Kalp Damar Tıkanıklığı
12 Mart 2012
Pankreas Kanseri
9 Nisan 2012
Hepsini göster

Sedef Hastalığı

Sedef   Hastalığı  Nedir ?

 

Sedef Hastalığı oluşumu

Sedef hastalığı günümüzde stres sıkıntıların artması ile oldukça çoğaldı. Ancak iyi bilinmelidirki stres sıkıntı sedef hastalığını yaratmıyor sadece hızlı ilerlemesini tetikliyor. Çünkü  stres sıkıntı durumunda antikorlar yavaşlar bağışıklık sistemi düşer ve sedef daha fazla artar.  Sedef hastalığı Özelilkle beslenme ve yaşamını kısıtlayan nedenleride eklediğimizde gerçekten oldukça yaşam standartları kısıtlıyor. Bu  hastallık  öldürücü bir hastalık değil ancak fiziki ve görsel olarak hastanın psikolojisini bozarak hastalığın daha fazla artmasına neden olmaktadır. Sedef hastalığı yani (Psoriasis)  bazı hastalıkların tetikleyicisi veya mevcut hastalıkların kronikleşmesini sağlayabilir.  Sedef hastalığı sadece bir deri hastalığı ya da kozmetik bir sorun değildir.   Deri hücrelerinde anormal ve hızlı bir şekilde  büyümenin yanı sıra vücudun başka bölümlerinde de çeşitli sorunların görülebildiği kronik (uzun süreli) bir bağışıklık sisteminin çökmesi sonucu  hastalığıdır.  Araştırmacılar sedef hastalığının kanser, eklem iltihabı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, şeker hastalığı ve depresyon gibi başka önemli hastalıklar kadar fonksiyon kayıplarına yol açabildiğini saptamışlardır.   Sedef hastalığı  nda tipik pullanma gösteren deri lezyonlarının yanı sıra, hastalarının %30’a varan bölümünde eklemlerde ve çevresinde ağrı, katılaşma ve şişme ile kolayca ortaya çıkan  psoriatik artrit ortaya çıkmaktadır. Sedef hastalığı gerçekten günümüz hastalıkları arasında ölümcül olmazsa bile oldukça rahatsız edeci bir hastalıktır. Bu hastalık tüm dünyada hemen hemen  10 kişinin 3,8 inde bulunuyor.

SEDEF HASTALIĞI NEDENLERİ?

Vucucudmuzun temel taşları olan hücreler vardır. Bu hücreleri oluştıran kromoznlar ve bunların içinde genler vardır. Mesela çocuk ya babasına yada annesine benzer derler ya işte anne veya babadan alınan gen benzerliklerinden olşuyor.Hastalıklarda özelikle otto immun hastalıkları(başta sedef hastalığı ,liken Planus,Vitiligo,Kurdeşen,Haşimato,KOAH, egzama gibidaha bir çok hastalıklarda ne yazık ki ya genlerden alınır yada, ki en çok araştırmalar sonucunda varılan kanat, Yanlış beslenme ,Stres ,Sıkıntı,Kirli hava,yoğun kaktı maddeleri gibi nedenlerden dolayı hücrelerin mutasyona uğraması sonucu oluşur. Yani bu hücreler artık doğru hücreler değil  değişikliğe ugradığı için yanlış ir oluşum içinde olurlar. Bu durumda “T” hücresi aslında  yabancı maddelerle ,yani kanser,virüs ,bakteri gibi oluşumlarla savaşması gerekirken yanlışlıka kendi hücrelerine saldırarak aşırı tamir ederek zarar verir.

Örneğin: psikolojisi bozulan bir insan sağa sola saldırır kendine ve yakınlarına zarar verir  laf  dinlemez ve bir çok istenilmeyen  olaylar yaşar. Ancak  doğru tedavi edilirse sağlığına tekrar kavuşur.

Sedef hastalığıda buna benzer sadece bir tedavi sistemi var mutasyona(değişikliğe) uğrayan hücreyi yeniden tamir ederseniz bütün hastalıklar tedavi olur . Yoksa kortizon  ve benzeri baskılayıcı ilaçlar daha fazla zarar verir ve asla tedavi etmez. Bunun için doğal beslenmek işlenmiş tüm gıdalardan uzak durmak lazım. DNA sı bozulan hücreler tekrar tamir edilirse hastalığın  hem ilerlemesi durur.,hemde hastalık tedavi olur.

Sedef  Hastalığında Nasıl Beslenmeliyiz?

sedef hastalığı yaşamamızda beslenmeyle direkt olarak ilgi ve alakalıdır. bütün hastalıkta olduğu gibi sedef hastalığında da mevsiminde olması ,taze ,doğal ve katkısız olmasına özen göstermek zorundayız. Yediğimiz gıdaları çok fazla çiğnemeliyiz. Yemek esnasında kesinlikle sıvı tüketmeyin. Çünkü alına sıvı midede birikir ve iyi çiğnenmeyen gıdayla birleşir çürür ve bağırsaklarda aynı sorunu yaratığı için karaciğere toksik dediğimiz zehirli kanı gönderir . Sedef ve benzer cilt hastalıklarında zehirler deri yolu ile atıldığında hastalık daha ciddi ve rahatsız edici boyuta gelir.

SEDEF HASTALIĞI BELİRTİLERİ ?

 
SEDEF (Psoriasis)  bilim adamlarını yapmış oldukları araştırmalar sonucu sindirim ve metabolizma bozukluluğu sorunuda sedef hastalığına neden  olduğuınu açıklıyorlar. Sedef  (Psoriasis) hastalığı, deri örtüsünün olduğu tüm bölgeleri tutabilir. Saçlı deride, tırnakta, elde, ayakta,gövdede, dizde,dirsekte kısaca tepeden tırnağa bütün vücudu sarabilir. Belirli faktörler hastalığın hızlanmasına veya ilk atağın başlamasına neden olmaktadır. Bunların başında fiziksel ve psikolojik stresler,aşırı güneş ışığı,alınan birtakım ilaçlar (ağrı kesiciler, hormon ilaçları, kortizon,tansiyon ilaçları) yer almaktadır. Sedef  (Psoriasis) Hastaları rahat bir hayat sürmesi, aşırı yorgunluktan kaçınılması, mümkün olduğu kadar az ilaç tüketmesi sedefin strabil kalmasına yardımcı olur. Sedefin tipik belirtilerinden bir tanesi de kaşınan yada yaralanan bölgelerde yeni sedef plaklarının gelişmeye meyil göstermesidir. Bu olaya “Köebner fenomeni” denmektedir.Çünkü sedef hastalarının deri oldukça hasas ve kanama  ve kaşıntılarda iz bırakabilir ardından sedef oluşabilir
   Sedef  (Psoriasis) Hastalığının en çekinmez tarafı hormonlar ve Spazmlar düzensiz olduğu için vücuttan atılmayan zamanla  birikilen toksik (Kirli Kanı) vücudun zayıf bulduğu bölgelerde ter bezlerin aşırı çalışması sonucunda atılmaktadır. Bu kirlikan tekrar deri yoluyla atılmaya çalışıldığında  özellikle eklem yerlerinde kabuklanmalar oluşturmaktadır. Dolayısıyla ter ile dışarı atılan (psoriasis) adlı virüs deri üzerinde hızlı bir şekilde çalışıp bölgedeki epitel dokuyu yok etmektedir. Daha  sonra ince tabaka haline birikilen kirli kan (Toksin) aşırı kaşıntı ve derinin pul pul döküntülerine sebep olmaktadır. Sedef hastalığı birçok kronik hastalıkta olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama özelliği vardır. Ancak Herbalist Erdoğan Tepelinin bu uygulamarı sayesinde kalıcı olmaktan çıkıp tedavi aşamasınad yer almaktadır. Genetik bir hastalık olan bu hastalık  özellikle 20-40 yaş gurubunda sıkça görülür. Ailesel özelliği olan bu hastalığın ebeveynlerde olması çocuklarında  görülme ihtimalini artırır. Klinik görüntüye bakılarak teşhisi konulan sedef bazen egzama, allerjik deri hastalıkları ile karışabilmektedir. Lokal bir hastalık  formu olan “palmoplanter psoriasis” (el-ayak sedefi) ise el ve ayakta su toplamaları çatlak ve soyulmalar şeklinde gözlenebilir.  Bazen tüm vücuta değişken şekillerde oluşabilir aşağıda sayacağım sedef çeşitleri bazen bir aradad gözukebilir.

SEDEF (PSORİASİS ) ÇEŞİTLERİ

 

Püstüler sedef (su toplayan sedef)

Püstüler   genelde tüm vücutta anlık olarak ortaya çıkan ve genellikle büyüklerde görünen bir hastalıktır. Püstüler sedef deri önce etrafı kızarır sonra kızaran bölge şişer baloncuk oluşturur kendiliğinde bu baloncuk patlar ve deri çürüyerek dökülür. Püstüler sedef hastalığı  özelikle el be ayak bölgelerinde oluşur. Bu baloncukların içinde sıvı mikrop taşımadığında hastalık yapmaz ve bulaşıcı değildir.

Plak Tipi Sedef

 

Plak sedef diğer bir adı Psoriasis Vulgaris dir. Bu tur yani plak sedef bir virüstür. Derinin üst plakasında oluşur hızlı bir şekilde deriyi parçalayarak pigmentlerin bozulmasına olur. Kabuk tuta ve deriyi ortalama 24 saate bir yenilenmesine neden olur . Psoriasis Vulgaris yani plak sedef hastalığı deriyi hızlı yediğinde epitelyum deri oluşur ve vücuttan atılan toksinlerin biriki ile deride gümüş renginde balık pullarını andıran pullanmalar oluşur. Psoriasis Vulgaris plak sedef hastalığı  genlikle saç deri,dizlerde dirseklerde ve kalçalarda oluşur

Gutat (Damla) sedef

Guttat (Damla)  çocuk ve gençlerde ortaya çıkan deride      sedef  hastalığı    damla şekline alan  sivilcelere benzeyen kızarık ve içi dolu bir hastalıktır. Sedef in bu  çeşidi bu hastalık genellikle daha ince pullarla örtülüdür. Gutat (Damla) sedef hastalığı  çeşidi genellikle yoğun medikal ilaç sonrasında ortaya çıkar örneğin herhangi bir ameliyat sırasında verilen narkoz veya gribal enfeksiyonlarda alınan güçlü antibiyotik gibi ağır ilaçlar esnasında ortaya çıkar. Bu sedef çeşidi devamlı rahatsız eden sedef çeşididir

İnverse (Ters ) Sedef

İnverse (Ters ) epitelyum Sedef  hastalığında derinin yani en ince hassas yerlerde çıkar. İnverse (Ters )Sedef  hastalığında genellikle koltuk altı, kasıklar, genital bölgelerde çıkar sedef in diğer çeşitlerine göre konum bakımında tedavisi biraz daha zordur. Çünkü sedef hastalığında koltuk altı ve diğer bölgeler kapalı ve giysilerin sürtünmesi sebebi ile yaralar sürekli tahriş olur ve bakteri alma olasılığı daha fazladır. Bakteri ve mantar oluşumunda daha müsait olur.

Eritrodermik (Yaygın ) Sedef

  Eritrodermik (Yaygın ) Sedef,hemen hemen bütün vücuttun  yüzeyini etkileyebilen, yaygın cilt kızarıklığı ile beraber deride dökülmenin neden olan bir hastalıktır. Eritrodermik (Yaygın ) Sedef, sürekli  hastada yoğun kaşıntı ve ağrı neden olur. Eritrodermik (Yaygın ) hastaları diğer  çeşitlerine göre kaşıntı ve ağrıları çok olduğunda tedavileri daha uzun ve ağır olur.  Çünkü Eritrodermik (Yaygın ) Sedef hastalarında, vücut deriden sıvı, protein (artan deri üretimi nedeniyle) ve ısı (damar genişlemesi nedeniyle) kaybeder ve bu durum uygun koşullarda tedavi edilmezse hayati tehlike yaratabilir. Özellikle eklemler çevresinde protein kaybı ve damar genişlemesi nedeniyle ödem görülebilir. Derinin savunma görevi azaldığından deri enfeksiyonları oluşabilir. Vücut ısı kaybettiğinden titremeler oluşabilir. Bu titremelerle vücut kaybettiği ısıyı üretmektedir.

DESTEK İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞIN

Değerli okuyucularım,Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.


 

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. Allah’ın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.


 

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum. Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri ve kullandığım yöntemleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

31 Comments

 1. M.efe yılmaz dedi ki:

  eşimin 10 yılı aşkın süredir sedef hastalığı var. Sitenizde yazan diğer hastaların belirttiği gibi maalesef artan oranda ve eklemlerine yayılım göstererek hastalık ilerledi, bu hastalığın bu aşamasında bitkisel çözümü varsa benle iletişime geçebilirmisiniz? teşekkürlerimle.

 2. pınar demirtas dedi ki:

  Benim sacimda yaralr vardi sonra zamanla bacaklarımda kollarmda göbegmde yaralr oluştu ne oldugunu blmiyodum doktora gittim parça aldilar bendn sedef hastalg dediler ilaçlar kullandm ama solduruyo kullanmaynca tekrardn ckiyo yüzmdede sivilce seklinde ciktilar napcm bana yardmda bulunurmusunz ne yapmam lazm

 3. emine sezer dedi ki:

  Meraba kolay gelsin oncelikler ben yaklasik 6 senedir sedef hastasiyim kullanmadigim ilac kalmadi simdi ise dermovate krem kullaniyorum naptiysam yok olmadi psikolojim bozuldu doktorlar aliscaksin yapabilecek bisey yok dediler.bitkisel ilaclar kullandim daha cok fazlalasti bunun bi caresi dermani varsa yardimci olurmusunuz

 4. Sayın,
  Erdogan TEPELI

  İnternette yazınızı okudum
  Sedef hastalığının kesin çözümü olduğunu belirtiyorsunuz benim vucudumda kırmızı kırmızı benekler oluşuyor ve sonra onlar büyüyor ve doctor tarafından verilen Psorcutan krem sabah ve akşam uygulama yapıyorum biraz geçiyor ve 2-3 gün kullanmadığımda tekrar oluşuyor.
  bir yıldır böyle devam ediyor
  bu sedef hastalığının çözünü nedir nasıl kurtulabilirim bitkisel tedavi çözüm olabilirmi?
  cevabınızı bekler

  Teşekkür ederim
  16.02.2014

  Saygılarımla

  Qatar

 5. ishak tantan dedi ki:

  hocam benim saç dıplerım den tutunda ayaklarıma kadar butun vucudumda var kullanmadıgım ilaç kalmadı omer cosku nun bıtkısel ılaclarını da kullandim bir fayda yok bıktım usandım artık bana da yardım ederseniz memnun olurum bıktım artık bende kurtulmak istiyorum

 6. Levent KESKE dedi ki:

  10 yıldır sedef hastayım arkadaşlar gibi banada yardımcı olursanız sevinirim.Allaha emanet olun başarılarınızın devamını diliyorum.

 7. ramazan karaca dedi ki:

  ben bursadan yazıyorum eşim 15 senedir sedef hastasi tıpta care bulamadık. size nasıl ulaşa bilirim.

 8. GÖNÜL YILDIZ dedi ki:

  oğlum 9 yaşında 2 yıldır vucutdan kızarıklıklar oluşuyor ve göz kapaklarının üzerinde pullanma oluyor elider krem 5 gün kullanıyoruz geçiyor.bırakınca yine çıkıyor sizden tel no vermeniz ve önerileriniz Teşekkürler Sedef hastalığı için varmı iyi bir kürünüz

 9. Elzem dedi ki:

  Erdoğan bey merhaba.. 2 senelik evliyim eşimde sedef hastalığı yaklaşık 4-5 ay önce belirmeye başladı ancak şimdiki kadar çoğalmamıştı.Kollarında sırtında ve kalça kısımların büyümeye başladı.Uykusunda farkında olmadan sürekli kaşıdığından kanayıp tekrar çoğalmaya başladı.doktora gttiğimizde karışım bi krem ve saç için losyon verdi ama yineleniyor.Eşim daha cok stres yapmaya başladı..Çok üzülüyorum bu duruma . Teşekkürler

 10. emin ege dedi ki:

  iyi akşamlar erdogan hocam benim bir arzum var hocam ben yaklaşık 4.5 yıldır sedef var önceden azdı ama git gide cogalmaya başladı doktora gidiyorum ilac veriyor ama biraz azalıyor ama başka yere vuruyor ne yapacagımı bilmiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz ayak dizlerimde kol dizlerimde sac diplerimde yavaş yavaş cogalmaya başladı sizin önerilerinizi bekliyorum iyi akşamlar saygılarımla

 11. fatih tunç dedi ki:

  dörtbuçuk yaşındaki kızım 1 yıldır sedef hastası.doktorlar damla sedef olduğunu söyledi.kortizonlu kremler geçici tedavi sağıyor.sizden mail veya telefon bekliyorum.

 12. hüseyin TAYLAN dedi ki:

  aramanızı bekliyorum hastalığım daha yeni başlangıcında doktora gittim kullandığım ilaçlar (alerinit,advantar,saltarlosyon,betaslıc)şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

 13. elif çalık dedi ki:

  yaklaşık 12 yıldan beri gıtmedıgım doktor hastane çare kalmadı ama yine de ümıdımı kaybetmedım sıze nası ulaşabılırım şuan evlenmek uzereyım acil tedavı ıstıyorum

 14. berat dağ dedi ki:

  bende 23 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum bir sürü ilaç kullandım. ilaçlar sadece yaraları ve kaşıntıyı bir nebze hafifletiyor sonra tekrar başa dönüyorsunuz :(( açıkcası size güvenmeyi gerçekten çok isterdim ama diğer arkadaşlarında söylediği gibi neden bakanlıklarla birlikte çalışmıyosunuz hem maddi imkanı elverişli olmayan sedef hastalarınada yardımcı olmuş olursunuz

 15. erdal kubuz dedi ki:

  Hocam ben bu hastaligi 5 yildir cekiyorum benim ayaklarimin altini tamamen kaplamis durumda tedavisi icin cok ugrastim ama msonuc alamadim calistigim icinde yumusatici kremler kullanip ayakta durmaya calisiyorum artik tedavi olup bu hastaliktan kurtulmak icin elinden geleni yapmak icin ugrasacagim cunku inanilmaz acilar cekiyorum lutfen yardim edin bana saygilar

 16. SEDEF HASTALIĞINDA KOMBU MANTAR ÇAYINI DUYDUNUZ MU? BU KONUDA GENİŞ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ. 05379353475-MAİL:ahmetidrisulutas@gmail.com

 17. Gökhan Özek dedi ki:

  Benim yorum daha onay için bekleniyor kaç günden beli ve bana cevab daha gelmedi bana bı cevab yazsanız memnun olacam hangi bitki ilaçları yardımcı oluyor yada kOntağa girmek için cevab bekliyorum bı zahmet.

 18. sayın hocam slm benim diz kapagımın üsdünde küçük bir kızarıklık var birde sol dirsegim de var dokdora gitdim bir kırem verdi faydasını göremedim sizden riçam beni bundan kurtarın saygılar

 19. Gökhan Özek dedi ki:

  Merhaba ben Almaya’dan bende 5″6senden beli var kulanmadım krem gitmedim cilt Dr,kalmadı birşeye yaramadı sizde merak ettim ne,bitki ilacı bu?bana yardımcı olsanız çok memnun olurum cevabınızı bekliyorum

 20. suna dedi ki:

  bende sedef hastalıgım var her çeşit ilaçlar denedim ama faydası yok.kortizonlu merhem kolanıyorum demovate geçiyor geri ama geri çıkıyor derim okadar inceldiki anlatamam yoruldum usandım artık utanıyorum bu hastalık ne biçim iyrenç 33yaşındayım ama yaşayasım gelmez sedefmi neyse adı allah kimseye vermesin

 21. sayın Herbalist Erdoğan TEPELİ Ben 1999 yılında içinde bulundugum sınav stresinden tahmin ediyorum Liken planus(sedef) hastalıgına yakalandım. hastalık bacaklaımda ve baldırlarımda bir çok doktora gittim bir çok ilaç kullandım sonuç alamadım ne olur bana yardımcı olun beni aayın yada çaldırın arayım saygılar selsmlar

 22. Halil GÜMÜŞİĞNE dedi ki:

  sedef hastalığına askerlikte yakalandım sanırım sters sıkıntı sonucu doktorların verdiği pomad ve kremler kullanıyorum banamısın demiyor. Kabuklar şimdi daha fazla her tarafım sedef kabukları ile dolu , sedef hastalığına iyi gelecek bitki krem ne varsa almak istiyorum. Her sabah yatağımda balık pulu gibi sedef kabukları ile uyanıyorum. Çok sıkıldım artık son çare sizsiniz lütfen bana yardımcı olun. sedef hastalığında kurtulmak istiyorum. Lütfen yardım edin.

 23. Hür AKBAŞ dedi ki:

  Merhabalar, ben 13 yıldır sedef hastasıyım. Şu anda 30 yaşındayım.Bu hastalıktan dolayı evlenmekten hep korktum.Gitmediğim doktor,içmediğim ilaç ot kalmadı nerdeyse.Artık geçeceğine inancımı yitirdim desem yeridir. Lütfen beni ikna edecek birşeyler yazarmısınız?gerçekten geçeceğine dair. Ben de geçeceğine inanmak ve size gelmek istiyorum bu yaşta nerdeyse hayata küsmek üzereyim.Yardımlarınızı rica ediyorum.

 24. Nil OSMANOĞLU dedi ki:

  Alında sedef hastalığını cilt kanseri diye bilir. Ve korkarlar.Bu doğru değil. Sedef hastalığı araştırdığım kadarı ile deri yüzeyinde kendini hızlı üreyen ve derinin incelmesine neden olan bir Sedef hastalığı (psöriazis) virüsü neden oluyor. Belki yanlış tır ama araştırdım sedef hastalığının ortak nedeni bu. Her neyse Sayın Herbalist Erdoğan TEPELİ sizin sitenizi inceledim gerçekten sedef hastalığında aldığınız sonuçlar çok güzel .Yalnız eğer gerçekten sedef hastalığını bu derece kolay ve kesin tedavi ediyorsanız neden bakanlık seviyesinde sedef hastalarına yardımcı olmuyorsunuz. Kusura bakmayın ama sorum öğrenmem lazım Çünkü sedef hastalığında muzdarip o kadar insan var ki ancak paraları olmadığı için tedavi olamıyorlar. Belki bakanlık bünyesine alır insanlarda sedef hastalığından kurtulmuş olacaklar. Saygılarımla Nil OSMANOĞLU Üniversite Öğrencisiyim

 25. eleni karaçat dedi ki:

  sedef hastalığı iyi günler ben 34 yasında bır bayanım ve yaklasik 10 yaşından berı sedef hastasıyım benimkisi plak seklinde olan iki dirseğimde ve dizimde var bir cok tedavi denedim ama inatcı olduğunu söyleyenede rastladım yüzde yüz çözüm diyenler yan cizdiler yanı şöyleki geçen gittiğim bir herbalist kitaplarıda var bu arada baktıktan sonra hee senınkısı inatcı ve tekrardan oluşan sedef dedi eger sizde öyle demiycekseniz bana bir care etek giyemiyorum.. küçük kızım var 3 yaşında o bile bazen anne sende etek giy diyo ne diyecemi şaşısıyorum yardımcı olabileceksiniz mi acaba????

 26. Cahit BALÇİÇEK dedi ki:

  Sedef hastalığı hassas insalar içine kapanık ve duygusal yapıda olanların hastalığıdır. Sizin sayfanızı okudum gerçekten çok güzel sonuçlar var . Bu idealar gerçekten bilimsel olarak araştırılmalı ve insanların faydasına sunulmalıdır diye düşünüyorum. Neyse konu benim sedef hastalığım. Çok kötü durumdayım sedef hastalığım ileri boyuta her tarafım pul pul sedef olmuş. Oturup kakamıyorum. Bu yüzden çalışamıyorum. Akşamlarıda rahat yatamıyorum Sizden ricam sedef hastalığı için bana nasıl yardımcı olursunuz. Gerçekten beni sedef hastalığında kurtarabilecek misiniz? Ne olur Allah rızası için bana yardım edin. Şimdiden teşekkür ederim. (deri altı kortizon iğne Kullanmak zorundayım)

 27. Volkan DİNÇER dedi ki:

  Sedef hastalığına 12 sene önce üniversite ye hazırlanırken çok sıkıldım. Önce başımda sonra eklem yerlilerinde sedef hastalığı oluşmaya başladı. Doktora gittim sedef hastalığı teşhisi koyuldu. Sürekli sedef kremleri verildi. Sonradan bu kremlerin kortizon içerdiğini ve kortizonun ne kadar zararlı olduğunu öğrendim. Sedef için artık doktora bile gitmedim. İşyerimde bir arkadaşım İzmir’de bitkisel ilaçlarla sedef hastalığını tedavi eden bitki uzmanı Herbalist Erdoğan TEPELİ beyi tavsiye etti. İzmir geldim ilaçlarımı sedef için ilaçlarımı aldım. Bana 4-6 ay arası süre verdi perhizlere uydum 3 ayda sedef hastalığından tamamen kurtuldum, şimdi çok şükür sedef ile ilgili hiçbir rahatsızlığım yok çok teşekkür ederim Erdoğan beye volkan DİNÇER-Zonguldak

 28. Bekir çay dedi ki:

  sedef hastalığı Sayın herbalist kardeşim ben 25 yıllık bir sedef hastasıyım Ankarada hastane hoça kalmadı puasından tutun tıpta ne varsa elde hepsini aldım bu arada hamam balıklı göl deniz dere ne varsa girdim kütahyanın hamamlarından karadeniz yaylalarındaki hammalara kadar hoca ocak ne varsa içilmedik ot bırakmadım yılan derisi yedim kim ne dediyse yaptım herbalist 3 ayda iyi edecem dedi 2sene onun verdiği otları ne verdiyse hiç aksatmadan içtim bir gram yerinden oynamıyor ankara gazi hastanesinde ilaç tedavisi ile iyileşiyorsun ilaç kesilince yine sedefler çıkmaya başlıyor o anda zaten sinir sistemin 1000 fırlıyor velhasıl beyefendisizin söylediklerinizi çok duydum sizin iyileştirmedeki garantiniz ne bir iki ücret ne alıyorsunuz ne gibi bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz bunları bana bildirirseniz çok sevinirim ayrıca eğer gerçekten bu tedavi şekli ile iyileştirme gerçeklişirse ben sizin reklamınızı ankarada çok güzelyaparım ben orduyanus bir sedef hastasıyım saygılarımla bekir çay

 29. civan ermiş dedi ki:

  Sedef hastalığı tedavisi nedir neler yapıyorsunuz Şifalı bitkileri nasıl temin ederim.Kaşıntılarım oldukça fazla lütfen yardım edin. Bir ardaşım sizden sedef hastalığı için tedavi göruyor durumu çok iyi bende faydalanmak istiyorum saygılarımla

 30. kemal Agyüz dedi ki:

  Sedef hastalığı gerçekten çok kötü bir hastalık belki öldürmez ama kaşıntıları ve görünümü çok kötü.kaşıntılar çok fazla pul pul dökülmeler yazın denize girememe ve en kötüsü toplumda kanser miş gibi görünmek pskolojiyi oldukça bozuyor. Sedef hastalığı tedavisi bitkisel ilaçlarla tedavi edilebilirmi.teşekürler..

 31. Canan KAYA dedi ki:

  12 yıldır sedef hastasıydım. Bir kızım var. İnternete araştırma yaparken sizin sitenize denk geldim. Orada ki sedef resimler dikkatimi çekti. Eşimlesedef hastalığından dolayı aramız açılmıştı. Boşanmaya karar vermiştik. Son çare olarak ilaçlarınızı kullanmaya karar verdim. 2. aydan sonrasedef hastalığımın fazla sıyla geçmişti. Eşim bunu fark edince oda ilgilenmeye başladı. Kastamonu’da oyuyorduk. Eşimle beraber izmre sizin yanınıza gelmiştik.Önce Allah sonra sizin tavsiyenizle allahıma şükürler olsun 6 ay sonra sedeften eser bile kalmadı. Bu sayede yuvamızın yıkılmasından da sedef hastalığından da kurtulduk çok mutluyuz. Allah Sizden razı olsun Bu minattarlığımı anlamanızı diliyorum. Allah razı olsun Canan KAYA-KASTAMONU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir