hastasiyim ben hiçbir tedavi yöntemi görmedim geçen sene 2011 kocam beni aldatdy beni çocuklarymla byrakdy sonra stresden çogalmaya başlady napiym bana yardamcy olsanyz önce gövsümde galçamda vardy şimdi çogalmaya başlady elimde ayagymda bacagymda çykmaya başlady şimdi 7 aydyr bitki ilaç kulanyoryn faydasny göremedim siz bana yardamcy olun lütfen şimdiden size teşekürlerimi söyliyoryn

 10. ELİF ORAK dedi ki:

  vitiligo 10 yıldır bendede var, çok tedavi uyguladım gecmedi, gercekten bir çözümü varsa yardımcı olmanız bizleri sevindirir, simdiden ALLAH razı olsun.

 11. Bayram Bey dedi ki:

  merhaba hocam. 23 yaşında bir erkeğim. Rahatsızlığım vitiligo yaklaşık 3 yıldır sadece el parmaklarım uclarında dogru olmak üzere ve penis başında ve vitiligo mevcut. herhangi bir artma veya azalma yok. Vitiligo tedavisi için bahsi gecen ilaçtan almak istiyorum. ne kadar almalı ne kadar kullanmalıyım ve ücreti nedir. bilgilendirirseniz sevinirim. daha önce kullandığım ALLAH cc sizden ve sizin gibi gerçek bilim adamalrından razı olsun…(mail adresime cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum hocam….

 12. frehat Bey dedi ki:

  slm hocam yaklaşık 4 senedir benimde iyi elimde yane sadece barmakalrımda ve penisimde vitiligo hastalığı var ama daha önce cok ufak ve görunmuyordu şimdiyse coğalmış cok hastaneye gitim ilaclar verdiler ama hiç faydası olmadı ve gercekten bazen insanın pisikolijik olarak cokuyor beni o yzuden sizin bu tedadvı konusunda rıca edersem yardımcı olurmusunuz okudum ve eğerki gercekten tedavisi varsa ne gerekiyorsa yaparım yeterki bu hastalıkta kurtiliyim tek isteğim cevap verirseniz cok mutlu olurum şimdide size allah yardımcısınız olsun diyorum tşkler şimdide

 13. Murat tas dedi ki:

  Merhaba hocam benimde vucudumun belli yerlerinde beyaz lekeler vitiligo var.Yuzumde,sol elimde ,koltuk altlarimda ve penisimde bu beyazliklar bulunmaktadir.Daha once icinde kortizon olan ilac kullandim fakat derimi inceltti bir faydasini gormedim.En cok yuzumde var bu beyazliklar,sol elimde cok az var.Ilac tan bahsediyorsunuz yardimci olrsaniz sevinirim.Ilaci sizden mi alacagiz,sizden almayacaksam ilacin adi,fiyati,nerden alacagimiz hakkinda bilgi verirseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

 14. merve önder dedi ki:

  mrb ben 7 yıldır vitiligo hastasıyım.sizin tedavi şekliniz nedir?etkilimidir fiyatı nedir v.b sorularımı cevaplarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 15. selma koyegitmez dedi ki:

  cevap veriyormusunuz

 16. selma koyegitmez dedi ki:

  kızım 20 aylık vitiligo hastası bikini bölgesi ve popoda var ne yapabiliriz.

 17. oya köysu dedi ki:

  Vitiligo konuda uyguladığınız tedavi nedir süresi ne kadar.maliyeti nedir.ilaçlar ne kadar sürede kesin sonuç veriyor.bilgilendirirseniz sevinirim saygılar.

 18. aynur ergogan dedi ki:

  kızım 14 yasında 4 senedır vitiligo hastası kullandığım hic bir ilac fayda etmedi hastalık cok fazla ilerlemiyor sadce allaha şükür el parmaklarında var şu anda polen yediriyorum eger bu hastalıgı gecirecek veya kamuflaj edecek bir receteniz varsa bilgi verirseniz sevirim.şimdiden teşekkurler

 19. Merhabalar ben 35 yasında vitiligo hastasıyım ilac tedavileri cevap vermedi ayrıca 4 yasında oğlumda da aynı sorun var na yapabiliriz yardımlarınızı bekliyoruz

 20. Ömer Kınacı dedi ki:

  Kızımda Ala hastalığı denen hastalık var 8 yaşında bunun için nasıl yardımcı olabilirsiniz bana sayın hocam

 21. Meryem ARTUĞ dedi ki:

  Merhaba yaklaşık 6-7 yıldır vitiligo hastasıyım. Çok ilaç kullandım bazen kotizon verdiler ama derim gittikçe inceliyrdu. Doktora söyledim parça aldı patalojiye gönderdi. Vitiligo olduğu kesin oldu. Sizin sitenizde vitligo hastalığının tedavisi uzun süreceğini yazmışsınız ne kadar olduğunu tedavi için yanınıza mı gelmem gerektiğini ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

 22. ebru arslan dedi ki:

  Merhaba yüzümün bazı yerlerinde beyaz lekeler çıkmaya başladı bugün doktora gittim vitiligo hastası oldugumu soyledi krem verdi ama gecmeyebilirmiş de güneşte cok kalmamamı soyledi kortizon igrensi yapacakmıs kan tahlilinden sonra beyaz lekeler iki ay önce başlamıstı. şimdi ise hergecen gun cogalıyor. kesin bir tedavisi yokmuş bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız?

 23. TANER DEMİR dedi ki:

  slm hocam vitiligo icin ilac demişsiniz eger sizde digerleri gibi insanların duygularyla oynuyorsanız kaybeden siz ve sizin gibiler olur öncelikle sizin sundugunuz ilacın adını verirmisiniz bide icinde nelerin karışımı var sabır diyorsunuz bizim gibi vitiligo hastalarındaki sabır taş da yok hocam fiyatı ne kadar cünkü vucudumun tümünü kaplamış büyük boy olsa kafi olur

 24. Timuçin DOĞAN dedi ki:

  Isparta’da oturuyorum.12 Yaşında bir oğlum var doktora götürdüm Vitiligo hastalığı dediler. Önce korktuk bilmediğimiz vitiligo hastalığının ne olduğu sonra doktor açıklama yaptı. Tedavi uyguladı herhangi bir gelişme olmadı. Bir komşumuz sizden bitkisel ilaç kullanmış 6 ay falan sürmüş vitiligo hastalığı göğüs, kasık, sırt, dudak ve ellerinde varmış hepsi geçmiş. Bize tavsiye ederken vitiligo hastalığı geç tedavi olan bir hastalık olduğunu sabırlı olunması gerektiğini söyledi Tüm bunların sizden cevap bekliyorum. Vitiligo hastalığı gerçekten tedavisi var mı ne kadar zamanda tedavi edilir ve fiyatı nedir.

 25. Mehmet SAYLAN dedi ki:

  bebegımde vıtıligo var mı bebegımde vitiligo var mı ben afyonkarahısarda oturuyorum5 aylık bır bebegım var vucudunun bazı yerlerınde kucuk beyaz yerler var doktora gıttım vitiligo olabılır ama tam da net bır sey dıyemem dedı cok tedırgınız anne baba olarak vitiligo mu degıl mı nasıl ogrenecegız eger vitiligo ıse ne yapmalıyız acıl cevap beklıyorum sımdıden sağolun

 26. HAYDAR DEMİRCAN dedi ki:

  Vitiligo hastalığı için çok ilaç kulandım. Bitki doktor ilacı hatta kimyasal yapısı olan tehlikeli bir ilaç bile kullandım. Ama vitiligo hastalığına yakalanıp oda benim gibi çok denemeler sonucunda İzmir de Herbalist bitki uzmanı Erdoğan TEPELİ beyden bitkisel Vitiligo hastalığına iyi gelen ilaç almış kullanmış ve 8 ayda tamamen tedavi olmuş. bende Vitiligo hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlar kullanıyorum daha 2,5 ay oldu gerçekten beyaz vitiligolu yerlerde n yavaş yavaş kırmızı noktalar çıkmaya başladı. Hatta yüzümde ve gözümde vitiligo vardı onlar küçüktü ama geçti. Elerim ve bacaklarımda var. İnşallah oda geçer. Herbalist Erdoğan TEPELİ bey Vitiligo hastalığı zamanında ilaçlarını kullanılırsa sabırlı olunursa tedavisi var diyor . Bakalım sonuç ne olur tekrar paylaşırım. Saygılar .HAYDA DEMİRCAN

 27. Ohan KURT dedi ki:

  saygılar hocam. 29 yaşında bir erkeğim. Rahatsızlığım vitiligo yaklaşık 10 yıldır sadece el parmaklarımın birkaçında uca dogru olmak üzere ve penis başında vitiligo mevcut. herhangi bir artma veya azalma yok. Vitiligo tedavisi için bahsi gecen ilaçtan almak istiyorum. ne kadar almalı ne kadar kullanmalıyım ve ücreti nedir. bilgilendirirseniz sevinirim. daha önce kullandığım hemoroid kapsülü gerçek bir tedavi oldu. ALLAH cc sizden ve sizin gibi gerçek bilim adamalrından razı olsun…(mail adresime cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum hocam. tekrar saygılar )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir